baner

Aktualności

 

Pełne fascynujących tajemnic z przeszłości, niezwykłych zabytków i gorących źródeł. Andrzej Hildebrandt w książce "Węgry. Polskie ślady. Przewodnik historyczny" odkrywa sekrety tego kraju.

Autor książki nie koncentruje się jednak tylko na historii. W humorystyczny sposób przedstawia legendy, wydarzenia, miejsca, osoby i symbole Węgier.

Zapraszamy do odsłuchania audycji TUTAJ.

 

 

 


Żegnamy wybitnego dziennikarza, pisarza marynistę, honorowego obywatela Piotrkowa Trybunalskiego, autora wielu książek wydanych w Bellonie.

 

1

 

 

Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Ceglarskim!

 Klub Publicystyki Kulturalnej SDP zaprasza na swoje pierwsze powakacyjne spotkanie – jak zwykle w pierwszą środę miesiąca, 7 września 2016 r., o godz. 16.00, w Klubie „Cudzysłów" w Domu Dziennikarza, przy Foksal 3/5 w Warszawie.  Gościem będzie prawnik Andrzej Ceglarski i jego książka „Sprawa generała Zagórskiego. Zabójstwo prawie doskonałe”.


*** Główny bohater książki generał Włodzimierz Ostoja-Zagórski to postać niezwykła. Erudyta, poliglota, bohater licznych pojedynków, miłośnik i propagator rozwoju techniki wojskowej (w tym lotnictwa), ale zarazem człowiek porywczy i wielkiej, niepohamowanej ambicji. Odegrał w latach Wielkiej Wojny i pierwszych latach kształtowania Polski niepodległej ogromną rolę. W książce przybliżona zostaje postać generała, choć nie jest to biografia. Istotą publikacji jest zmierzenie się z fascynującą historyczną zagadką. Autor przedstawił w niej - po raz pierwszy po upływie 88 lat od zdarzenia w tak wyczerpujący sposób - historię zaginięcia generała Zagórskiego w 1927 r.

***Andrzej Ceglarski (rocznik 1975) – prawnik (absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego), adwokat (prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką, członek Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie), wykładowca, a także ekspert prawny instytucji i organizacji pozarządowych. Pasjonat historii wojskowości okresu międzywojennego. Swoją zainteresowania, wiedzę, jak również doświadczenie prawnicze wykorzystał przy pisaniu książki „Sprawa generała Zagórskiego. Zabójstwo prawie doskonałe”, próbując rozsupłać nieznane tajemnice śledztwa prowadzonego w 1927 roku w sprawie zaginięcia gen. Włodzimierza Zagórskiego. Jest to jego debiut na rynku książki historycznej. Mieszka i pracuje w Warszawie.

 


 

 

Kurier Morski w rozmowie z Jarosławem Molendą o książce "Zakazana historia odkrycia Ameryki".

 

 


 

Zapraszamy 15 sierpnia do Warszawskiego Parku Agrykola na spotkania z autorami naszego wydawnictwa podczas FESTYNU ŻOŁNIERSKIEGO z okazji Święta Wojska Polskiego


13:00-14:00 AGNIESZKA CUBAŁA autorka książek Skazani na zagładę? 15 sierpnia 1944;, Sten pod pachą bimber w szklance, dziewczyna i Warszawa będzie podpisywała swoje książki na stoisku Bellony.

14:00-15:00 PROF. LECH WYSZCZELSKI autor książek m.in. Obrona Warszawy 1939; Wojna polsko-rosyjska 1919-1920. Mity, legendy i fakty będzie podpisywał swoje książki na stoisku Bellony.

15:00-16:00 TERESA KACZOROWSKA autorka książek Obława augustowska; Dzieci Katynia będzie podpisywała swoje książki na stoisku Bellony.

16:00-17:00 ADMIRAŁ STANISŁAW ZARYCHTA autor książek: Doktryny i strategie NATO 1949-2013; Broń jądrowa w kształtowaniu bezpieczeństwa 1945-2015; Struktury militarne NATO 1949-2013 będzie podpisywał swoje książki na stoisku Bellony.

 

 


 

 

Gdy nie podróżuje, pisze. Gdy nie pisze, podróżuje. Zwiedził niemal cały świat, ale to tutaj jest jego baza, miejsce, do którego wraca. Typ gaduły, trudnego do okiełznania, ale chyba się udało.

