bitwa

Archiwum

 

 

W sprzedaży kalendarz Siła i Honor!

Na unikatowych zdjęciach prezentowany jest sprzęt, który był używany przez NAVALA w trakcie działań wojennych. Możemy też zapoznać się z nowinkami technologicznymi, które dopiero wchodzą do uzbrojenia wojska.

Do kupienia TUTAJ.

 

 


 

Już jest! Nowy numer magazynu LOGO, a w nim obszerny wywiad z NAVALEM!

 


 

Gdy świat wstrzymał oddech...

 
Transmisje na żywo we wszystkich krajach świata, miliardy telewidzów, szok i niedowierzanie komentatorów. Kiedy dwa samoloty uderzały w nowojorskie wieże World Trade Centre, chyba wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że nasz świat nieodwracalnie się zmienił. Najszybciej do nieuchronnej wojny na Bliskim Wschodzie przygotowani byli polscy operatorzy z jednostki GROM.

 Ich domem na długie miesiące stanie się wielki hangar w amerykańskiej bazie Doha, codziennością kanonady na spalonej słońcem pustyni i niebezpieczne operacje na wodach Zatoki.

 Dzięki ich poświęceniu, profesjonalizmowi i ciężkiej pracy zasłużyli na przyjaźń i braterstwo broni żołnierzy z legendarnej jednostki NAVY SEAL.Ta misja to dowód na to, jak ciężko operatorzy GROM-u musieli walczyć o swoje miejsce w historii.

W księgarniach!

 

 

 


 

OPOWIEŚĆ O KONSPIRACYJNYCH AKCJACH, OFIARACH I ŚMIERCI, ALE TEŻ O MIŁOŚCI, PRZYJAŹNI I RADOŚCI Z KAŻDEJ PRZEŻYTEJ CHWILI 

 
Większość z nich ma już ponad dziewięćdziesiąt lat. Potrafią cieszyć się każdą przeżytą chwilą. Coraz częściej i chętniej opowiadają o najtrudniejszych latach swojego życia. Z błyskiem w oku mówią o konspiracyjnej działalności i akcjach, w których brali udział, a które na trwałe zapisały się w naszej historii. O przyjaźniach na śmierć i życie, pieczętowanych czynami i ofiarą, a nie deklaracjami. O miłościach rodzących się nie przy śpiewie ptaków, ale w huku rozrywających się pocisków. Ukochanej, zamiast pęku kwiatów, przynosiło się wtedy tak trudny do zdobycia kubek wody.

To już trzecia książka, w której świadkowie i bohaterowie wydarzeń z lat 1939–1945 dzielą się z autorką i czytelnikami swoimi przeżyciami, czasem bardzo osobistymi. Z każdym dniem ich coraz mniej. Misją autorki jest ocalenie od zapomnienia ich wspomnień i relacji. 

W księgarniach!

 

 


 

Latem 1920 roku, gdy kontrofensywa Armii Czerwonej zagroziła niepodległości Polski, po stronie polskiej podęto przygotowania, aby zatrzymać wroga na linii Wisły.

 Nadwiślańskie miasta szykowały się do obrony. Wśród nich mazowiecki Płock. 

17-18 sierpnia załoga miasta na rozkaz dowódcy 5. Armii gen. Sikorskiego wykonała wypad na siły bolszewickie znajdujące się w pobliżu. Wtedy została niespodziewanie zaatakowana przez oddziały III Korpusu Konnego Gaja Bżyszkiana. Bolszewicy rozbili siły polskie na przedpolach Płocka i wdarli się do miasta, wywołując straszny popłoch i zamieszanie wśród wojska i mieszkańców.

 


 

W "To się czyta latem" aktorka Lidia Sadowa przedstawia fragmenty książki "Piękna i odważna. Ulubiona agentka Churchilla" o agentce brytyjskiego wywiadu, która w 1944 roku dwukrotnie skakała ze spadochronem nad Francją.

Zapraszamy do odsłuchania TUTAJ.

 

 


 

OPOWIEŚĆ O KONSPIRACYJNYCH AKCJACH, OFIARACH I ŚMIERCI, ALE TEŻ O MIŁOŚCI, PRZYJAŹNI I RADOŚCI Z KAŻDEJ PRZEŻYTEJ CHWILI

Zapraszamy na spotkanie promujące książkę "Nasza powstańcza młodość"

 


 

 

W księgarniach Mistrz i Małgorzata w nowym tlumaczeniu!

 

 


 

Zapraszamy na spotkanie z NAVALEM!

 


 

Zapraszamy podczas Warszawskich Targów Książki na spacer literacki!

 


 

Zapraszamy na spotkania autorskie na Warszawskich Targach Książki!

 

 


 

Najodważniejszy człowiek XX wieku i jego bezgraniczna miłość do Polski.

W Chinach był doradcą Czang Kaj-szeka, z fińskim marszałkiem Mannerheimem sekundował w pojedynku, a za przyjaciela uznawali go Winston Churchill, Charles de Gaulle i Józef Piłsudski.

