Podroż

Aktualności

Dziennik Gazeta Prawna o książce Jana Nowickiego "Białe walce"!


 

Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w prezentacji książki Leszka Moczulskiego "Przerwane powstanie polskie 1914". Promocja odbyła się w dzisiaj w Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie wcześniej prezydent otworzył wystawę poświęconą Legionom.

Relacja ze spotkania - link

O książce Leszka Moczulskiego:

Książka przedstawia wydarzenia kilku tygodni, szczególnie ważnych w dziejach polskich, a z wielu powodów do dzisiaj słabo znanych, skąpo opisanych w historiografii. To wznowienie walki zbrojnej o niepodległość po 50-letniej przerwie - wyprawa kielecka Piłsudskiego, początek bojów legionowych. 
Ten wyjątkowy epizod naszych dziejów przedstawiony jest na szerokim tle wydarzeń europejskich i polskich od ostatnich dni lipca do początków września 1914 roku: manewrów dyplomatycznych, wchodzenia poszczególnych państw do wojny, mobilizacji i koncentracji armii, pierwszych wielkich bitew, zachowania mocarstw zaborczych i zachodnich wobec sprawy polskiej - ożywającej nagle w następstwie akcji strzeleckiej. 
Główny tok książki skupia się na tej akcji, opisywanej często z godziny na godzinę: decyzje mobilizacyjne, przygotowanie oddziałów, rozpoznanie sił rosyjskich, proklamacja powstańcza i wkroczenie do Królestwa, marsz na Kielce i zajęcie miasta, walki z Rosjanami w Kielcach i o Kielce, organizacja zrębów niepodległego państwa polskiego, tworzenie Komisariatów Rządu Narodowego.

Do kupienia na stronie księgarni Bellony

 


 

 

Drodzy Czytelnicy,

wydawało nam się, że to już koniec naszej opowieści o niepowtarzalnych czasach Drugiej Rzeczypospolitej. W 39 dwóch wydanych do tej pory  tomach staraliśmy się pokazać Państwu piękno i unikalność tamtych lat i chociaż w części oddać ducha czasów, ludzi, chwil, które bezpowrotnie minęły i zaginęły w odmętach II wojny światowej i 40 lat komunizmu…
Jednak nasza opowieść jeszcze nie dobiegnie końca. Przygotowując kolejne tomy XX-lecia Międzywojennego zdaliśmy sobie sprawę, że jest jeszcze sporo materiału o życiu w latach 20-tych i 30-tych minionego wieku. Również nasi niezawodni Czytelnicy zasugerowali nam propozycje niezaplanowanych wcześniej tematów.


W związku z powyższym, po konsultacjach z naszymi autorami, zdecydowaliśmy się wzbogacić naszą serię o kolejne nowe tomy które powstaną w ramach kolekcji XX-lecie Międzywojenne.

Poniżej prezentujemy Państwu pełną listę 9 zupełnie nowych tomów. Gwarantujemy, że jak dotychczas, każdą nową część serii zamierzamy ilustrować kilkudziesięcioma, w większości nigdy dotąd nie publikowanymi, zdjęciami.
Lista kolejnych tomów wygląda następująco (wraz z datą wydawniczą):

TOM 40 Katastrofy i klęski żywiołowe - czwartek, 14 sierpnia 2014
TOM 41 Podróże, wędrówki i rekordy - czwartek, 28 sierpnia 2014
TOM 42 Organizacje, kluby, stowarzyszenia - czwartek, 11 września 2014
TOM 43 Nie masz pana nad ułana - czwartek, 25 września 2014
TOM 44 Na dwóch i czterech kołach - czwartek, 9 października 2014
TOM 45 Czworonożni przyjaciele - czwartek, 23 października 2014
TOM 46 Savoir vivre - czwartek, 6 listopada 2014
TOM 47 Komunikacja i transport - czwartek, 20 listopada 2014
TOM 48 Trudne sąsiedztwo - czwartek, 4 grudnia 2014

Tomy XX-lecia Międzywojennego sa do kupienia w kioskach, salonikach prasowych, w sieci Empik oraz w księgarni Bellony. Całą kolekcję można zamówić na stronie hitsalonik.pl 


 

 

Wywiad z Janem Nowickim w gazecie Wyborczej.


 

 

Zapraszamy na spotkanie z Jerzym Mireckim, autorem książki Dzieci 44!

 

 


 

W Dzienniku Bałtyckim ukazał się wywiad z Zenonem Gołaszewskim, autorem powieści "Aleksander i piękna Helena".