Jarosław Molenda w wywiadzie dla miesięcznika Wyspy!

 


 

 

W Kurierze Szczecińskim ukazał się wywiad z Jarosławem Molendą!

 


 

Zapraszamy na spotkanie z autorką i bohaterami książki Pod okupacją i w Powstaniu. Wspomnienia konspiracyjne.

Środa, 29 czerwca, godz. 19.00. Muzeum Powstania Warszawskiego, Sala pod Liberatorem. Wstęp wolny.

 


 

 

Jarosław Molenda autor książki "Mity polskie" będzie gościem pleneru literackiego ODKRYJ KSIĄŻKĘ NA NOWO.

W imieniu wydawnictwa Bellona zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 26 czerwca 2016 roku o godzinie 11.30 na scenie "Odkryj książkę na nowo" na Jasnych Błoniach.


 


 

Zapraszamy na spotkanie z dr Franciszkiem Puchałą

 


 

 

Zapraszamy na Imieniny Jana Kochanowskiego, które odbędą się jutro (w sobotę 18 czerwca) w Ogrodzie Krasińskich.

Nasze książki będziecie mogli znaleźć na stoisku 48.

Dodatkowo od 12:00 do 13:00 na stoisku Pani Anna Małgorzata Pycka będzie podpisywać książkę „Róg obfitości czy puszka Pandory? Kultura w Drugiej Rzeczypospolitej”.

Od godziny 13:00 do 14:00 Pani Agnieszka Cubała będzie podpisywać książkę „Sten pod pachą, bimber w szklance… Życiecodzienne powstańczej Warszawy”.

Zapraszamy!

 


 

Zapraszamy na spotkanie!

 


 

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler

 

 


 

Zapraszamy, przy okazji targów w Warszawie, na spacer historyczny!

 

 


 

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki!

 

 


 

 

 

 


 

Zapraszamy na spotkanie

 


 

Zapraszamy na spotkanie z Teresą Kaczorowską!

 


 

 

 

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler

 

 

 


 

Wydawnictwo Bellona zostało wyróżnione w rankingu Gazele Biznesu!
„Puls Biznesu” wyróżnił najdynamiczniej rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa z Mazowsza.

Na zdjęciach od lewej strony:

Marcin Nowak – prezes i właściciel Dictum Sp. z o.o.
Jakub Wośko i Renata Gmitrzak-Wośko – właściciele Wydawnictwa Sbm Sp.z o.o.
Zbigniew Czerwiński - Prezes Wydawnictwa Bellona
Waldemar Michalski - Wiceprezes Wydawnictwa Bellona

 

 


 

 

Zapraszamy na spotkanie z Jolantą Fajkowską!

 


 

 

Zapraszamy 3 marca na spotkanie promujące temat Obławy Augustowskiej.

 


 

 

 

O książce Bodo i jego burzliwe romanse i serialu TVP w Tygodniku Idziemy.

Eugeniusz Bodo – przedwojenny aktor, reżyser, producent i celebryta, ikona męskiej elegancji, człowiek, który ze swego nazwiska uczynił markę handlową. Jego nazwisko na afiszu gwarantowało sukces każdego przedstawienia, nikogo też nie trzeba było namawiać do obejrzenia filmu, w którym grał Bodo, a śpiewane przez niego piosenki z miejsca stawały się przebojami, które nuciła cała Polska.

 


 

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla Teresy Kaczorowskiej za książkę "Obława augustowska"

 Na uroczystej gali w Warszawie przyznane zostały nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Nagroda specjalna Fundacji Solidarności Dziennikarskiej SDP trafiła do Teresy Kaczorowskiej, autorki książki „Obława Augustowska”, wydanej przez nasze wydawnictwo w lipcu 2015 r.

 


 

 

Wydawnictwo Bellona z nagrodą WYDAWCY ROKU 2015!

Tytuł Wydawca Roku 2015 otrzymało Wydawnictwo Bellona za wielki wkład w promocję książek historycznych. Podejmując decyzję o Nagrodzie dla Bellony chcieliśmy wyróżnić cały zespół wydawnictwa również za ogromny sukces organizacyjny, dzięki któremu od ćwierć wieku rozwijają się Targi Książki Historycznej i za wkład Bellony w promowanie książki historycznej i wkład w jej wielki renesans - uzasadnia Piotr Dobrołęcki, redaktor naczelny Magazynu Literackiego KSIĄŻKI.

