bitwa

Archiwum

Zapraszamy na spotkanie z Teresą Kaczorowską!

 

 


 

 

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler

 

 

Zapraszamy 8 stycznia na spotkanie promujące książkę "Opowieści bielsze niż śnieg"

 

 

 


 

Zapraszamy na spotkanie!

 


 

 

Zapraszamy na spotkanie!

 


 

 

 

Zapraszamy 29 czerwca na spotkanie z Mirosławem Wawrzyńskim.


 

 

 

Zapraszamy Wszystkich na koncert piosenek Zbigniewa Łapińskiego do Teatru Komedia w Warszawie (15 czerwca 2015 r., g.19.30) w ramach wspomnień benefisowych.

Nakładem wydawnictwa Bellona ukazała się płyta "Zbigniewa Łapińskiego. Utwory instrumentalne i piosenki".Na płycie znalazły się utwory instrumentalne i piosenki w oryginalnym wykonaniu kompozytora. Utwory te, wydobyte z archiwów i prezentowane na płycie w jednym zachowanym kształcie, z różnych przyczyn nie zostały wcześniej wydane.

 


 

 

 

21 maja zapraszamy na spotkanie z ambasadorem Jerzym M. Nowakiem!


 

 

Zapraszamy 15 listopada na spotkanie z Iwoną Kienzler w Gdyni!


 

 

Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego serdecznie zaprasza na spotkanie z Ambasadorem Jerzym M. Nowakiem – autorem książki "Dyplomata. Na salonach i w politycznej kuchni". Wydarzenie odbędzie się 22 października br. w siedzibie Fundacji (ul. Oleandrów 6, II piętro) o godz. 17:00.

Spotkanie poprowadzi p. Beata Górka-Winter (PISM).
 
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie swojej obecności do 21 października br. pod adresem mpogorzelska@pulaski.pl

 

 


 

24 października zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Walentynowicz.


 

 

 

15 października, w środę, o godzinie 16.30 podczas spotkania Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego odbędzie się prezentacja książki Andrzeja Nowaka-Arczewskiego „My z pałacu”.

To reportaż o ludziach, których losy zetknęły się z jedną z największych rezydencji w Polsce południowo-wschodniej, pałacem Karskich we Włostowie koło Sandomierza.

Dyskusję o książce poprowadzi prezes Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego Juliusz Karski.

Spotkanie odbędzie się w sali Instytutu Pamięci Narodowej przy ulicy Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

 

 


 

1 października (środa) o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie z Robertem Kilenem - autorem książki Krew Illapa i dziennikarzem Radia Wawa. Spotkanie odbędzie się w Księgarni Świat Książki przy Al. Solidarności 119/125 (I piętro), a wieczór poprowadzi Tomasz Urbański (Radio Wawa).

 

 


 

26 października w trakcie 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie zapraszamy na spotkanie z Remigiuszem Mrozem - autorem książki Turkusowe szale.


 

 

 

 

Marcin Gienieczko gościem Targów Wiatr i Woda w Gdyni

Podróżnik Marcin Gienieczko będzie gościem Targów Wiatr i Woda w Gdyni. Spotkanie odbędzie się 2 sierpnia na przystani jachtowej w Gdyni. Jest to ostatnie spotkanie, przed rozpoczynającą się już za kilka tygodni wyprawą Solo Amazon Expedition, w czasie której podróżnik zamierza pokonać w canoe Amazonkę. Solo Amazon Expedition to wyjątkowy projekt, podzielony na 2 etapy, polegający na podjęciu próby przepłynięcia w canoe najdłuższej rzeki świata Amazonki oraz spłynięcia jednym z najdłuższych dopływów Amazonki rzeką Rio Napo! Z jednej strony jest to projekt przepełniony pasją i chęcią przygody, z drugiej jednak pełen ryzyka i niebezpieczeństwa.