 


 

 

Z żalem i smutkiem informujemy wszystkich naszych współpracowników i czytelników książek Bellony, że 24 marca zmarł pisarz, historyk i wykładowca Romuald Romański.

Przez wiele lat związany z Belloną, był autorem m. in. wydanych przez nas książek "Niewyjaśnione zagadki historii Polski, "Niewyjaśnione zagadki historii świata", "Wojny kozackie", "Książę Jeremi Wiśniowiecki", a także kilku tytułów z serii "Historyczne bitwy", w tym "Beresteczko 1651"

Będzie nam Go bardzo brakowało.

 

 
Dla Kuriera Szczecińskiego Jarosław Molenda opowiadał o słynnych ucieczkach z PRLu.

Nie prosimy o azyl, chcemy tylko uzupełnić zapasy, płyniemy dookoła świata – tłumaczyli bracia Ejsmont zdumionym Duńczykom. Siedem lat później uciekną naprawdę, aby spełnić swoje marzenia o nieskrępowanej żegludze.

W księgarniach książka "Zwiać za wszelką cenę. Słynni uciekinierzy i emigranci z PRL"

 

 


 

Prawda o najstarszej mafii świata: hierarchia, powiązania, pieniądze, kobiety.

Bohaterami książki są zarówno czarne charaktery, a wśród nich trzynasty premier Silvio Berlusconi, jak też ludzie, którzy potrafili przeciwstawić się złu. Trudno uwierzyć, ale w szanującej wolność słowa ojczyźnie autorki jej publikację ocenzurowano.

Petra Reski opisuje mechanizm funkcjonowania włoskiej mafii – obszary przestępczej działalności, hierarchię, sposoby prania brudnych pieniędzy. Opowiada również o statusie członków mafii we włoskim społeczeństwie – zarówno bossów, jak i zwykłych „żołnierzy” – a także demaskuje powiązania mafiosów z duchownymi. Sporo miejsca poświęca też kobietom mafii.

Już w sprzedaży: http://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=8941

 

 


 

Zapraszamy na spotkanie z Navalem którę odbędzie się 15 marca w Poznaniu!

 


 

Życie towarzyskie w XIX wieku . Wspaniałe czasy belle epoque już w księgarniach!

Pokazy iluzjonistów, osiągnięcia XIX-wiecznej magii, seanse spirytystyczne, relacje damsko-męskie, rola kobiety, moda, bale i kulinaria –najwspanialsza podróż w czasie. Fascynująca Belle epoque!

Niby tak dużo już wiemy o życiu towarzyskim w XIX wieku, ale Agnieszka Lisak znów udowadnia, że pozory mylą. Zdziera puder z pięknych twarzyczek i zagląda pod spódnicę. Dokładnie tak, ale przy okazji zabiera czytelnika na pokazy iluzjonistów, by obejrzeli najnowsze osiągnięcia dziewiętnastowiecznej magii, na seanse spirytystyczne, na pokaz cudu natury w postaci braci syjamskich i baby z wąsami. Jest i strasznie, i śmiesznie. Bo taka już autorki natura, że lubi pośmiać się z przodków, a nieobecni jak zawsze nie mają racji. Jeszcze lepiej jednak, gdy można pośmiać się z nich razem z czytelnikiem.


 

Ta kronika miała na zawsze zaginąć w pomroce dziejów. Janusz Bieszk, autor bestsellerów Bellony Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna oraz Chrześcijańscy królowie Lechii. Polska średniowieczna, nazywa ją „perłą wśród lechickich kronik”.

Jej twórca Prokosz (Prochorus, Procosius) miał być pierwszym arcybiskupem Krakowa, żyjącym w X wieku. Według kroniki Polacy mieli prehistoryczny rodowód: pierwsza nazwa Polski brzmiała „Sarmacja”, a jej władca nosił imię Sarmata i jako król panował w II połowie XVIII wieku p.n.e. Prokosz doprowadza opowieść do początków panowania Mieczysława (Mieszka) I – późniejsze fragmenty przepadły. Przez jej karty przewijają się kolejni władcy, a także cenne informacje o obyczajach, wierzeniach, życiu politycznym, społecznym i gospodarczym Sarmacji ‒ Lechii ‒ Polanii.
Wstęp przygotowany przez Janusza Bieszka jest ciekawym wprowadzeniem do lektury.

Do kupienia: http://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=8920

 


Jadąc na patrol, nigdy się nie wie, co może się wydarzyć. Raporty są do siebie podobne, a zagrożenie stałe, z czasem więc człowiek do niego przywyka. Rutyna bywa zabójcza...

Najnowsze wydanie "Polski" The Times o Gromie, Navalu i książce Ostatnich gryzą psy.

 


Kulisy najgłośniejszych milicyjnych śledztw! Paramonow, Marchwicki, Kot, Tuchlin – mordercy, którzy terroryzowali strachem całą Polskę!

 


Dostaje się jeden na dziesięciu. Były operator GROM-​u Naval zdradza kulisy selekcji do elitarnej jednostki.