 

Gazeta Pomorska w rozmowie z Katarzyną Walentynowicz


 

 

W programie "Zapraszamy na kawę" gościła Katarzyna Walentynowicz – autorka książki „Mimochodem, rozmowy o Jacku Kaczmarskim” i Zbigniew Łapiński – jeden z rozmówców autorki.

Po kliknięciu na baner będą mogli Państwo obejrzeć cały program.


 

 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadów z Janem Nowickim.


Rozumny człowiek myśli o śmierci. "Białe Walce" Jana Nowickiego


 

 

 

Warszawskie Targi Książki w obiektywie (klik tutaj)

 


 

 

Zapraszamy na serię spotkań z Janem Nowickim!


 

Kobiety, które zmieniły losy świata – to dla nich podbijano kraje, wszczynano wojny i zawierano rozejmy, a wszystko przez to, co działo się w alkowie. O tym właśnie jest nasz cykl. 

Pierwszy tom już w sprzedaży! 

W prenumeracie taniej! Więcej po kliknięciu na grafikę!


 

 

 

Zapraszamy na stoisko 70/D9!


 

Relacja fotograficzna ze spotkania z Anną Marią Anders!


 

Zapraszamy na spotkanie z profesorem Tomaszem Szarotą


 

Relacja fotograficzna ze spotkania z Iwoną Kienzler w Rzeszowie (należy kliknąć w plakat)


 

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler w Gdyni!

 

Zapraszamy 12 maja na spotkanie z Anną Marią Anders promujące książkę autorstwa gen. Władysława Andersa.


 

 

Obszerny wywiad z Iwoną Kienzler z Dziennika Bałtyckiego


 

 

Włodzimierz Jurasz o książce Byłam sekretarką hitlera.

 


Polska Zbrojna o książce Struktury militarne NATO 1949-2013

 


 

Życzymy spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych


 

Relacja fotograficzna ze spotkania z Katarzyną Walentynowicz w Księgarni Świat Książki (należy kliknąć w zdjęcie poniżej)


 

Zapraszamy 9 kwietnia na spotkanie z Katarzyną Walentynowicz, spotkanie będzie miało miejsce w Księgarni Świat Książki przy Al. Solidarności 119/125 w Warszawie.


 

Zapraszamy 14 kwietnia na spotkanie!

 


Zapraszamy 14 kwietnia na spotkanie!

 

 

 


 

 

Zapraszamy 8 kwietnia na spotkanie z Teresą Dąbrowską, które odbędzie się w księgarni Świat Książki przy Al. Solidarności 119/125 w Warszawie.

 

 


 

Zapraszamy 28 marca na spotkanie z Iwoną Kienzler!  

Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Gienieczko, które odbędzie się w niedzielę 6 kwietnia na Targach Wiatr i Woda (Stadion Narodowy w Warszawie,  godzina 12.00, sala C). W trakcie spotkania podróżnik przedstawi swój najnowszy projekt – Solo Amazon Expedition oraz opowie o dotychczasowych osiągnięciach: samotnym spływie największą rzeką Północy – Leną oraz przepłynięciu non-stop,  Morza Bałtyckiego otwartym canoe z Portu Nexo na Bornholmie (Dania) do Darłowa (108 km w 28 godzin). Podczas spotkania będzie można zakupić książkę Kierunek Północ.


Marcin Gienieczko zapowiada przedstawienie najnowszego projektu, który rusza 1 sierpnia 2014 roku nie tylko teoretycznie: w trakcie tego spotkania słuchacze będą mogli zobaczyć moje najnowsze canoe wraz z całym sprzętem oraz rower który będzie służył do trawersowania  o własnych silach pasma górskiego Andy – podsumowuje podróżnik.


 

27 marca zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler! 

Spotkanie poprowadzi Teresa Drozda.

