bitwa

Aktualności

W dniu 8 lipca 2018 roku o godz. 12.30 – po uroczystościach na Cmentarzu Parafialnym 74 rocznicy Tragedii Oddziału Armii Krajowej "Tarzana" w Domu Kultury w Ćmielowie odbędzie się prezentacja książki Andrzeja Nowaka-Arczewskiego "Stań do apelu".

 

Książka podejmuje problem ludzi, których biografie wraz z pojawieniem się nowej sytuacji politycznej i społecznej są niejednoznaczne, tragiczne. Jest poświęcona Tomaszowi Wójcikowi „Tarzanowi”, żołnierzowi ziemi świętokrzyskiej, który ma tylu zwolenników, co przeciwników. Mieszkańcy tych terenów spierają się w ocenie jego czynów, uczestnicy forów internetowych w kraju i na świecie nie ustają w dyskusjach o tej postaci.

Był wybitnym żołnierzem, zabił generała Kurta Rennera, najwyższego rangą oficera niemieckiego, jaki zginął podczas okupacji na ziemiach polskich, ale też doprowadził do zagłady całego blisko 40-osobowego oddziału, bo nie wykonał rozkazu swego dowódcy „Nurta”. Nie liczył się z miejscową ludnością, strzelał do Niemców, a potem okupanci rozstrzeliwali dziesiątki Polaków, napadał na pociągi niemieckie na trasie od Ostrowca Świętokrzyskiego do Sandomierza jak na Dzikim Zachodzie, wykonywał wyroki śmierci na szpiclach, kolaborantach, znany był z walk bratobójczych z partyzantami Armii Ludowej, Gwardii Ludowej, których uważał za zdrajców ojczyzny.

Ścigany był przez największe służby i wywiady XX wieku: gestapo, NKWD, UB, Mossad. Po 1945 r. musiał uciekać z Polski, znalazł się w amerykańskiej strefie wojskowej w Niemczech, skąd też musiał uciekać. Wyjechał do USA, gdzie zginął w tragicznych okolicznościach.


Serdecznie zapraszamy na spotkania z naszymy autorami na Warszawskich Targach Książki!

 


 

Wydawnictwo Bellona poszukuje kandydata na stanowisko

REDAKTOR NACZELNY

 

Bellona jest wydawnictwem z długą tradycją, w tym roku świętujemy 100-lecie naszej działalności. Jesteśmy wydawnictwem uniwersalnym, nasza produkcja rocznie przekracza 300 tytułów, współpracujemy ze znanymi i cenionymi autorami. Obok literatury historycznej i militarnej  rosnące znaczenie w naszej ofercie zdobywa beletrystyka polska i obca, kryminały, powieść historyczna oraz poradniki i kalendarze. Co roku współorganizujemy Targi Książki Historycznej, podczas których wręczane są Nagrody KLIO za najlepszą książkę historyczną.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: inicjowanie i prowadzenie projektów wydawniczych, nadzór nad merytoryczną zawartością wydawanych pozycji, zarządzanie zespołem redakcyjnym, sprawy finansowe redakcji. Szczegóły dotyczące współpracy zostaną przedstawione podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

NASZE OCZEKIWANIA:

* umiejętność realizowania zadań w zakresie polityki wydawniczej, atrakcyjności oferty wydawniczej, doboru autorów i współpracowników oraz troska o całokształt spraw związanych z umowami autorskimi, procesem redakcyjnym, techniczno-produkcyjnym oraz przygotowywanie stosownych planów wydawniczych, przedstawianie ich do akceptacji Zarządowi i przestrzeganie ich realizacji,

* umiejętność stawiania zadań indywidualnych podległym pracownikom i ich rozliczanie;

* współpraca przy technicznym opracowaniu książek, okładek, oprawy, rodzaju druku, formatu, papieru i innych elementów strony edytorskiej,

* umiejętność przygotowywania  kalkulacji kosztów planowanych tytułów,

* współudział w planowaniu działań promocyjno-reklamowych, analizowanie ich skuteczności i efektywności,

* umiejętność wykonywania umów wydawniczych, umów zleconych, zatwierdzania prac wykonywanych przez autorów,

* znajomość właściwego stosowania zasad prawa autorskiego i innych przepisów w tym zakresie oraz nadzór na prawidłowością zawierania, ewidencji i rozliczeń umów autorskich krajowych i zagranicznych (zarówno dotyczących zakupu jak i sprzedaży praw i licencji);

* reprezentowanie Wydawnictwa na zewnątrz w sprawach wymagających udziału lub decyzji redaktora naczelnego.

