Inflanty

Aktualności

Jan Nowicki – wybitny krakowski aktor – tym razem występuje w roli pisarza i podobnie jak w książce „Białe walce”, opowiada o pięknej starości. Sprowokowany przez Magdalenę Mądrzak – mówi o idiotach plotkujących o życiu erotycznym, o różnicach między Krakowem a Warszawą, i wreszcie wyjaśnia, czemu tak długo się nie żenił.

Zapraszamy do lektury obszernego wywiadu w magazynie Gentleman!


 

 

Piotr Zychowicz o Swietłanie Alliłujewej, córce Stalina. Cały artykuł w najnowszym Do Rzeczy.
O książce"Córka Stalina":

Córka wszechpotężnego Wodza Wszystkich Narodów, jedna z najbardziej kontrowersyjnych kobiet w historii Rosji. Jej poszukiwania własnej tożsamości, miłości i prawdy - nieuchronnie doprowadzą ją do buntu i przeciwstawienia się ojcu. Swietłana Alliłujewa w ostatnim wywiadzie i pierwszej - najgłośniejszej książce z pełną, często bolesną otwartością opowiada o swojej rodzinie, kamaryli otaczającej dyktatora i czasie, w którym upływało jej skomplikowane i fascynujące życie.

 


 

 

Andrzej Nowak-Arczewski będzie gościł w TVP Historia!

W TVP Historia Andrzej Nowak-Arczewski odpowie na pytanie, dlaczego zajął się losami ludzi, którzy mieszkali we wspaniałej rezydencji Karskich we Włostowie i co spowodowało, że teraz budynek znajduje się w ruinie. Powie także o tym, o czym właściwie jest ta książka, a mianowicie o marzeniach każdego z nas, o pałacu wyśnionym i pałacu utraconym.

Zapraszamy na emisję programu w niedzielę, 21 grudnia, o godzinie 18.30.

 


 

Jarosław Molenda spotkał się z czytelnikami w w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu (galeria)

 Katarzyna Walentynowicz na 23 targach książki historycznej (galeria)


 

 Zapraszamy na spotkania z naszymi autorami na XXIII Targach Książki Historycznej!


 

 


Wydawnictwo Bellona zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z panią Joanną Gałęcką umieściło przeprosiny na stronie wydawnictwa i księgarni. Jeszcze raz pragniemy przeprosić za zaistniała sytuację. Książka została już wycofana ze sprzedaży na stronie wydawnictwa, jednak nie mamy już siły sprawczej by wycofać wcześniej zakupione egzemplarze przez inne sieci sprzedażowe.


Pragniemy też przypomnieć, że umowa którą podpisała Pani Romaniuk i jej rodzice była umową określającą odpowiedzialność w przypadku ewentualnego plagiatu po stronie rodziców. Jesteśmy wydawnictwem z długoletnią tradycją i pragniemy utrzymywać określony poziom naszych wydawnictw, nie zawsze jednak istnieje możliwość weryfikacji autentyczności dzieła.

Wydawnictwo jeszcze raz przeprasza za zaistniałą sytuację.


 

 

Zapraszamy 15 listopada na spotkanie z Iwoną Kienzler w Gdyni!


 

Rody i Rodziny Mazowsza: My z pałacu, czyli suplement do historii rodu Karskich. Audycja w RADIU DLA CIEBIE w które o książce „My z pałacu” dyskutuje Andrzej Nowak-Arczewski .

(By odsłuchać należy kliknąć w obrazek)


 

W radiowej „Trójce”, w czwartek, 6 listopada, w godzinach 21:05-22:00 odbędzie się na żywo dyskusja o książce Andrzeja Nowaka-Arczewskiego „My z pałacu”, o największej rezydencji w Polsce południowo-wschodniej, która całkowicie została zniszczona po II wojnie światowej. 

W rezydencji gościli najwybitniejsi ludzie polskiej historii i kultury XX wieku. Gościem redaktora Jerzego Sosnowskiego będzie autor książki Andrzej Nowak-Arczewski i prezes Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego Juliusz Karski. 

 

 

Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego serdecznie zaprasza na spotkanie z Ambasadorem Jerzym M. Nowakiem – autorem książki "Dyplomata. Na salonach i w politycznej kuchni". Wydarzenie odbędzie się 22 października br. w siedzibie Fundacji (ul. Oleandrów 6, II piętro) o godz. 17:00.

Spotkanie poprowadzi p. Beata Górka-Winter (PISM).
 
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie swojej obecności do 21 października br. pod adresem mpogorzelska@pulaski.pl

 

 

 


 

Jan Nowicki w programie Świat się kreci! Zapraszamy do oglądania (wystarczy kliknąć w zdjęcie)

 

 


 

24 października zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Walentynowicz.


 

Gazeta.pl o książce Andrzeja Nowaka-Arczewskiego „My z pałacu”. Całość po kliknięciu na obrazek.