Autorka będzie opowiadać o najnowszej książce "Europa jest kobietą. Romanse i miłości sławnych Europejek"

 

 


 

Gorąca dyskusja podczas spotkania o książce „Szpieg CIA w polskim sztabie generalnym”


13 marca 2014 roku z okazji premiery książki „Szpieg CIA w polskim sztabie generalnym” odbyło się spotkanie z autorem, gen. dyw. Franciszkiem Puchałą. Wzięło w nim udział ponad 400 osób. Promocję prowadził gen. Marek Dukaczewski. Jak można się było spodziewać rozgorzała gorąca dyskusja na temat postawy płk. Ryszarda Kuklińskiego. 
Książka „Szpieg CIA w polskim sztabie generalnym”, która miała swoją premierę tydzień wcześniej − 6 marca 2014 roku, wywołała spore zainteresowanie i kontrowersje. Od lat nie milkną spory na temat decyzji jaką podjął Ryszard Kukliński udostępniając tajne dokumenty CIA. Publikacja autorstwa gen. Puchały odkryła szczegóły, które nie są powszechnie znane i których nie ukazuje film Jack Strong. Ujawnia ona również skomplikowane mechanizmy świata szpiegowskiego i przypomina, o tym że służby specjalne każdego państwa chronią do końca swoje najważniejsze tajemnice, więc całej historii o Pułkowniku chyba nie poznamy nigdy.

O tym, jak ważny jest to temat w życiu społeczeństwa polskiego, można było się przekonać podczas spotkania, które odbyło się w budynku księgarni Wydawnictwa Bellona przy ulicy Grzybowskiej 77 w Warszawie. Tuż po zakończeniu wystąpienia gen. Puchały na sali zawiązała się dyskusja. Tak jak w społeczeństwie, były opinie oceniające Pułkownika Kuklińskiego jako dezertera i ewidentnego zdrajcę oraz inne, niemal gloryfikujące jego postawę.
Waldemar Michalski, Dyrektor Marketingu Wydawnictwa Bellona twierdzi, że takiego sukcesu nie odniosła żadna promocja w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Po książki ustawiła się kolejka na kilkadziesiąt metrów i przez niecałą godzinę sprzedano kilkaset egzemplarzy. Wszyscy biorący udział w spotkaniu zostali do samego końca, później zaś prowadzili jeszcze długo rozmowy w mniejszych gronach.

Gen. dyw. Franciszek Puchała jest doktorem nauk o bezpieczeństwie. W Sztabie Generalnym Wojska Polskiego kierował kolejno: Oddziałem Gotowości Bojowej i Dowodzenia, Oddziałem Planowania Strategiczno-obronnego i Zarządem Operacyjnym. Był zastępcą ds. operacyjnych i pierwszym zastępcą szefa SG WP. Brał udział w pracach dotyczących udziału SZ RP w Partnerstwie dla Pokoju oraz procesem akcesyjnym Polski do NATO. Jest autorem monografii: Sekrety Sztabu  Generalnego pojałtańskiej Polski, Sztab Generalny Wojska Polskiego 1945-1990, Budowa potencjału bojowego Wojska Polskiego w latach 1945-1990 oraz współautorem opracowania Sztab Generalny (Główny) Wojska Polskiego 1918-2003.
Wydawnictwo Bellona przeprasza Panią Joannę Gałecką za zapożyczenie przez Agatę Romaniuk w publikacji pt. "Yakuza. Bliźniacza krew" wątków i treści z bloga przez Panią prowadzonego.

 

 


 

Zapraszamy 11 marca o godz. 17.30 na spotkanie z Jackiem "Dżej Dżej" Jędrzejakiem" w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66 w Kaliszu.  Spotkanie poprowadzi Piotr Łuszczykiewicz.

Wstęp wolny.

 


 

AUTOR KSIĄŻKI KIERUNEK PÓŁNOC RZUCA SOBIE I ŚWIATU NOWE WYZWANIE!

„The New York Times” przepłyniecie samotnie Amazonki o własnych siłach wciąż porównuje do zdobycia bieguna północnego, Mount Everestu czy postawienia stopy na księżycu. Chodź więcej osób było na księżycu – pisze Marcin Gienieczko, który spróbuje przepłynąć Amazonkę samotnie w canoe.
Tutaj wszystko jest niewiadomą ze znakiem zapytania. Spełnia się powiedzenie Reinholda Messnera: Prawdziwa przygoda to efekt nawet złego planowania, bo nie da się przewidzieć wszystkiego.

12 osób było na księżycu – 6 przepłynęło Amazonkę. Tylko jedna solo – MIKE HORN (RPA). Ponad 3000 osób stanęło na Mount Evereście, a wciąż największa rzeka jest większym wyzwaniem. Pierwszym zdobywcą Amazonki, ale w zespole, był Polak Piotr Chmieliński na stałe mieszkający w USA. W odróżnieniu od Arktyki, Everestu, czy też innych miejsc, które są synonimem przygody, na Amazonce nie można zbytnio planować, bo wszystko w meandrach rzeki jest ze znakiem zapytania. Nie wiadomo czy cię ustrzelą, czy zrobisz cross rzeki małej łódeczce.Przepłynięcie całej Amazonki – ten pomysł tlił się głowach legendarnych odkrywców takich jak Francisco de Orellana. Czy za zakrętem da się radę zrobić cross rzeki? Czy tam partyzanci są? Kartele? Czy Indianie pozwolą nocować w wiosce?