Nagroda dla Wydawcy Roku przyznawana jest od 2006 roku.

 


 

 

 

Zapraszamy 28 stycznia na spotkanie z Anieszką Cubałą.

 

 


 

 

 


 

 

O książce "Zbigniew Łapiński. Historie również niepoważne, czyli groch z kapustą" z Katarzyną Walentynowicz i Zbigniewem Łapińskim rozmawia Teresa Drozda. Cały wywiad po kliknięciu w zdjęcie.

 


 

 

Zapraszamy 8 stycznia na spotkanie promujące książkę "Opowieści bielsze niż śnieg"

 


 

Zapraszamy 5 grudnia na spotkanie z naszymi autorami!

 


 

 

Jury Nagrody KLIO przyznało Fundacji ,,Warszawa Walczy 1939–1945” i Wydawnictwu Bellona nagrodę specjalną za opublikowanie dzieła Warszawa Walczy 1939–1945. 


Leksykon pod redakcją Krzysztofa Komorowskiego to pionierska, wykorzystująca najnowszy stan badań publikacja o dziejach konspiracji i walki z okupantem w Warszawie 1939-1945, przygotowana przez zespół znanych i cenionych historyków, zwłaszcza historyków wojskowości. Tematyka ta zajmuje poczesne miejsce w badaniach nad dziejami okupacji niemieckiej, ale publikacja niniejsza jest pełnym ujęciem walki ludności stolicy i wojska podziemnej Warszawy, przedstawionym w atrakcyjnej formule leksykonu. Zawiera ok. 2000 haseł, a uzupełnieniem treści są ilustracje (ok. 800) i mapy (ok. 70) z sytuacją bojową i dynamiką działań Synteza wiedzy o podziemnej Warszawie - niezbędna w bibliotece każdego badacza i miłośnika histori

 

 

 


 

Zapraszamy na spotkania z autorami

 


 

 

 

Zapraszamy na spotkanie z Jolantą Fajkowską!

 

 


 

Wydawnictwo Bellona oraz autor książki "Dziesięć kobiet", Tadeusz Kijański, zapraszają na uroczystą promocję dnia 16 listopada o godz. 19:00 do Stowarzyszenia autorów ZAiKS (ul. Hipoteczna 2) na wieczór autorski, który śpiewająco poprowadzi Stanisława Celińska.

Na spotkaniu będzie m.in. Anna Dymna, Edyta Jungowska, Marzena Trybała, Karolina Gorczyca, Marta Kurzak, Ewa Borowik, Henryk Talar, Artur Żmijewski, Magdalena Zawadzka.

 


 

 

 

Zajmująca historia wielkiej przygody człowieka z morzem i nieznanym.

 

 


 

Świetokrzyska nagroda kultury dla Andrzeja Nowaka!

 


 

W najnowszym numerze Uważam Rze znajdziecie wywiad z Piotrem Owcarzem, autorem książki "Kochanek carycy"

 

 


 

Zapraszamy na spotkania na Targach Książki w Krakowie! 

 

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler

 


 

 

Zapraszamy na spotkanie z Jarosławem Molendą

 


 

 

 

Zapraszamy na cykl spotkań z historią

 

 


 

Już w najbliższą niedzielę w Polskim Radiu Szczecin w audycji "Radiowa szkoła pod żaglami" będzie gościł Jarosław Molenda!
Redaktor Katarzyna Wolnik-Seyna będzie rozmawiała z autorem o książce "Zakazana historia odkrycia Ameryki".


Niedziela, godzina 20:00, audycja "Radiowa szkoła pod żaglami". Zapraszamy!

 


 

 

Pracujące w telewizji prezenterki dostały bony na wizyty u fryzjera, dzięki czemu osiem (!) razy w miesiącu mogły zrobić się na bóstwa. Robotnice, przeciętne matki, znane aktorki - o życiu kobiet w czasach Polski Ludowej opowiada Iwona Kienzler autorka Kolekcji „Kronika PRL 1944-1989”.

Cała rozmowa z Iwoną Kienzler TUTAJ

Get Adobe Flash player

Bellona Spółka Akcyjna
ul. Bema 87
01-233 Warszawa
tel. 22 457 04 02
fax: 22 652 26 95
http://www.bellona.pl
email: biuro@bellona.pl