Pomiędzy 13:00 i 14:00 gościem Targów będzie Aleksander Doba, człowiek, który przepłyną Atlantyk kajakiem. Podróżnik będzie opowiadał o swoich wodnych ekspedycjach. „Olek Doba będzie dzielił się swoimi przeżyciami z Atlantyku, ja opowiem o Rio Napo  oraz Amazonce. Chciałabym się również dowiedzieć od Olka Doby,  dlaczego mu nie powiodła się wyprawa na Amazonce (chodź wszyscy wiemy, że bandyci na niego  trzykrotnie  napadli…). Chciałbym, żeby więcej tych informacji „sprzedał”. Swoją drogą bardzo się cieszę, że będzie „Aleksander Wielki”, gdyż obok Mika Horna  Doba jest dla mnie wzorem do naśladowania” – opowiada Marcin Gienieczko.

Od godziny 10:30 do 13:00 na stoisku Magazynu Żagle będzie można porozmawiać z Marcinem Gienieczko oraz kupić ostatnią książkę Marcina: „Kierunek Północ”.

Pomiędzy 12:00 i 14:00 na scenie Magazynu Żagle podróżnik opowie o projekcie Solo Amazon Expedition.

Będzie to ostatnie wystąpienie przed wyprawą i ostatnie wystąpienie publiczne tego typu. „Dlatego tym bardziej wszystkich zapraszamy na rozmowy te łatwe i te trudne. Tego samego dnia wyjeżdżam do Ekwadoru, by rozpocząć wyprawę Czas zacząć fizycznie napierać!” zaprasza Marcin Gienieczko.

Zapraszamy również na oficjalną stronę wyprawy Solo Amazon Expedition

Więcej o targach Wiatr i Woda: http://www.wiatriwoda.pl/


 

 

Zapraszamy na spotkanie z Jerzym Mireckim, autorem książki Dzieci 44!

 

 


 

 

Zapraszamy 26 czerwca na spotkanie z Tadeuszem Oratowskim


 

 

Zaproszenie na spotkanie z Janem Nowickim!


 

Zapraszamy na biesiadę literacką na której będzie gościć Katarzyna Walentynowicz

Odbędzie się ona 12 czerwca 2014 r. (czwartek) o godz. 18.30 Dom Literatury w Warszawie ul. Krakowskie Przedmieście 87/89

Więcej infomacji po kliknięciu w banerek

 


 

 

Zapraszamy na serię spotkań z janem Nowickim.


 

Zapraszamy na spotkanie z profesorem Tomaszem Szarotą


 

Zapraszamy 12 maja na spotkanie z Anną Marią Anders promujące książkę autorstwa gen. Władysława Andersa.


 

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler w Gdynii!

 


 

 

Zapraszamy do Rzeszowa na spotkanie z Iwoną Kienzler!

 


 

 

Zapraszamy do Kolbuszowa na spotkanie z Iwoną Kienzler.


 

 

Zapraszamy 14 kwietnia na spotkanie!

 


 

Zapraszamy 14 kwietnia na spotkanie!

 

 


 

Zapraszamy 8 kwietnia na spotkanie z Teresą Dąbrowską, które odbędzie się w księgarni Świat Książki przy Al. Solidarności 119/125 w Warszawie.


 

 

 

Zapraszamy 9 kwietnia na spotkanie z Katarzyną Walentynowicz, spotkanie będzie miało miejsce w Księgarni Świat Książki przy Al. Solidarności 119/125 w Warszawie.


 

 

 

Zapraszamy 28 marca na spotkanie z Iwoną Kienzler! 


 

Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Gienieczko, które odbędzie się w niedzielę 6 kwietnia na Targach Wiatr i Woda (Stadion Narodowy w Warszawie,  godzina 12.00, sala C). W trakcie spotkania podróżnik przedstawi swój najnowszy projekt – Solo Amazon Expedition oraz opowie o dotychczasowych osiągnięciach: samotnym spływie największą rzeką Północy – Leną oraz przepłynięciu non-stop,  Morza Bałtyckiego otwartym canoe z Portu Nexo na Bornholmie (Dania) do Darłowa (108 km w 28 godzin). Podczas spotkania będzie można zakupić książkę Kierunek Północ.


Marcin Gienieczko zapowiada przedstawienie najnowszego projektu, który rusza 1 sierpnia 2014 roku nie tylko teoretycznie: w trakcie tego spotkania słuchacze będą mogli zobaczyć moje najnowsze canoe wraz z całym sprzętem oraz rower który będzie służył do trawersowania  o własnych silach pasma górskiego Andy – podsumowuje podróżnik.