Więcej tutaj o wyprawie tutaj! 

Gazeta.pl o książce Franciszka Puchały - Szpieg CIA w Polskim sztabie generalnym

 


 

Smaczna informacja, w sierpniu do kin trafi ekranizacja książki Richarda C. Moraisa - Podróż na sto stóp!

W filmie zobaczymy m.in. Manisha Dayala oraz Helen Mirren!
Producentami są Oprah Winfrey, Steven Spielberg oraz Juliet Blake.


Podróż na sto stóp jest to wibrująca kolorami, zapachami i smakami kuchni powieść, kipiąca nimi aż po brzegi kart, serwuje rubaszną biesiadę ze słów o rodzinie, narodowościach i tajnikach dobrego smaku.
Hassana Haji to zdumiewający smakosz, który w tej uroczej książce opowiada dzieje swojego życia. Bohater prowadził w Bombaju skromną restaurację. Zmuszony do emigracji, osiedla się we francuskiej wsi Lumiere, naprzeciwko znanego francuskiego kucharza i zakłada tam maleńką restaurację. Jej wielki sukces wywołuje międzykulturową wojnę.

 


 

Zapraszamy 13 marca o godzinie 17 na spotkanie z gen.dyw.dr. Franciszkiem Puchałą, autorem książki "Szpieg CIA w polskim Sztabie Generalnym. O Ryszardzie Kuklińskim bliżej prawdy".


 

Zapraszamy 5 marca na spotkanie z Marzeną Baumann-Bosek.


 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania z Iwoną Kienzler w Kaliszu, wystarczy kliknąć w obrazek poniżej.

 


 

Zapraszamy do lektury wywiadu z generałem FRANCISZKIEM PUCHAŁĄ autorem książki
"Szpieg CIA w polskim Sztabie Generalnym. O Ryszardzie Kuklińskim bliżej prawdy".
(należy kliknąć w okładkę). 

 

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler w Gdyni.


 

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy z Iwoną Kienzler w Tok Fm (wystarczy kliknąć w okładkę)

 

 


 

 


 

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler w Kaliszu.

 

 


 

Wydawnictwo Edipresse – Kolekcje oraz Wydawnictwo Bellona przedstawiają nową kolekcję „Zwycięskie Bitwy Polaków” .

Jest to wyjątkowa seria poświęcona chwale polskiego oręża. W złożonej z 40 tomów kolekcji postaramy się przedstawić Czytelnikom te wydarzenia, z których jesteśmy szczególnie dumni – nasze zwycięskie boje. Opiszemy bitwy znane, ale także te zapomniane, warte przypomnienia, w których kunszt naszej sztuki militarnej jest szczególnie widoczny. Przypomnimy czasy kiedy przed naszymi wojskami drżała zarówno Europa jak i Azja, kiedy sława polskiego żołnierza wykraczała daleko poza granice naszego rozległego państwa. Nasza kolekcja to opowieść w której główną rolę odgrywa Rzeczpospolita Zwycięska!

Partnerem kolekcji jest Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie

Tom 1 „Bitwa Warszawska 1920” od 30 stycznia w kioskach!
Cena tylko 9,99 zł

 


 

Pozostał Gniew autorstwa Dominika Rutkowskiego oraz Teatry Warszawy 1944-1945 autorstwa Tomasza Mościckiego książkami miesiąca magazynu literackiego "Książki"

 


 

Zapraszamy na spotkania ze Sławomirem Koprem

30 stycznia o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie w bibliotece w Przygodzicach.


Tego samego dnia o godz. 18:30 będzie miało miejsce spotkanie w bibliotece w Ostrowie Wielkopolskim w Bibliotece Publicznej (ul. Wolności 2, wejście od ulicy Raszkowskiej - przy Kościele św. Antoniego)


Zapraszamy też 31 stycznia na spotkanie w bibliotece w Pleszewie, start godzina 17:00 (czytelnia naukowa BPMIG przy ulicy Słowackiego 19a)

 

 


 

Przedpremierowy fragment najnowszej książki Iwony Kienzler! wystarczy kliknąć w okładkę :)

 

Prezentujemy cześć tytułów jakie ukażą się w tym roku nakładem naszego wydawnictwa.