 

Zapraszamy na spotkanie "Kobiety Polskiego Państwa Podziemnego. Wokół wspomnień Ireny Komorowskiej", które będzie miało miejsce w środę, 15 października o godz. 17.00 w BUW-ie , sala 316.


 

 

8 października zapraszamy na spotkanie z Tadeuszem Jurgą!


 

W najbliższą niedzielę o godz. 19.05 na antenie Polskiego Radia Szczecin w godzinnej audycji "Machina Czasu" Agata Rokicka w rozmowie z Jarosławem Molendą przybliżą postać Krystyny Skarbek.

Jarosław Molende jest autorem książki "Krystyna Skarbek. Królowa antyniemieckiego podziemia czy zdrajczyni?" która ukazała się nakładem naszego wydawnictwa. 

 

15 października, w środę, o godzinie 16.30 podczas spotkania Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego odbędzie się prezentacja książki Andrzeja Nowaka-Arczewskiego „My z pałacu”.

To reportaż o ludziach, których losy zetknęły się z jedną z największych rezydencji w Polsce południowo-wschodniej, pałacem Karskich we Włostowie koło Sandomierza.

Dyskusję o książce poprowadzi prezes Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego Juliusz Karski.

Spotkanie odbędzie się w sali Instytutu Pamięci Narodowej przy ulicy Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.


 

 

26 października w trakcie 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie zapraszamy na spotkanie z Remigiuszem Mrozem - autorem książki Turkusowe szale.


 

 

1 października (środa) o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie z Robertem Kilenem - autorem książki Krew Illapa i dziennikarzem Radia Wawa. Spotkanie odbędzie się w Księgarni Świat Książki przy Al. Solidarności 119/125 (I piętro), a wieczór poprowadzi Tomasz Urbański (Radio Wawa).


 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu oraz Wydawnictwo Bellona zapraszają na spotkanie z Jerzym M. Nowakiem i prezentację książki Dyplomata. Na salonach i w politycznej kuchni.

Prowadzenie: dr hab. prof. UO Mikołaj Iwanow
25 września 2014 / godz. 17:00Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

wstęp wolny


 

 

Zapraszamy do lektury wywiadu z Jarosławem Molendą!


 

Bellona na Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży "Czytajmy"! Zapraszamy!


 

 

Dziennik Bałtycki w rozmowie z Iwoną Kienzler! 

Wideorecenzja najnowszej książki Remigiusza Mroza do obejrzenia, wystarczy klinąć w obrazek.


 

 

Bellona na XXII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego MSPO

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego od pierwszej edycji, która odbyła się w 1993 roku pracował na zdobycie pozycji imprezy o globalnym zasięgu. Wśród wystawców MSPO od lat znajdują się najważniejsze na świecie  firmy zbrojeniowe, jak:  BAE Systems, Boeing, MBDA, Raytheon, Thales czy Saab.

MSPO to impreza o wyjątkowym znaczeniu dla polskiego sektora zbrojeniowego, bezpośrednio przyczyniająca się do nawiązywania przez polskie firmy współpracy ze europejskimi oraz światowymi koncernami.  Najnowszym  przykładem takich kontraktów są Wojskowe Zakłady Mechaniczne z Siemianowic Śląskich, które  uzyskały od włoskiej firmy OTO Melara licencję na montaż, obsługę, modernizację i eksport wież Hitfist-30P dla KTO Rosomak

Honorowym Patronatem  XXII  MSPO jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

W drugim dniu targów rektor-komendant zainaugurował promocję publikacji Bellony, przywitał zebranych gości, w tym liczną delegację z naszej uczelni oraz wielu innych znamienitych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas bowiem: szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Mieczysław Gocuł, dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Marek Tomaszycki, a także szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych gen. broni Zbigniew Gruszka, dowódca Centrum Operacji Morskich wiceadm. Stanisław Zarychta – którzy nie szczędzili słów uznania. Następnie rektor-komendant zaprosił wszystkich do stoiska AON. Długie kolejki chętnych ustawiały się po dedykacje i autografy. Gośćmi targów podpisującymi swoje najnowsze publikacje byli: płk prof. dr hab. inż. Jarosław Wołejszo, prof. dr hab. Michał Huzarski oraz gen. dyw. rez. prof. dr hab. Bogusław Pacek. 

Zdjęcia z targów po kliknięciu na logo:

 

 


 

Zapraszamy na spotkanie!


 

 

Dziennik Gazeta Prawna o książce Jana Nowickiego "Białe walce"!


 

 

Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w prezentacji książki Leszka Moczulskiego "Przerwane powstanie polskie 1914". Promocja odbyła się w dzisiaj w Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie wcześniej prezydent otworzył wystawę poświęconą Legionom.