 

 


 

27 marca zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler! 

Spotkanie poprowadzi Teresa Drozda.

Autorka będzie opowiadać o najnowszej książce "Europa jest kobietą. Romanse i miłości sławnych Europejek"

 

Zapraszamy 11 marca o godz. 17.30 na spotkanie z Jackiem "Dżej Dżej" Jędrzejakiem" w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66 w Kaliszu.  Spotkanie poprowadzi Piotr Łuszczykiewicz.

Wstęp wolny.

 

Zapraszamy 13 marca o godzinie 17 na spotkanie z gen.dyw.dr. Franciszkiem Puchałą, autorem książki "Szpieg CIA w polskim Sztabie Generalnym. O Ryszardzie Kuklińskim bliżej prawdy".

 

Zapraszamy 5 marca na spotkanie z Marzeną Baumann-Bosek.

 

Zapraszamy na spotkania z autorami Bellony na Targach Książki Historycznej!

27/9/2013

27 września o godzinie 18:00 Sławomir Koper będzie gościem Miejskiej Bilbioteki Publicznej im. Poli Gojawiczyńskiej w Podkowie Leśnej mieszczącej się przy ulicy Błońskiej 50. Spotkanie jest realizowane we współpracy z Instytutem Książki i Dyskusyjnym Klubem Książki. Serdecznie zapraszamy.

26/8/2013

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Andrzejem Sową Januszem Osicą, autorami książki Alternatywna historia II wojny światowej w poniedziałek 26 sierpnia o godzinie 16:00 w Księgarni Bellona, ul. Grzybowska 77 w Warszawie.

 

17/8/2013

Zapraszamy na Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni.

17 sierpnia o godzinie 12:00 Iwona Kienzler podpisywać będzie swoją najnowszą książkę Poczet kochanek i metres władców Polski na stoisku firmy Olesiejuk.

17 sierpnia o godzinie 13:00 rozmowę na scenie z Krzysztofem Daukszewiczem poprowadzi Taduesz Górny.

O godzinie 14:00 Krzysztof Daukszewicz podpisywać będzie swoje książki na stoisku firmy Olesiejuk.

Plener Skwer Kościuszki Gdynia.

 

30/7/2013

Zapraszamy na spotkanie z Henrykiem Zamojskim - autorem książki Tragiczne decyzje. Jak wywyołano Powstanie Warszawskie? 30 lipca (wtorek) o godzinie 16:00 w Księgarni Wydawnictwa Bellona ul. Grzybowska 77 w Warszawie.

 

23/04/2013

Spotkanie z okazji premiery książki Władysław Szlengel - poeta nieznany. Wybór tekstów.

23 kwietnia o godzinie 19:00 zapraszamy na spotkanie  poświęcone twórczości i życiu Władysława Szlengla oraz na panel dyskusyjny Warszawo... Odezwij się ... Czekam z udziałem  Magdaleny Stańczuk, Piotra Matywieckiego i Izabeli Falkowskiej. Moderatorem spotkania będzie Artur Hofman .

Zapraszamy: 23 kwietnia godzina 19:00. Muzeum Żydów Polskich (sala wystaw czasowych), ul. Anielewicza 6. 

 

13/04/2013 

Spotkanie z Marcinem Gienieczko w Gdyni.

 

Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Gienieczko autorem książki Kierunek północ.

Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia (sobota), o godzinie 19:00 w klubie Contrast 

Rozmowę poprowadzi Michał Witkiewicz, spotkanie dotyczyć będzie  udziału Marcina Gienieczko w wyścigu Yukon River Quest. 

Dodatkową atrakcją będzie występ zespołu szantowego.

Wstęp Wolny.

 

9/4/2013

Spotkanie z Iwoną Kienzler w miejskiej bibliotece w Gdańsku-Brzeźnie.

9 kwietnia o godzinie 17:00 zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler.

Autorka przedstawi swoją najnowszą książkę Dziwactwa i sekrety władców Polski.

Zapraszamy: 9 kwietnia, godzina 17:00Filia nr 16 WiMBP, ul. Dworska 27, Gdańsk-Brzeźno.