Pozostałe zapowiedzi w postaci pliku pdf po kliknięciu TUTAJ.

 

 

Zapraszamy 16 grudnia na spotkanie z Iwoną Kienzler!

 

Zapraszamy na przedświąteczne spotkanie z pisarzem i podróżnikiem Jarosławem Molendą.

Będzie ono miało miejsce w Świnioujściu 14 grudnia o godz. 16 w kawiarni Sonata.

Tematem spotkania będzie "Jak w Ameryce Łacińskiej, ojczyźnie papieża, obchodzi się święta". Będzie mowa o specyficznej odmianie wiary katolickiej, w której pozostało bardzo wiele elementów wierzeń indiańskich. Przejawy tego synkretyzmu religijnego, bo taką naukową nazwę nosi to zjawisko, można obserwować nie tylko w kościołach, lecz także w architekturze czy sztuce, a przykładem tego choćby latynoamerykańska wersja "Ostatniej wieczerzy", gdzie na obrazie można dostrzec, że jednym z dań jest... świnka morska (na dołączonej fotografii).Wykład zilustrowany zostanie pokazem zdjęć z Ameryki Południowej.

 

Zapraszamy na spotkanie z Dominikiem Rutkowskim

 

Zapraszamy 9 grudnia do oglądania programu "Świat się kręci" o godzinie 18.30 w TVP1! 

Autor książki "Kierunek Północ" - Marcin Gienieczko wraz z Agatą Młynarska będę opowiadał o rożnych sytuacjach extremalnych i dziwnych zjawiskach pogodowych w miejscach w których podróżował.

Tematem książki Marcina Gienieczko jest przemierzenie Dalekiej Pólnocy. Pieszo, w kanoe, na nartach, skuterem, psim zaprzęgiem, kajakiem. Od północnych rubieży Norwegii po Półwysep Kolski, Góry Mackenzie w Kanadzie, skutą lodem rzekę Kołymę w północno-wschodniej Syberii oraz największą i najdłuższą rzekę Syberii Lenę. Od brzegów Bajkału po Ocean Arktyczny! Jest to wieloetapowa podroż przez miejsca, gdzie oprócz strzelających od mrozu świerków nie słychać nic. Czasami można tylko usłyszeć własne bijące serce.


 

Zapraszamy na dwa spotkania z Marcinem Gienieczko, autorem książki Kierunek Północ.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 11 grudnia o godzinie 17:00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie przy ulicy Stare Miasto 33.

Na drugie spotkanie zapraszamy 12 grudnia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bartoszycach przy ulicy Gen. J. Bema 23. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00

Tematem książki Marcina Gienieczko jest przemierzenie Dalekiej Pólnocy. Pieszo, w kanoe, na nartach, skuterem, psim zaprzęgiem, kajakiem. Od północnych rubieży Norwegii po Półwysep Kolski, Góry Mackenzie w Kanadzie, skutą lodem rzekę Kołymę w północno-wschodniej Syberii oraz największą i najdłuższą rzekę Syberii Lenę. Od brzegów Bajkału po Ocean Arktyczny! Jest to wieloetapowa podroż przez miejsca, gdzie oprócz strzelających od mrozu świerków nie słychać nic. Czasami można tylko usłyszeć własne bijące serce.

 

 

Zapraszamy w czwartek 5 grudnia na spotkanie ze Sławomirem Koprem

 

 

Zapraszamy na spotkania z autorami Bellony na Targach Książki Historycznej!

 

Zapraszamy 27 listopada na spotkanie z Karoliną Stojek-Sawicką, autorką książki "Szlachcianki w świecie sarmackim". 

Spotkanie odbędzie się w Księgarni Świat Książki przy ulicy Św. Mikołaja 16/17 we Wrocławiu.

Przez wieki zagadnienie to było pomijane przez polskich badaczy. Kobieta zaś należała do wielkich tajemnic i zagadek historii. Białogłowy dawniej były pozbawione większości praw, zdegradowane do roli gospodyni, żony i matki. Nawet nie wiedziano na początku, jak nazywać niewiasty, pojawiało się wiele określeń, a najpopularniejsze dziś słowo "kobieta" weszło do użytku późno i zrazu miało wydźwięk pejoratywny. Ale czym naprawdę zajmowała się kobieta? Jak żyła? 