Selekcja to bardzo ciężka fizycznie i wyczerpująca psychicznie próba. Jeżeli ze stu wysportowanych, zdrowych chłopaków zostaje dziesięciu, to chyba nie trzeba więcej komentarza - mówi były operator GROM-u Naval, który w swojej najnowszej książce "Ostatnich gryzą psy" (wyd. Bellona) zdradza kulisy rekrutacji do najbardziej elitarnej jednostki w polskich siłach zbrojnych. W rozmowie z Wirtualną Polską opowiada też o wojskowych absurdach, "komandosach z nadania" i o tym, dlaczego z GROM-u odchodzi się przed czterdziestką. Cały wywiad znajdziecie TUTAJ.

 


 

Zapraszamy na spotkanie z Navalem!


Wesołych Świat Bożego Narodzenia oraz wielu radosnych chwil w nadchodzącym 2017 roku życzy Wydawnictwo Bellona.


CSI Rzeczypospolita szlachecka!

Morderstwa polskich królów i książąt - śledztwa po latach! Wracając do niewyjaśnionych przestępstw, śledczy z policyjnego Archiwum X opierają się przede wszystkim na powtórnej analizie zeznań i dowodów, zebranych wiele lat wcześniej.

 Dzięki fascynującym, doskonale udokumentowanym źródłowo, barwnie opisanym śledztwom Jerzego Besali sprawcy najbardziej szokujących zbrodni w historii I Rzeczypospolitej stają wreszcie przed Trybunałem Historii! Prawdziwe kryminalne historie, które wciągają równie mocno jak dochodzenia Sherlocka Holmesa!

"Zagadki kryminalne Rzeczypospolitej szlacheckiej" już w księgarniach!

 

 

 


Niesamowita historia Adriana Cartona de Wiarta książką miesiąca DO RZECZY!


 

 

 

Polecamy lekturze fragment książki "Krwawa Luna i inni" który ukazał się w dodatku Ekstra Historia.


 


 

 

 

Zapraszamy na spotkania z autorami wydawnictwa Bellony na Targach Książki Historycznej!

 

 


 

 

 

Zapraszamy do lektury fragmentu autiobiografii Adriana Cartona de Wiarta!

 


 

 

Pełne fascynujących tajemnic z przeszłości, niezwykłych zabytków i gorących źródeł. Andrzej Hildebrandt w książce "Węgry. Polskie ślady. Przewodnik historyczny" odkrywa sekrety tego kraju.

Autor książki nie koncentruje się jednak tylko na historii. W humorystyczny sposób przedstawia legendy, wydarzenia, miejsca, osoby i symbole Węgier.

Zapraszamy do odsłuchania audycji TUTAJ.

 

 

 

 


 

Żegnamy wybitnego dziennikarza, pisarza marynistę, honorowego obywatela Piotrkowa Trybunalskiego, autora wielu książek wydanych w Bellonie.

 

1

 

 

Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Ceglarskim!

 Klub Publicystyki Kulturalnej SDP zaprasza na swoje pierwsze powakacyjne spotkanie – jak zwykle w pierwszą środę miesiąca, 7 września 2016 r., o godz. 16.00, w Klubie „Cudzysłów" w Domu Dziennikarza, przy Foksal 3/5 w Warszawie.  Gościem będzie prawnik Andrzej Ceglarski i jego książka „Sprawa generała Zagórskiego. Zabójstwo prawie doskonałe”.


*** Główny bohater książki generał Włodzimierz Ostoja-Zagórski to postać niezwykła. Erudyta, poliglota, bohater licznych pojedynków, miłośnik i propagator rozwoju techniki wojskowej (w tym lotnictwa), ale zarazem człowiek porywczy i wielkiej, niepohamowanej ambicji. Odegrał w latach Wielkiej Wojny i pierwszych latach kształtowania Polski niepodległej ogromną rolę. W książce przybliżona zostaje postać generała, choć nie jest to biografia. Istotą publikacji jest zmierzenie się z fascynującą historyczną zagadką. Autor przedstawił w niej - po raz pierwszy po upływie 88 lat od zdarzenia w tak wyczerpujący sposób - historię zaginięcia generała Zagórskiego w 1927 r.

***Andrzej Ceglarski (rocznik 1975) – prawnik (absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego), adwokat (prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką, członek Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie), wykładowca, a także ekspert prawny instytucji i organizacji pozarządowych. Pasjonat historii wojskowości okresu międzywojennego. Swoją zainteresowania, wiedzę, jak również doświadczenie prawnicze wykorzystał przy pisaniu książki „Sprawa generała Zagórskiego. Zabójstwo prawie doskonałe”, próbując rozsupłać nieznane tajemnice śledztwa prowadzonego w 1927 roku w sprawie zaginięcia gen. Włodzimierza Zagórskiego. Jest to jego debiut na rynku książki historycznej. Mieszka i pracuje w Warszawie.

 


 

 

Kurier Morski w rozmowie z Jarosławem Molendą o książce "Zakazana historia odkrycia Ameryki".