 

5/4/2013

Spotkanie z Iwoną Kienzler autorką książki Dziwactwa i sekrety władców Polski 

5 kwietnia o godzinie 18:00, serdecznie zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler, autorką poczytnych książek o życiu prywatnym polskich władców, promujące jej najnowszą książkę Dziwactwa i sekrety władców Polski.

Spotkanie odbędzie się w Gdyni, w księgarni Vademecum, ul. Świętojańska 5/7.

Zapraszamy!

 

3/03/2013

Premiera książki Kierunek północ, autorstwa Marcina Gienieczko


Z okazji premiery książki Kierunek północ zapraszamy na spotkania z Marcinem Gienieczko:

Warszawa: 3 marca o godzinie 12:00 zapraszamy na spotkanie z Marcinem Gienieczko. Spotkanie odbędzie się na warszawskich targach podróżniczych Wiatr i Woda. Po spotkaniu zapraszamy na stoisko miesięcznika Żagle, gdzie autor będzie podpisywał swoją najnowszą książkę.

Zapraszamy: 3 marca (niedziela), godzina 12:00, scena główna, Warszawskie Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14

Łódź: 3 marca o godzinie 20:00 zapraszamy na spotkanie w Pubie Iron Horse. Autor opowie o swoich wyprawach oraz o swojej najnowszej książce. 

Zapraszamy: 3 marca, godzina 20:00, ul. Tuwima 16, Łodź

 

Tematem Kierunku północ jest przemierzenie Dalekiej Północy: pieszo, w kanoe, na nartach, skuterem, psim zaprzęgiem, kajakiem. Od północnych rubieży Norwegii po Półwysep Kolski, Góry Mackenzie

w Kanadzie, skutą lodem rzekę Kołymę na północno-wschodniej Syberii oraz największą i najdłuższą rzekę Syberii Lenę. Od brzegów Bajkału po Ocean Arktyczny! Jest to wieloetapowa podroż przez miejsca, gdzie oprócz strzelających od mrozu świerków nie słychać nic. Czasami można tylko usłyszeć własne bijące serce.

Książka jest nie tylko podróżniczą opowieścią. Autor próbuje przedstawić zasady przetrwania, pokazuje świat Zachodu i Wschodu na Dalekiej Północy. Książka jest przepełniona osobistymi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Przybliża czytelnikowi walkę człowieka z naturą.

Do książki jest dołączona płyta DVD z filmem jego autorstwa, gdzie kamera pokazuje jeden z etapów wielkiej włóczęgi. Film też uzupełnia obrazowo książkę. Tym samym książka staje się niepodważalnym dowodem na przemierzenie znacznej części Dalekiej Północy.

SPOTKANIA Z JANEM NOWICKIM

Zapraszamy na kolejny cykl spotkań z Janem Nowickim, wybitnym aktorem filmowym i teatralnym, promujące jego najnowszą książkę MĘŻCZYZNA I ONE.

Tym razem autor odwiedzi województwa: wielkopolskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie.

Szczegółowy program spotkań

 

 

SPOTKANIE Z PROF. JANEM M. PISKORSKIM

wojna pamięćSerdecznie zapraszamy na prezentację książki pod redakcją profesora Jana M. Piskorskiego Wojna, Pamięć, Tożsamość. O bitwach i mitach bitewnych 

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 15 stycznia 2013 r., o godz. 18.00, w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie, w Palacu Karnickich, Aleje Ujazdowskie 39.

Zapraszamy.

 

 

 

 

SPOTKANIE Z IWONĄ KIENZLER

Iwona KienzlerSerdecznie zapraszamy na spotkanie z Iwoną KIENZLER, autorką poczytnych książek o życiu prywatnym polskich władców, promujące jej najnowszą książkę 
KRÓL KAZIMIERZ - WIELKI BIGAMISTA.