 

 

 

 

 

 

26 listopada zapraszamy na spotkanie z Jarosławem Molendą, autorem książki "Krystyna Skarbek. Królowa antyniemieckiego podziemia czy zdrajczyni?"

Spotkanie odbędzie się w Księgarni Świat Książki przy al. Niepodległości 36 w Szczecinie.

Była ulubioną agentką Churchilla, Francuzi uhonorowali ją najwyższymi odznaczeniami za odwagę, podczas gdy rodacy uważali za zdrajczynię. Jeszcze przed wojną przylgnęła do niej łatka kobiety, która równie łatwo zmienia wyznania co mężczyzn. Chciała być kobietą niezależną i żyć na własnych warunkach. Jej tragiczna śmierć wciąż jest zagadką. Czy zginęła z ręki zazdrosnego kochanka czy była ofiarą wojny wywiadów? Musiała umrzeć, bo wiedziała za dużo? Tego nie dowiemy się chyba nigdy, bo jej akta w brytyjskim archiwum są utajnione do dziś.

 

 

 

 

 

26 listopada zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler - autorką książki "Życie miłosne polskich królów z dynastii Wazów"

Spotkanie odbędzie się w Księgarni Świat Książki przy ulicy Świętojańskiej 80 w Gdyni.

Polscy królowie z wywodzącej się ze Szwecji dynastii Wazów należą bez wątpienia do najbardziej kontrowersyjnych monarchów w historii naszego kraju, niepoddających się jednoznacznej ocenie. Co prawda, na temat roli tych władców w historii naszego kraju napisano już tomy, ale niniejsza publikacja przedstawia aspekt biografii polskich Wazów traktowany dotąd po macoszemu, a nawet zupełnie pomijany w innych opracowaniach biograficznych, a mianowicie - ich życie miłosne.

 

 

 

 

 

Młody człowiek, który już przemierzył kawał świata i nie z wycieczkami turystycznymi, a najchętniej tam, gdzie najtrudniej dotrzeć, albo gdzie mało kto dociera napisał o swoich wyprawach, opatrzył to wszystko fotografiami, ale przecież wiemy, że słowem jednak nie da się opisać przeżyć ekstremalnych.

Dziennik Wschodni o książce Marcina Gienieczko - Kierunek Północ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na stronę do odwiedzania strony internetowej Agnieszki Bryndza-Stabro, autorki książki Życie listami pisane. Zbeletryzowana opowieść o Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

Publikacja Agnieszki Stabro pozwala poznać Marię Pawlikowską nie tylko jako wspaniałą poetkę, pełną sprzeczności kobietę czy wielką indywidualistkę, lecz również jako człowieka złamanego przez życie, wojnę i nieuleczalną chorobę. Jaki Pawlikowska miała stosunek do własnego ciała przed i w trakcie choroby? Jak i czy akceptowała zmiany, które odciskał na nim czas? Jak znosiła chorobę i samotność?

 

 

 

 

 

 

 

 

Z nosem w królewskiej alkowie - zapraszamy do lektury wywiadu z Iwoną Kienzler o erotycznych podbojach polskich władców.

Iwona Kienzler autorka ponad sześćdziesięciu książek – publikacji non-fiction z zakresu historii, jak również leksykonów i słowników. Pasjonuje się historią, a zwłaszcza rolą kobiet i ich często zapomnianemu lub niedocenianemu wpływowi na losy i decyzje mężczyzn rządzących państwami, czy też będącymi wpływowymi politykami lub mężami stanu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

29/10/2013

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler autorką książki Kobiety Zygmunta Augusta.

8 listopada o godzinie 18:00, serdecznie zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler, autorką poczytnych książek o życiu prywatnym polskich władców, promujące jej najnowszą książkę Kobiety Zygmunta Augusta.

Spotkanie odbędzie się w Gdyni, w księgarni Vademecum, ul. Świętojańska 5/7.

 

 

 

 

 

 

 

 

24/10/2013

24 października w Domu Pielgrzyma Amicus przy ulicy Hozjusza 2 o godzinie 18:30 odbędzie się spotkanie z Profesorem Marco Patricellim, autorem książki historycznej Umierać za Gdańsk.