 

 


 

Zapraszamy 15 sierpnia do Warszawskiego Parku Agrykola na spotkania z autorami naszego wydawnictwa podczas FESTYNU ŻOŁNIERSKIEGO z okazji Święta Wojska Polskiego


13:00-14:00 AGNIESZKA CUBAŁA autorka książek Skazani na zagładę? 15 sierpnia 1944;, Sten pod pachą bimber w szklance, dziewczyna i Warszawa będzie podpisywała swoje książki na stoisku Bellony.

14:00-15:00 PROF. LECH WYSZCZELSKI autor książek m.in. Obrona Warszawy 1939; Wojna polsko-rosyjska 1919-1920. Mity, legendy i fakty będzie podpisywał swoje książki na stoisku Bellony.

15:00-16:00 TERESA KACZOROWSKA autorka książek Obława augustowska; Dzieci Katynia będzie podpisywała swoje książki na stoisku Bellony.

16:00-17:00 ADMIRAŁ STANISŁAW ZARYCHTA autor książek: Doktryny i strategie NATO 1949-2013; Broń jądrowa w kształtowaniu bezpieczeństwa 1945-2015; Struktury militarne NATO 1949-2013 będzie podpisywał swoje książki na stoisku Bellony.

 

 


 

 

Gdy nie podróżuje, pisze. Gdy nie pisze, podróżuje. Zwiedził niemal cały świat, ale to tutaj jest jego baza, miejsce, do którego wraca. Typ gaduły, trudnego do okiełznania, ale chyba się udało.

Jarosław Molenda w wywiadzie dla miesięcznika Wyspy!

 


 

 

W Kurierze Szczecińskim ukazał się wywiad z Jarosławem Molendą!

 


 

Zapraszamy na spotkanie z autorką i bohaterami książki Pod okupacją i w Powstaniu. Wspomnienia konspiracyjne.

Środa, 29 czerwca, godz. 19.00. Muzeum Powstania Warszawskiego, Sala pod Liberatorem. Wstęp wolny.

 


 

 

Jarosław Molenda autor książki "Mity polskie" będzie gościem pleneru literackiego ODKRYJ KSIĄŻKĘ NA NOWO.

W imieniu wydawnictwa Bellona zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 26 czerwca 2016 roku o godzinie 11.30 na scenie "Odkryj książkę na nowo" na Jasnych Błoniach.

 

 


 

Zapraszamy na spotkanie z dr Franciszkiem Puchałą

 

 

Uważam Rze o książce "Kochanka carycy"

 

 

 


 

Dziennik Zachodni o Kochanku Carycy


 

Dziennik Bałtycki w rozmowie z Iwoną Kienzler! Wideorecenzja najnowszej książki Remigiusza Mroza do obejrzenia, wystarczy klinąć w obrazek.


 

Zapraszamy do lektury wywiadu z Jarosławem Molendą!


 

 

W Dzienniku Bałtyckim ukazał się wywiad z Zenonem Gołaszewskim, autorem powieści "Aleksander i piękna Helena".


 

Gazeta Pomorska w rozmowie z Katarzyną Walentynowicz

 

 


 

 

Wywiad z Janem Nowickim w gazecie Wyborczej.


 

Dziennik Łódzki o książce Iwony Kienzler Maria Konopnicka. Rozwydrzona bezbożnica


 


 

 

Dziennik Łódzki o książce Złoto Mefista


 

Dziennik Łódzki o książce Jerzego Besali Polskie królowe. Zawiedzione miłości


 

Gazeta Polska o książkach Iwony Kienzler

 


 

Obszerny wywiad z Iwoną Kienzler z Dziennika Bałtyckiego


 

 

Włodzimierz Jurasz o książce Byłam sekretarką hitlera.

 


Polska Zbrojna o książce Struktury militarne NATO 1949-2013

 


 

 

Super Express o Wojnie Polsko Ukraińskiej


 

O książce Przy sterach i pod żaglami autorstwa Henryka Mąki.


 

 

 

Czas na Kulturę o książce książce Szpieg CIA w polskim Sztabie Generalnym. O Ryszardzie Kuklińskim bliżej prawdy

 

 

Express Bydgoski o książce Szpieg CIA w polskim Sztabie Generalnym. O Ryszardzie Kuklińskim bliżej prawdy


 

Zwierciadło o najnowszej książce Gordona Ramsaya - Sekrety szefa!

http://zwierciadlo.pl/kuchnia/2014/03/gordon-ramsay-sekrety-szefa/

 


 

 

7 dni Kalisza o książce "Kontrabas i bumerang autorstwa Jacka Jędrzejaka oraz spotkaniu autorskim.

W książce Kontrabas i bumerang, kolorowy i interesujący i jakże inny świat Antypodów mamy na wyciągnięcie ręki, możemy go dotknąć, smakować i zachwycać się nim. To się po prostu dobrze czyta!

 

 

 


 

Gazeta współczesna o książce "W objęciach Casanowy"

 


 


Magazyn Żagle o najnowszej książce Henryka Mąki "Przy sterach i pod żaglami"

 

 


 

Gazeta Współczesna o książce Iwony Kienzler - "Maria Konopnicka. Rozwydrzona bezbożnica"

 

 


 

 

Gazeta Wyborcza o książce Henryka Mąki -"Przy sterach i pod żaglami".