Spotkanie odbędzie się w Gdyni,

w Księgarni Vademecum

ul. Świętojańska 5/7

8 lutego o godz. 18.00

 

 

SPOTKANIA Z JANEM NOWICKIM - FOTORELACJA

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z trasy autorskiej Jana Nowickiego, obejmującej miasta Kowal, Gostynin, Płock, Włocławek, Sierpc, Ciechocinek, Inowrocław, Toruń, Bydgoszcz

Ciechocinek

Inowrocław

Toruń

Warszawa

 

 

 

 

 

SPOTKANIE Z IWONĄ KIENZLER W GDYNI - FOTORELACJA

spotkanie z Iwoną Kienzler1   spotkanie z Iwoną Kienzler2

spotkanie z Iwoną Kienzler4  spotkanie z Iwoną Kienzler3

SPOTKANIE Z MARI JUNGSTEDT - FOTORELACJA

dandysZapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania z MARI JUNGSTEDT, autorką bestsellerowej serii gotlandzkiej, które odbyło się 7 maja w Staromiejskim Domu Kultury. To była pierwsza wizyta tej autorki w naszym kraju. Przyjechała na zaproszenie Ambasady Szwecji w Polsce, by wziąć udział w Dniach Szwecji. 

W spotkaniu, prowadzonym przez Mikę Larsson– dziennikarkę przez wiele lat pracująca w Ambasadzie Szwecji w Polsce, wzięła udział także inna autorka szwedzkich kryminałów – Karin Wahlberg. Rozmowy dotyczyły wizerunku Szwecji w kryminałach, a także technik pisarskich obu autorek.


Data ta zbiegła się z premierą najnowszej, piątej książki Marii Jungstedt UMIERAJĄCY DANDYS. Uczestnicy spotkania mieli niepowtarzalną okazję na zdobycie autografu autorki. 

Zobacz zdjęcia.


 

 

 

 

 

 


 

 

 


 

 

Zapraszamy na Imieniny Jana Kochanowskiego, które odbędą się jutro (w sobotę 18 czerwca) w Ogrodzie Krasińskich.

Nasze książki będziecie mogli znaleźć na stoisku 48.

Dodatkowo od 12:00 do 13:00 na stoisku Pani Anna Małgorzata Pycka będzie podpisywać książkę „Róg obfitości czy puszka Pandory? Kultura w Drugiej Rzeczypospolitej”.

Od godziny 13:00 do 14:00 Pani Agnieszka Cubała będzie podpisywać książkę „Sten pod pachą, bimber w szklance… Życiecodzienne powstańczej Warszawy”.

Zapraszamy!

 


 

Zapraszamy na spotkanie!

 


 

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler

 

 


 

Zapraszamy, przy okazji targów w Warszawie, na spacer historyczny!

 

 


 

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki!

 

 


 

 

 

 


 

Zapraszamy na spotkanie

 


 

Zapraszamy na spotkanie z Teresą Kaczorowską!

 


 

 

 

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler

 

 

 


 

Wydawnictwo Bellona zostało wyróżnione w rankingu Gazele Biznesu!
„Puls Biznesu” wyróżnił najdynamiczniej rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa z Mazowsza.

Na zdjęciach od lewej strony:

Marcin Nowak – prezes i właściciel Dictum Sp. z o.o.
Jakub Wośko i Renata Gmitrzak-Wośko – właściciele Wydawnictwa Sbm Sp.z o.o.
Zbigniew Czerwiński - Prezes Wydawnictwa Bellona
Waldemar Michalski - Wiceprezes Wydawnictwa Bellona

 

 


 

 

Zapraszamy na spotkanie z Jolantą Fajkowską!

 


 

 

Zapraszamy 3 marca na spotkanie promujące temat Obławy Augustowskiej.

 


 

 

 

O książce Bodo i jego burzliwe romanse i serialu TVP w Tygodniku Idziemy.

Eugeniusz Bodo – przedwojenny aktor, reżyser, producent i celebryta, ikona męskiej elegancji, człowiek, który ze swego nazwiska uczynił markę handlową. Jego nazwisko na afiszu gwarantowało sukces każdego przedstawienia, nikogo też nie trzeba było namawiać do obejrzenia filmu, w którym grał Bodo, a śpiewane przez niego piosenki z miejsca stawały się przebojami, które nuciła cała Polska.