Marco Patricelli – (1963) włoski historyk i dziennikarz, profesor historii najnowszej na Uniwersytecie Gabriele D`Annunzio w Chieti i w Pescarze, redaktor prowadzący abruzyjskiego wydania dziennika „Il Tempo”; konsultant historyczny programów edukacyjnych i filmów dokumentalnych emitowanych w Rai – tv i Mediaset; magister prawa i absolwent Konserwatorium w Pescarze w klasie fortepianu; autor wielu książek poświęconych historii drugiej wojny światowej

 

 

 

 

 

 

 

24/10/2013


Zapraszamy na spotkania z autorami Wydawnictwa Bellona na Krakowskich Targach Książki.
Targi odbywają się od 24 do 27 października 2013 r. w Hali TwK. 

Spotkania odbędą się przy stoisku A11 (Wydawnictwo Bellona)

Zapraszamy;)

25.10.13 r. Piątek:

Od godizny 16:00 do 17:00 Arael Zurli, podpisywać będzie książkę Szatan z papieskiego rodu. Prawdziwe życie Cezara Borgii.

26.10.13 Sobota:

Od godziny 13:00 do 14:00 Sławomir Koper podpisywać będzie książkę Gwiazdy II Rzeczypospolitej.

Od godziny 14 do  godziny 15:00 – Iwona Kienzler  podpisywać będzie swoją książkę Kobiety Zygmunta Augusta

Od godziny  15:00 do godziny 16:00 – Agnieszka Lisak podpisywać będzie książkę  Życie Towarzyskie w XIX wieku

27.10.13 Niedziela:

Od godziny 13:00 do godziny 14:00 Jan Nowicki podpisywać będzie książkę Mężczyzna i One

Od godziny 14:00 do godziny 15:00 Agnieszka Bryndza-Stabro podpisywać będzie książkę Życie listami pisane. Zbeletryzowana opowieść o Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

 

 

14/10/2013

Wszystkich którzy chcieliby poznać opowieść o magicznej miłości między młodym wielbicielem teatru i sztuki filmowej a dojrzałą aktorką, czeka wyjątkowa atrakcja.

Adam Ferency, Ewa Borowik i Miłosz Manasterski zawitają do Centrum Handlowego Auchan Łomianki, gdzie w poniedziałek 14 października odbędzie się premiera książki „Raj. Gan Edhen” Tadeusza Kijańskiego. Na podstawie której powstanie wkrótce spektakl Teatru Telewizji oraz słuchowisko Teatru Polskiego Radia. O oprawę muzyczną zatroszczą się wybitni kompozytorzy - Grzech Piotrowski, Andrzej Korzyński oraz Piotr Tylczyński. Spotkanie poprowadzi poeta młodego pokolenia, Miłosz Manasterski.

Zapraszamy  w poniedziałek 14 października o godzinie 19.00 do Centrum Handlowym Auchan Łomianki przy ulicy Brukowej 25.

Organizatorami spotkania są Dom Wydawniczy Bellona, Teatr Polskiego Radia, Teatr Miejsce oraz CH Auchan Łomianki. 

 

5/10/2013

Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Murawskim!

 

3/10/2013

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Janem Nowickim!


 

 

27/9/2013

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Poli Gojawiczyńskiej w Podkowie Leśnej zaprasza 27 września 2013 (piątek) o godz. 18.00 na spotkanie promujące najnowszą książkę Sławomira Kopra pt. GWIAZDY DRUGIEJ RZECZYPOSPOLITEJ, w której autor przedstawia świat gwiazd teatru, kabaretu, kina i sportu. Jak zwykle opisuje życie prywatne swoich bohaterów, ich miłości, sukcesy i rozczarowania. A wszystko na tle niezwykle barwnej epoki.

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki i Dyskusyjnym Klubem Książki. Serdecznie zapraszamy.

 

 

20/9/2013

Zapraszamy do odsłuchania audycji, z radia TOK FM, w której Iwona Kienzler opowiada o książce Poczet kochanek i metres władców Polski. Link do audycji.


 

19/9/2013

Zapraszamy do lektury recenzji książki Marco Patricelliego Umierać za Gdańsk która ukazała się na stronie Mój Historyczny Blog


19/9/2013

Zapraszamy do lektury recenzji książki Henryka Zamojskiego Jak wywołano Powstanie Warszawskie? Tragiczne dzieje na stronie serwisu II wojna światowa.


 

18/9/2013

19 września o godzinie 6:20 na antenie TOK FM, w audycji Pierwsze śniadanie w TOK-u, będzie gościć Iwona Kienzler. Autorka opowie o swojej książce Poczet kochanek i metres władców Polski. 