 


 

Gazeta.pl o książce Franciszka Puchały - Szpieg CIA w Polskim sztabie generalnym

 


 

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy z Iwoną Kienzler w Tok Fm (wystarczy kliknąć w okładkę)

 

 


 

 

Uważam RZE Historia o książce Iwony Kienzler Maria Konopnicka. Rozwydrzona bezbożnica. Całość do przeczytania w magazynie.

 

 


 

Zapraszamy do lektury wywiadu z generałem FRANCISZKIEM PUCHAŁĄ autorem książki 
"Szpieg CIA w polskim Sztabie Generalnym. O Ryszardzie Kuklińskim bliżej prawdy". 
(należy kliknąć w okładkę).

  

 

Do Rzeczy o "Byłam sekretarką Hitlera"


 
Tygodnik Ziemia Kaliska w rozmowie z Iwoną Kienzler o Marii Konopnickiej

 

 


 

Fragment książki Jerzego Besali Polskie królowe. Zawiedzione miłości w Mówią Wieki, całość do przeczytania w magazynie.Mówią Wieki o książce Iwony Kienzler Maria Konopnicka. Rozwydrzona bezbożnica. Całość do przeczytania w magazynie.

 

Zapraszamy do lektury wywiadu z generałem FRANCISZKIEM PUCHAŁĄ autorem książki 
"Szpieg CIA w polskim Sztabie Generalnym. O Ryszardzie Kuklińskim bliżej prawdy". 
(należy kliknąć w okładkę).

 

Pozostał Gniew jedna z 48 książek miesiąca według Magazyn literacki Książki

 

Magazyn literacki Książki  w rozmowie z Jarosławem Molendą.

 

Magazyn literacki Książki o książce Jarosława Molendy - Krystyna Skarbek. Królowa antyniemieckiego podziemia czy zdrajczyni.

 

Magazyn Poszukiwacze do książce Skarby Polskie Włodzimierza Antkowiaka.

Całość do przeczytania w Magazynie Poszukiwacze.

 

Magazyn literaci Książki o nas:

 

Dziennik Polski w rozmowie z Danielem Gazdą, autorem "Powstania Mahdiego 1881-1890".

Do Rzeczy o publikacji "Polsko-ukraińska wojna o Lwów i Galicję Wschodnią 1918-1919"

 

Wirtualna Polska o Marii Konopnickiej.

Pełna treść tutaj.

 

Dziennik Bałtycki o książce "Maria Konopnicka. Rozwydrzona bezbożnica"

Uważam Rze o książce "Generał Władysław Sikorski 1881-1943"


 

Gazeta Ostrowska o podróży Dżej Dżeja na krańcu świata


Uważam Rze o Rozkazie Katyńskim autorstwa Douglasa Jacobsona

Duży format o książce Iwony Kienzler - Maria Konopnicka. Rozwydrzona bezbożnica

Anna Dziewit opowiada o książce "Pozostał Gniew" autorstwa Dominika Rutkowskiego w Dzień Dobry TVN

 

 

 

 

Zapraszamy na spotkanie z Teresą Kaczorowską!

 

 


 

 

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler

 

 

Zapraszamy 8 stycznia na spotkanie promujące książkę "Opowieści bielsze niż śnieg"

 

 

 


 

Zapraszamy na spotkanie!

 


 

 

Zapraszamy na spotkanie!

 


 

 

 

Zapraszamy 29 czerwca na spotkanie z Mirosławem Wawrzyńskim.


 

 

 

Zapraszamy Wszystkich na koncert piosenek Zbigniewa Łapińskiego do Teatru Komedia w Warszawie (15 czerwca 2015 r., g.19.30) w ramach wspomnień benefisowych.

Nakładem wydawnictwa Bellona ukazała się płyta "Zbigniewa Łapińskiego. Utwory instrumentalne i piosenki".Na płycie znalazły się utwory instrumentalne i piosenki w oryginalnym wykonaniu kompozytora. Utwory te, wydobyte z archiwów i prezentowane na płycie w jednym zachowanym kształcie, z różnych przyczyn nie zostały wcześniej wydane.

 


 

 

 

21 maja zapraszamy na spotkanie z ambasadorem Jerzym M. Nowakiem!


 

 

Zapraszamy 15 listopada na spotkanie z Iwoną Kienzler w Gdyni!


 

 

Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego serdecznie zaprasza na spotkanie z Ambasadorem Jerzym M. Nowakiem – autorem książki "Dyplomata. Na salonach i w politycznej kuchni". Wydarzenie odbędzie się 22 października br. w siedzibie Fundacji (ul. Oleandrów 6, II piętro) o godz. 17:00.

Spotkanie poprowadzi p. Beata Górka-Winter (PISM).
 
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie swojej obecności do 21 października br. pod adresem mpogorzelska@pulaski.pl

 

 


 

24 października zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Walentynowicz.


 

 

 

15 października, w środę, o godzinie 16.30 podczas spotkania Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego odbędzie się prezentacja książki Andrzeja Nowaka-Arczewskiego „My z pałacu”.