 


 

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla Teresy Kaczorowskiej za książkę "Obława augustowska"

 Na uroczystej gali w Warszawie przyznane zostały nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Nagroda specjalna Fundacji Solidarności Dziennikarskiej SDP trafiła do Teresy Kaczorowskiej, autorki książki „Obława Augustowska”, wydanej przez nasze wydawnictwo w lipcu 2015 r.

 


 

 

Wydawnictwo Bellona z nagrodą WYDAWCY ROKU 2015!

Tytuł Wydawca Roku 2015 otrzymało Wydawnictwo Bellona za wielki wkład w promocję książek historycznych. Podejmując decyzję o Nagrodzie dla Bellony chcieliśmy wyróżnić cały zespół wydawnictwa również za ogromny sukces organizacyjny, dzięki któremu od ćwierć wieku rozwijają się Targi Książki Historycznej i za wkład Bellony w promowanie książki historycznej i wkład w jej wielki renesans - uzasadnia Piotr Dobrołęcki, redaktor naczelny Magazynu Literackiego KSIĄŻKI.

Nagroda dla Wydawcy Roku przyznawana jest od 2006 roku.

 


 

 

 

Zapraszamy 28 stycznia na spotkanie z Anieszką Cubałą.

 

 


 

 

 


 

 

O książce "Zbigniew Łapiński. Historie również niepoważne, czyli groch z kapustą" z Katarzyną Walentynowicz i Zbigniewem Łapińskim rozmawia Teresa Drozda. Cały wywiad po kliknięciu w zdjęcie.

 


 

 

Zapraszamy 8 stycznia na spotkanie promujące książkę "Opowieści bielsze niż śnieg"

 


 

Zapraszamy 5 grudnia na spotkanie z naszymi autorami!

 


 

 

Jury Nagrody KLIO przyznało Fundacji ,,Warszawa Walczy 1939–1945” i Wydawnictwu Bellona nagrodę specjalną za opublikowanie dzieła Warszawa Walczy 1939–1945. 


Leksykon pod redakcją Krzysztofa Komorowskiego to pionierska, wykorzystująca najnowszy stan badań publikacja o dziejach konspiracji i walki z okupantem w Warszawie 1939-1945, przygotowana przez zespół znanych i cenionych historyków, zwłaszcza historyków wojskowości. Tematyka ta zajmuje poczesne miejsce w badaniach nad dziejami okupacji niemieckiej, ale publikacja niniejsza jest pełnym ujęciem walki ludności stolicy i wojska podziemnej Warszawy, przedstawionym w atrakcyjnej formule leksykonu. Zawiera ok. 2000 haseł, a uzupełnieniem treści są ilustracje (ok. 800) i mapy (ok. 70) z sytuacją bojową i dynamiką działań Synteza wiedzy o podziemnej Warszawie - niezbędna w bibliotece każdego badacza i miłośnika histori

 

 

 


 

Zapraszamy na spotkania z autorami

 


 

 

 

Zapraszamy na spotkanie z Jolantą Fajkowską!

 

 


 

Wydawnictwo Bellona oraz autor książki "Dziesięć kobiet", Tadeusz Kijański, zapraszają na uroczystą promocję dnia 16 listopada o godz. 19:00 do Stowarzyszenia autorów ZAiKS (ul. Hipoteczna 2) na wieczór autorski, który śpiewająco poprowadzi Stanisława Celińska.

Na spotkaniu będzie m.in. Anna Dymna, Edyta Jungowska, Marzena Trybała, Karolina Gorczyca, Marta Kurzak, Ewa Borowik, Henryk Talar, Artur Żmijewski, Magdalena Zawadzka.

 


 

 

 

Zajmująca historia wielkiej przygody człowieka z morzem i nieznanym.

 

 


 

Świetokrzyska nagroda kultury dla Andrzeja Nowaka!

 


 

W najnowszym numerze Uważam Rze znajdziecie wywiad z Piotrem Owcarzem, autorem książki "Kochanek carycy"

 

 


 

Zapraszamy na spotkania na Targach Książki w Krakowie!

  

 

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler

 


 

 

Zapraszamy na spotkanie z Jarosławem Molendą

 


 

 

 

Zapraszamy na cykl spotkań z historią

 

 


 

Już w najbliższą niedzielę w Polskim Radiu Szczecin w audycji "Radiowa szkoła pod żaglami" będzie gościł Jarosław Molenda!
Redaktor Katarzyna Wolnik-Seyna będzie rozmawiała z autorem o książce "Zakazana historia odkrycia Ameryki".