17/9/2013

Zapraszamy do lektury wywiadu z Iwoną Kienzler który przeprowadziła Martyna Wnęk z serwisu Onet.pl

 

16/9/2013

Z Agnieszką Lisak, autorką książek Miłość staropolska. Obyczaje, intrygi, skandale oraz Życie towarzyskie w XIX wieku, rozmawia Anna Urbańska z serwisu Oblicza Kultury. Zapraszamy do lektury wywiadu!


 

10/09/2013

Spragnionych pióra Agnieszki Lisak, autorki książek Miłość staropolska. Obyczaje, intrygi, skandale oraz Życie towarzyskie w XIX wieku, zapraszamy do lektury bloga autorki.

9/9/2013

Zapraszamy do lektury recenzji książki Macieja Wasielewskiego BIM, BAM, BOM, MOGĘ WSZYSTKO! Historia Bogusława Meca na stronie wysokieobcasy.pl


6/9/2013

Wydawnictwo Bellona zatrudni osobę na stanowisko Specjalisty ds. Promocji.

Więcej informacji w dziale ogłoszenie lub pod tym linkiem.

 

4/9/2013

Zapraszamy do odsłuchania audycji Anny Stempniak "Rozdroża kultury", z Programu Pierwszego Polskiego Radia, o książce Macieja Wasielewskiego BIM, BAM, BOM, MOGĘ WSZYSTKO! Historia Bogusława Meca. Goścmi audycji były Jolanta Mec i Maria Szabłowska. 

Link do audycji

 

26/8/2013

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Andrzejem Sową i Januszem Osicą, autorami książki Alternatywna historia II wojny światowej w poniedziałek 26 sierpnia o godzinie 16:00 w Księgarni Bellona, ul. Grzybowska 77 w Warszawie.

 

15/8/2013

Zapraszamy na spotkania z naszymi autorami podczas obchodów Święta Wojska Polskiego.

Od godziny 13:00 do godziny 14:00, Sławomir Koper będzie podpisywał książkę Gwiazdy II Rzeczypospolitej. 

Od godziny 14:00 do godziny 15:00, prof. Lech Wyszczelski będzie podpisywał swoją najnowszą książkę Wojna o Kresy Wschodnie 1918-1921

Od godziny 15:00 do godziny 16:00, Franciszek Puchała podpisywać będzie książkę Budowa potencjały bojowego wojska polskiego 1945-1990. Obszary szpiegowskich działań. 


Od godziny 16:00 do 17:00 generał Bogusław Pacek podpisywać będzie książkę 200 lat Żandarmerii Wojska Polskiego. Od Napoleona do III RP. 

Miejsce: Park Agrykola - 15 sierpnia 2013 r.

 

17/8/2013

Zapraszamy na Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni.

17 sierpnia o godzinie 12:00 Iwona Kienzler podpisywać będzie swoją najnowszą książkę Poczet kochanek i metres władców Polski na stoisku firmy Olesiejuk.

17 sierpnia o godzinie 13:00 rozmowę na scenie z Krzysztofem Daukszewiczem poprowadzi Taduesz Górny.

O godzinie 14:00 Krzysztof Daukszewicz podpisywać będzie swoje książki na stoisku firmy Olesiejuk.

Plener Skwer Kościuszki Gdynia.

 

23/7/2013

Zachęcamy do przeczytania recenzji książki Macieja Wasilewskiego BIM, BAM, BOM, MOGĘ WSZYSTKO! Historia Bogusława Meca na blogu Literacka Kanciapa.

 

30/7/2013

Zapraszamy na spotkanie z Henrykiem Zamojskim - autorem książki Tragiczne decyzje. Jak wywołano Powstanie Warszawskie? 30 lipca (wtorek) o godzinie 16:00 w Księgarni Wydawnictwa Bellona ul. Grzybowska 77 w Warszawie.

 

26/7/2013

26 lipca o godzinie 21:00 na antenie TOK FM Hanna Zielińska rozmawiać będzie ze Sławomirem Koprem o jego najnowszej książce Gwiazdy Drugiej Rzeczypospolitej.

 

15/7/2013

Zapraszamy Państwa serdecznie do zajrzenia na profil Wydawnictwa Bellona na Google+.

 

29/6/2013

29 i 30 czerwca zapraszamy do odwiedzenia stoiska Bellony na IX Małopolskim Pikniku Lotniczym. Więcej szczegó

banernowickinowynowy

Get Adobe Flash player

Bellona Spółka Akcyjna
ul. Bema 87
01-233 Warszawa
tel. 22 457 04 02
fax: 22 652 26 95
http://www.bellona.pl
email: biuro@bellona.pl