To reportaż o ludziach, których losy zetknęły się z jedną z największych rezydencji w Polsce południowo-wschodniej, pałacem Karskich we Włostowie koło Sandomierza.

Dyskusję o książce poprowadzi prezes Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego Juliusz Karski.

Spotkanie odbędzie się w sali Instytutu Pamięci Narodowej przy ulicy Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

 

 


 

1 października (środa) o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie z Robertem Kilenem - autorem książki Krew Illapa i dziennikarzem Radia Wawa. Spotkanie odbędzie się w Księgarni Świat Książki przy Al. Solidarności 119/125 (I piętro), a wieczór poprowadzi Tomasz Urbański (Radio Wawa).

 

 


 

26 października w trakcie 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie zapraszamy na spotkanie z Remigiuszem Mrozem - autorem książki Turkusowe szale.


 

 

 

 

Marcin Gienieczko gościem Targów Wiatr i Woda w Gdyni

Podróżnik Marcin Gienieczko będzie gościem Targów Wiatr i Woda w Gdyni. Spotkanie odbędzie się 2 sierpnia na przystani jachtowej w Gdyni. Jest to ostatnie spotkanie, przed rozpoczynającą się już za kilka tygodni wyprawą Solo Amazon Expedition, w czasie której podróżnik zamierza pokonać w canoe Amazonkę. Solo Amazon Expedition to wyjątkowy projekt, podzielony na 2 etapy, polegający na podjęciu próby przepłynięcia w canoe najdłuższej rzeki świata Amazonki oraz spłynięcia jednym z najdłuższych dopływów Amazonki rzeką Rio Napo! Z jednej strony jest to projekt przepełniony pasją i chęcią przygody, z drugiej jednak pełen ryzyka i niebezpieczeństwa.

Pomiędzy 13:00 i 14:00 gościem Targów będzie Aleksander Doba, człowiek, który przepłyną Atlantyk kajakiem. Podróżnik będzie opowiadał o swoich wodnych ekspedycjach. „Olek Doba będzie dzielił się swoimi przeżyciami z Atlantyku, ja opowiem o Rio Napo  oraz Amazonce. Chciałabym się również dowiedzieć od Olka Doby,  dlaczego mu nie powiodła się wyprawa na Amazonce (chodź wszyscy wiemy, że bandyci na niego  trzykrotnie  napadli…). Chciałbym, żeby więcej tych informacji „sprzedał”. Swoją drogą bardzo się cieszę, że będzie „Aleksander Wielki”, gdyż obok Mika Horna  Doba jest dla mnie wzorem do naśladowania” – opowiada Marcin Gienieczko.

Od godziny 10:30 do 13:00 na stoisku Magazynu Żagle będzie można porozmawiać z Marcinem Gienieczko oraz kupić ostatnią książkę Marcina: „Kierunek Północ”.

Pomiędzy 12:00 i 14:00 na scenie Magazynu Żagle podróżnik opowie o projekcie Solo Amazon Expedition.

Będzie to ostatnie wystąpienie przed wyprawą i ostatnie wystąpienie publiczne tego typu. „Dlatego tym bardziej wszystkich zapraszamy na rozmowy te łatwe i te trudne. Tego samego dnia wyjeżdżam do Ekwadoru, by rozpocząć wyprawę Czas zacząć fizycznie napierać!” zaprasza Marcin Gienieczko.

Zapraszamy również na oficjalną stronę wyprawy Solo Amazon Expedition

Więcej o targach Wiatr i Woda: http://www.wiatriwoda.pl/


 

 

Zapraszamy na spotkanie z Jerzym Mireckim, autorem książki Dzieci 44!

 

 


 

 

Zapraszamy 26 czerwca na spotkanie z Tadeuszem Oratowskim


 

 

Zaproszenie na spotkanie z Janem Nowickim!


 

Zapraszamy na biesiadę literacką na której będzie gościć Katarzyna Walentynowicz

Odbędzie się ona 12 czerwca 2014 r. (czwartek) o godz. 18.30 Dom Literatury w Warszawie ul. Krakowskie Przedmieście 87/89

Więcej infomacji po kliknięciu w banerek

 


 

 

Zapraszamy na serię spotkań z janem Nowickim.


 

Zapraszamy na spotkanie z profesorem Tomaszem Szarotą


 

Zapraszamy 12 maja na spotkanie z Anną Marią Anders promujące książkę autorstwa gen. Władysława Andersa.


 

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler w Gdynii!

 


 

 

Zapraszamy do Rzeszowa na spotkanie z Iwoną Kienzler!

 


 

 

Zapraszamy do Kolbuszowa na spotkanie z Iwoną Kienzler.


 

 

Zapraszamy 14 kwietnia na spotkanie!

 


 

Zapraszamy 14 kwietnia na spotkanie!

 

 


 

Zapraszamy 8 kwietnia na spotkanie z Teresą Dąbrowską, które odbędzie się w księgarni Świat Książki przy Al. Solidarności 119/125 w Warszawie.