Niedziela, godzina 20:00, audycja "Radiowa szkoła pod żaglami". Zapraszamy!

 


 

 

Pracujące w telewizji prezenterki dostały bony na wizyty u fryzjera, dzięki czemu osiem (!) razy w miesiącu mogły zrobić się na bóstwa. Robotnice, przeciętne matki, znane aktorki - o życiu kobiet w czasach Polski Ludowej opowiada Iwona Kienzler autorka Kolekcji „Kronika PRL 1944-1989”.

Cała rozmowa z Iwoną Kienzler TUTAJ

 

Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Walentylowicz i Zbigniewiem Łapińskim!

 


 

 

Wkrótce w księgarniach.

Na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej przyszło na świat wielu znamienitych Polaków, którzy pozostawili ślad w naszej kulturze, historii, literaturze, muzyce, technice, dziejach miast, uczelni, pól bitewnych.

Część spędziła tam całe życie, wielu znalazło się na Kresach przypadkiem, czasami tylko przez krótką chwilę, ale połączyła ich ta ziemia, pozostały dokonania.Warto ocalić pamięć o nich, pokazać ten nieco już zapomniany kresowy świat, historie, które zdarzyły się wiele lat temu i w czasach mniej odległych. Dobrze znamy nazwiska: Tadeusza Kościuszki, Stanisława Moniuszki, Tadeusza Czackiego, Józefa Piłsudskiego, Antoniego Tyzenhauza, Romualda Traugutta, Adama Mickiewicza... Wymieniać można długo.

Z Kresami Wschodnimi związanych było wielu nieznanych szerokiemu gronu odbiorców, ale nie mniej zasłużonych ludzi.O nich będzie ta opowieść – o ludziach wybitnych, ale i o takich, bez których historia nie tylko tych ziem, ale całej Polski, byłaby o wiele uboższa.

 

 


 

Włodzimierz Antkowiak, autor książki "Złoty pociąg i tajemnice skarbów Polski", w rozmowie o skarbach w Polsce.

 


 

Zapraszamy na spotkanie z Marianem Zacharskim

 


 

 

Gazeta Wyborcza o książce Warszawa Literacka PRL


 


 

Uważam Rze Historia o książce Ułańskie Wrzosy

 

 


 

 

O książce Warszawa Architekta w Gazecie Wyborczej

 


 

W najnowszym wydaniu Do Rzeczy Historia znajdziecie tekst o Tajemnicy Piłsudskiego w oparciu o książkę Ostatnia tajemnica marszałka Piłsudskiego Marka Kamińskiego.


 

Już w księgarniach WARSZAWA LITERACKA W PRL.

Warszawa literacka w PRL to opowieść o mieście, ludziach i historii. Autor przedstawia znanych pisarzy od strony prywatnej, a także ich postawy w przełomowych latach. Pokazuje, jak literaci zareagowali na widok ruin stolicy, jak odnosili się do nowego ustroju i jak żyli w Warszawie.


 

 

Dziennik Polski o książce "Ostatnia tajemnica marszałka Piłsudskiego".


 

60 wydawnictw z całej Polski pokaże swoje najnowsze publikacje i bestsellery na rozpoczynającym się w piątek 31 lipca w Gdyni IV Nadmorskim Plenerze Czytelniczym.

Znajdziecie nas przy stoisku numer 6, a już o godzinie 18:30 na scenie spotkacie Iwonę Kienzler.

Autorkę bestsellerowych książek spotkacie też jutro w Muzeum Miasta Gdyni o 15:30 

Do zobaczenia!

 


 

 

W najnowszym numerze Mówię Wieki znajdziecie wywiad z prof. Małgorzatą Omilanowską, Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


 

 

Mówi się o niej - ikona telewizji. Przeprowadziła w swoim życiu około tysiąca wywiadów – w tym z gwiazdami światowego formatu. Mimo że sama ani nie śpiewa, ani nie gra na żadnym instrumencie, od dzieciństwa ma styczność z muzyką. Jej dziadek grał na trąbce, a jej mąż jest prawnikiem i jazzmanem. 