Relacja ze spotkania - link

O książce Leszka Moczulskiego:

Książka przedstawia wydarzenia kilku tygodni, szczególnie ważnych w dziejach polskich, a z wielu powodów do dzisiaj słabo znanych, skąpo opisanych w historiografii. To wznowienie walki zbrojnej o niepodległość po 50-letniej przerwie - wyprawa kielecka Piłsudskiego, początek bojów legionowych. 
Ten wyjątkowy epizod naszych dziejów przedstawiony jest na szerokim tle wydarzeń europejskich i polskich od ostatnich dni lipca do początków września 1914 roku: manewrów dyplomatycznych, wchodzenia poszczególnych państw do wojny, mobilizacji i koncentracji armii, pierwszych wielkich bitew, zachowania mocarstw zaborczych i zachodnich wobec sprawy polskiej - ożywającej nagle w następstwie akcji strzeleckiej. 
Główny tok książki skupia się na tej akcji, opisywanej często z godziny na godzinę: decyzje mobilizacyjne, przygotowanie oddziałów, rozpoznanie sił rosyjskich, proklamacja powstańcza i wkroczenie do Królestwa, marsz na Kielce i zajęcie miasta, walki z Rosjanami w Kielcach i o Kielce, organizacja zrębów niepodległego państwa polskiego, tworzenie Komisariatów Rządu Narodowego.

Do kupienia na stronie księgarni Bellony

 


 

 

Drodzy Czytelnicy,

wydawało nam się, że to już koniec naszej opowieści o niepowtarzalnych czasach Drugiej Rzeczypospolitej. W 39 dwóch wydanych do tej pory  tomach staraliśmy się pokazać Państwu piękno i unikalność tamtych lat i chociaż w części oddać ducha czasów, ludzi, chwil, które bezpowrotnie minęły i zaginęły w odmętach II wojny światowej i 40 lat komunizmu…
Jednak nasza opowieść jeszcze nie dobiegnie końca. Przygotowując kolejne tomy XX-lecia Międzywojennego zdaliśmy sobie sprawę, że jest jeszcze sporo materiału o życiu w latach 20-tych i 30-tych minionego wieku. Również nasi niezawodni Czytelnicy zasugerowali nam propozycje niezaplanowanych wcześniej tematów.


W związku z powyższym, po konsultacjach z naszymi autorami, zdecydowaliśmy się wzbogacić naszą serię o kolejne nowe tomy które powstaną w ramach kolekcji XX-lecie Międzywojenne.

Poniżej prezentujemy Państwu pełną listę 9 zupełnie nowych tomów. Gwarantujemy, że jak dotychczas, każdą nową część serii zamierzamy ilustrować kilkudziesięcioma, w większości nigdy dotąd nie publikowanymi, zdjęciami.
Lista kolejnych tomów wygląda następująco (wraz z datą wydawniczą):

TOM 40 Katastrofy i klęski żywiołowe - czwartek, 14 sierpnia 2014
TOM 41 Podróże, wędrówki i rekordy - czwartek, 28 sierpnia 2014
TOM 42 Organizacje, kluby, stowarzyszenia - czwartek, 11 września 2014
TOM 43 Nie masz pana nad ułana - czwartek, 25 września 2014
TOM 44 Na dwóch i czterech kołach - czwartek, 9 października 2014
TOM 45 Czworonożni przyjaciele - czwartek, 23 października 2014
TOM 46 Savoir vivre - czwartek, 6 listopada 2014
TOM 47 Komunikacja i transport - czwartek, 20 listopada 2014
TOM 48 Trudne sąsiedztwo - czwartek, 4 grudnia 2014

Tomy XX-lecia Międzywojennego sa do kupienia w kioskach, salonikach prasowych, w sieci Empik oraz w księgarni Bellony. Całą kolekcję można zamówić na stronie hitsalonik.pl 


 

 

Wywiad z Janem Nowickim w gazecie Wyborczej.


 

 

Zapraszamy na spotkanie z Jerzym Mireckim, autorem książki Dzieci 44!

 

 


 

W Dzienniku Bałtyckim ukazał się wywiad z Zenonem Gołaszewskim, autorem powieści "Aleksander i piękna Helena".


 

Gazeta Pomorska w rozmowie z Katarzyną Walentynowicz


 

 

W programie "Zapraszamy na kawę" gościła Katarzyna Walentynowicz – autorka książki „Mimochodem, rozmowy o Jacku Kaczmarskim” i Zbigniew Łapiński – jeden z rozmówców autorki.

Po kliknięciu na baner będą mogli Państwo obejrzeć cały program.


 

 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadów z Janem Nowickim.


Rozumny człowiek myśli o śmierci. "Białe Walce" Jana Nowickiego


Wydawnictwo Bellona przeprasza Panią Joannę Gałecką za zapożyczenie przez Agatę Romaniuk w publikacji pt. "Yakuza. Bliźniacza krew" wątków i treści z bloga przez Panią prowadzonego.

banernowickinowynowy

Get Adobe Flash player

Bellona Spółka Akcyjna
ul. Bema 87
01-233 Warszawa
tel. 22 457 04 02
fax: 22 652 26 95
http://www.bellona.pl
email: biuro@bellona.pl