 

 

 

Zapraszamy 9 kwietnia na spotkanie z Katarzyną Walentynowicz, spotkanie będzie miało miejsce w Księgarni Świat Książki przy Al. Solidarności 119/125 w Warszawie.


 

 

 

Zapraszamy 28 marca na spotkanie z Iwoną Kienzler! 


 

Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Gienieczko, które odbędzie się w niedzielę 6 kwietnia na Targach Wiatr i Woda (Stadion Narodowy w Warszawie,  godzina 12.00, sala C). W trakcie spotkania podróżnik przedstawi swój najnowszy projekt – Solo Amazon Expedition oraz opowie o dotychczasowych osiągnięciach: samotnym spływie największą rzeką Północy – Leną oraz przepłynięciu non-stop,  Morza Bałtyckiego otwartym canoe z Portu Nexo na Bornholmie (Dania) do Darłowa (108 km w 28 godzin). Podczas spotkania będzie można zakupić książkę Kierunek Północ.


Marcin Gienieczko zapowiada przedstawienie najnowszego projektu, który rusza 1 sierpnia 2014 roku nie tylko teoretycznie: w trakcie tego spotkania słuchacze będą mogli zobaczyć moje najnowsze canoe wraz z całym sprzętem oraz rower który będzie służył do trawersowania  o własnych silach pasma górskiego Andy – podsumowuje podróżnik.

 

 


 

27 marca zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler! 

Spotkanie poprowadzi Teresa Drozda.

Autorka będzie opowiadać o najnowszej książce "Europa jest kobietą. Romanse i miłości sławnych Europejek"

 

Zapraszamy 11 marca o godz. 17.30 na spotkanie z Jackiem "Dżej Dżej" Jędrzejakiem" w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66 w Kaliszu.  Spotkanie poprowadzi Piotr Łuszczykiewicz.

Wstęp wolny.

 

Zapraszamy 13 marca o godzinie 17 na spotkanie z gen.dyw.dr. Franciszkiem Puchałą, autorem książki "Szpieg CIA w polskim Sztabie Generalnym. O Ryszardzie Kuklińskim bliżej prawdy".

 

Zapraszamy 5 marca na spotkanie z Marzeną Baumann-Bosek.

 

Zapraszamy na spotkania z autorami Bellony na Targach Książki Historycznej!

27/9/2013

27 września o godzinie 18:00 Sławomir Koper będzie gościem Miejskiej Bilbioteki Publicznej im. Poli Gojawiczyńskiej w Podkowie Leśnej mieszczącej się przy ulicy Błońskiej 50. Spotkanie jest realizowane we współpracy z Instytutem Książki i Dyskusyjnym Klubem Książki. Serdecznie zapraszamy.

26/8/2013

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Andrzejem Sową Januszem Osicą, autorami książki Alternatywna historia II wojny światowej w poniedziałek 26 sierpnia o godzinie 16:00 w Księgarni Bellona, ul. Grzybowska 77 w Warszawie.

 

17/8/2013

Zapraszamy na Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni.

17 sierpnia o godzinie 12:00 Iwona Kienzler podpisywać będzie swoją najnowszą książkę Poczet kochanek i metres władców Polski na stoisku firmy Olesiejuk.

17 sierpnia o godzinie 13:00 rozmowę na scenie z Krzysztofem Daukszewiczem poprowadzi Taduesz Górny.

O godzinie 14:00 Krzysztof Daukszewicz podpisywać będzie swoje książki na stoisku firmy Olesiejuk.

Plener Skwer Kościuszki Gdynia.

 

30/7/2013

Zapraszamy na spotkanie z Henrykiem Zamojskim - autorem książki Tragiczne decyzje. Jak wywyołano Powstanie Warszawskie? 30 lipca (wtorek) o godzinie 16:00 w Księgarni Wydawnictwa Bellona ul. Grzybowska 77 w Warszawie.

 

23/04/2013

Spotkanie z okazji premiery książki Władysław Szlengel - poeta nieznany. Wybór tekstów.

23 kwietnia o godzinie 19:00 zapraszamy na spotkanie  poświęcone twórczości i życiu Władysława Szlengla oraz na panel dyskusyjny Warszawo... Odezwij się ... Czekam z udziałem  Magdaleny Stańczuk, Piotra Matywieckiego i Izabeli Falkowskiej. Moderatorem spotkania będzie Artur Hofman .

Zapraszamy: 23 kwietnia godzina 19:00. Muzeum Żydów Polskich (sala wystaw czasowych), ul. Anielewicza 6. 

 

13/04/2013 

Spotkanie z Marcinem Gienieczko w Gdyni.

 

Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Gienieczko autorem książki Kierunek północ.

Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia (sobota), o godzinie 19:00 w klubie Contrast 

Rozmowę poprowadzi Michał Witkiewicz, spotkanie dotyczyć będzie  udziału Marcina Gienieczko w wyścigu Yukon River Quest. 

Dodatkową atrakcją będzie występ zespołu szantowego.

Wstęp Wolny.

 

9/4/2013

Spotkanie z Iwoną Kienzler w miejskiej bibliotece w Gdańsku-Brzeźnie.