Zapraszamy do lektury wywiadu -TUTAJ.


 

 

 


 

Magazyn Literacki Nowe Książki o My z Pałacu autorstwa Andrzeja Nowaka-Arczewskiego.


 

 

Marcin Wolski o najnowszej książce Jarosława Molendy - Ucieczki z PRLu"


 

- Po publikacji zadzwoniła do mnie jedna z bohaterek i podziękowała za przypomnienie najpiękniejszych chwil życia. A przecież oni byli wtedy "zwierzyną łowną"... - mówiła autorka książki "Powstańcy 44. Bohaterowie i świadkowie".

Rozmowa z Małgorzatą Czerwińską-Buczek w Polskim Radiu (audycja po kliknięciu w okładkę)


 

W najnowszej Vivie możecie przeczytać wywiad z Janem Nowickim!


 

 


 

Zakończona 70 lat temu II wojna światowa wciąż budzi ogromne emocje, a rany, jakie pozostawiła, nadal są żywe. Wyjątkowa kolekcja "Historia II wojny światowej" w 25 tomach przybliży czytelnikom największy i najbardziej krwawy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości.

W kolekcji:

- najważniejsze wydarzenia i kampanie
- decydujące starcia
- unikalne zdjęcia archiwalne
- szczegółowe szkice i mapy
- bohaterowie wojenni i zwykli ludzie w wojennej zawierusze
- nieznane fakty i ciekawostki

 


 

Polska Times o książce Seks w III Rzeszy


 

 

Polska Cafe o książce Ostatnia tajemnica marszałka Piłsudskiego


 


Radio Chilli Zet w rozmowie z Piotrem Owcarzem o książce Kochanek Carycy (klik tutaj)


  

Tajemnice królów autorstwa Victorii Gishe już w sprzedaży!


 

 

Zapraszamy do lektury fragmentu książki Muzyka z profilu i en face. Rozmowy o jazzie autorstwa Jolanty Fajkowskiej.

(klik w okładkę)

 

 

Zapraszamy 23 czerwca na spotkanie promujące książkę Małgorzaty Czerwińskiej-Buczek w Muzeum Powstania Warszawskiego.


Zapraszamy w sobotę 20 czerwca na spotkania z naszymi autorami!

 


 

Gazeta Wyborcza o Piotrze Skrzyneckim, z którym Jan Nowicki wymienia listy w swojej najnowszej książce "Dwaj Panowie". Cały tekst TUTAJ. 


 

 

Zapraszamy 29 czerwca na spotkanie z Mirosławem Wawrzyńskim.


 

 

Zapraszamy Wszystkich na koncert piosenek Zbigniewa Łapińskiego do Teatru Komedia w Warszawie (15 czerwca 2015 r., g.19.30) w ramach wspomnień benefisowych.

Nakładem wydawnictwa Bellona ukazała się płyta "Zbigniewa Łapińskiego. Utwory instrumentalne i piosenki".Na płycie znalazły się utwory instrumentalne i piosenki w oryginalnym wykonaniu kompozytora. Utwory te, wydobyte z archiwów i prezentowane na płycie w jednym zachowanym kształcie, z różnych przyczyn nie zostały wcześniej wydane.

 


W najbliższą niedzielę Stanisław Kaliński, przy okazji VI Międzynarodowego Zlotu Historycznego Bilimów 1915 będzie podpisywał najnowszą książkę z serii historyczne bitwy - Bolimów 1915.

31 maja 2015 w godzinach 12.00-13.00 i 14.00-15.00


 

 

21 maja zapraszamy na spotkanie z ambasadorem Jerzym M. Nowakiem! 

 

 

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki!

 

  

 

Marquez. Listy i wspomnienia autorstwa Plinio Apuleyo Mendozy w księgarniach.

Plinio Apuleyo Mendoza mawia,

Get Adobe Flash player

Bellona Spółka Akcyjna
ul. Bema 87
01-233 Warszawa
tel. 22 457 04 02
fax: 22 652 26 95
http://www.bellona.pl
email: biuro@bellona.pl