9 kwietnia o godzinie 17:00 zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler.

Autorka przedstawi swoją najnowszą książkę Dziwactwa i sekrety władców Polski.

Zapraszamy: 9 kwietnia, godzina 17:00Filia nr 16 WiMBP, ul. Dworska 27, Gdańsk-Brzeźno.

 

5/4/2013

Spotkanie z Iwoną Kienzler autorką książki Dziwactwa i sekrety władców Polski 

5 kwietnia o godzinie 18:00, serdecznie zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler, autorką poczytnych książek o życiu prywatnym polskich władców, promujące jej najnowszą książkę Dziwactwa i sekrety władców Polski.

Spotkanie odbędzie się w Gdyni, w księgarni Vademecum, ul. Świętojańska 5/7.

Zapraszamy!

 

3/03/2013

Premiera książki Kierunek północ, autorstwa Marcina Gienieczko


Z okazji premiery książki Kierunek północ zapraszamy na spotkania z Marcinem Gienieczko:

Warszawa: 3 marca o godzinie 12:00 zapraszamy na spotkanie z Marcinem Gienieczko. Spotkanie odbędzie się na warszawskich targach podróżniczych Wiatr i Woda. Po spotkaniu zapraszamy na stoisko miesięcznika Żagle, gdzie autor będzie podpisywał swoją najnowszą książkę.

Zapraszamy: 3 marca (niedziela), godzina 12:00, scena główna, Warszawskie Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14

Łódź: 3 marca o godzinie 20:00 zapraszamy na spotkanie w Pubie Iron Horse. Autor opowie o swoich wyprawach oraz o swojej najnowszej książce. 

Zapraszamy: 3 marca, godzina 20:00, ul. Tuwima 16, Łodź

 

Tematem Kierunku północ jest przemierzenie Dalekiej Północy: pieszo, w kanoe, na nartach, skuterem, psim zaprzęgiem, kajakiem. Od północnych rubieży Norwegii po Półwysep Kolski, Góry Mackenzie

w Kanadzie, skutą lodem rzekę Kołymę na północno-wschodniej Syberii oraz największą i najdłuższą rzekę Syberii Lenę. Od brzegów Bajkału po Ocean Arktyczny! Jest to wieloetapowa podroż przez miejsca, gdzie oprócz strzelających od mrozu świerków nie słychać nic. Czasami można tylko usłyszeć własne bijące serce.

Książka jest nie tylko podróżniczą opowieścią. Autor próbuje przedstawić zasady przetrwania, pokazuje świat Zachodu i Wschodu na Dalekiej Północy. Książka jest przepełniona osobistymi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Przybliża czytelnikowi walkę człowieka z naturą.

Do książki jest dołączona płyta DVD z filmem jego autorstwa, gdzie kamera pokazuje jeden z etapów wielkiej włóczęgi. Film też uzupełnia obrazowo książkę. Tym samym książka staje się niepodważalnym dowodem na przemierzenie znacznej części Dalekiej Północy.

SPOTKANIA Z JANEM NOWICKIM

Zapraszamy na kolejny cykl spotkań z Janem Nowickim, wybitnym aktorem filmowym i teatralnym, promujące jego najnowszą książkę MĘŻCZYZNA I ONE.

Tym razem autor odwiedzi województwa: wielkopolskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie.

Szczegółowy program spotkań

 

 

SPOTKANIE Z PROF. JANEM M. PISKORSKIM

wojna pamięćSerdecznie zapraszamy na prezentację książki pod redakcją profesora Jana M. Piskorskiego Wojna, Pamięć, Tożsamość. O bitwach i mitach bitewnych 

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 15 stycznia 2013 r., o godz. 18.00, w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie, w Palacu Karnickich, Aleje Ujazdowskie 39.

Zapraszamy.

 

 

 

 

SPOTKANIE Z IWONĄ KIENZLER

Iwona KienzlerSerdecznie zapraszamy na spotkanie z Iwoną KIENZLER, autorką poczytnych książek o życiu prywatnym polskich władców, promujące jej najnowszą książkę 
KRÓL KAZIMIERZ - WIELKI BIGAMISTA.

Spotkanie odbędzie się w Gdyni,

w Księgarni Vademecum

ul. Świętojańska 5/7

8 lutego o godz. 18.00

 

 

SPOTKANIA Z JANEM NOWICKIM - FOTORELACJA

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z trasy autorskiej Jana Nowickiego, obejmującej miasta Kowal, Gostynin, Płock, Włocławek, Sierpc, Ciechocinek, Inowrocław, Toruń, Bydgoszcz

Ciechocinek

Inowrocław

Toruń

Warszawa

 

 

 

 

 

SPOTKANIE Z IWONĄ KIENZLER W GDYNI - FOTORELACJA

spotkanie z Iwoną Kienzler1

Get Adobe Flash player

Bellona Spółka Akcyjna
ul. Bema 87
01-233 Warszawa
tel. 22 457 04 02
fax: 22 652 26 95
http://www.bellona.pl
email: biuro@bellona.pl