 

NIEZBĘDNE KWALIFIKACJE:

* doświadczenie w branży wydawniczej,

* wykształcenie wyższe, 

* znajomość języków obcych,

* bardzo dobra znajomość języka polskiego, w tym zasad ortografii i gramatyki,

* inicjatywa, samodzielność działania, rzetelność i odpowiedzialność za powierzoną pracę,

* kreatywność, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

 

OFERUJEMY:

* stabilne zatrudnienie – umowę o pracę;

* przyjazną atmosferę;

* możliwość rozwoju zawodowego.

 

CV prosimy przesyłać na adres zbigniew.czerwinski@bellona.pl w treść wiadomości wpisując REDAKTOR NACZELNY 

 


 

Wydawnictwo Bellona poszukuje kandydata na stanowisko:

 

SPECJALISTA DS. MARKETINGU

Bellona jest wydawnictwem z długą tradycją, w tym roku świętujemy 100-lecie naszej działalności. Jesteśmy wydawnictwem uniwersalnym, nasza produkcja rocznie przekracza 300 tytułów, współpracujemy ze znanymi i cenionymi autorami. Obok literatury historycznej i militarnej  rosnące znaczenie w naszej ofercie zdobywa beletrystyka polska i obca, kryminały, powieść historyczna oraz poradniki i kalendarze. Co roku współorganizujemy Targi Książki Historycznej, podczas których wręczane są Nagrody KLIO za najlepszą książkę historyczną.

By zrealizować cele rozwojowe, Bellona poszukuje zmotywowanych i zaangażowanych pracowników, chcących dołączyć do naszego zespołu.

 

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

* kreowanie, wdrażanie i monitorowanie projektów marketingowych, działań promocyjnych i PR, social media, przygotowywanie kampanii marketingowych książek,

* planowanie i zakup mediów, kontakty z dziennikarzami, blogerami; pozyskiwanie patronów medialnych, 

* przygotowywanie prezentacji handlowych i marketingowych ( comiesięcznych zapowiedzi wydawniczych, ofert okresowych dla dystrybutorów i mediów),

* organizacja i promocja wszelkich imprez targowych i eventów w tym premiery książek, spotkania autorskie,

* współpraca z grafikami, przygotowywanie materiałów reklamowych do książek (plakatów, ulotek, bannerów, spotów reklamowych, radiowych, internetowych etc.),

* organizacja i wszelkie działania marketingowe i PR-owe związane z targami książki.

 

NASZE OCZEKIWANIA:

* doświadczenie w branży wydawniczej,

* wykształcenie wyższe kierunkowe,

* bardzo dobra znajomość języka polskiego, w tym zasad ortografii i gramatyki,

* inicjatywa, samodzielność działania, rzetelność i odpowiedzialność za powierzoną pracę,

* kreatywność, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach,

* dodatkowym atutem będzie znajomość języka angielskiego.

 

OFERUJEMY:

* stabilne zatrudnienie – umowę o pracę;

* przyjazną atmosferę;

* możliwość rozwoju zawodowego.

CV prosimy przesyłać na adres ewa.cieslak@bellona.pl w treść wiadomości wpisując specjalista ds. marketingu.

 Życie i czasy Ernesta Hemingwaya - serwis Niestatystyczny o Erneście Hemingwayu

Ernest Hemingway bezdyskusyjnie jest jednym z najważniejszych pisarzy XX wieku, człowiekiem, którego dokonania znacząco odcisnęły piętno na kształcie współczesnej literatury. Sam też był postacią nietuzinkową. Wiódł życie pełne przygód i awantur: walczył podczas I wojny światowej, podróżował po świecie, był korespondentem wojennym w czasie największych konfliktów swoich czasów, podczas II wojny światowej patrolował wybrzeże amerykańskie, niejednokrotnie był ranny. Samo jego życie mogło stanowić (i wielokrotnie stanowiło) kanwę dla powieści i filmów. 


 

 

Najnowsza książka Mari Jungstedt już dostępna!

Pewnego dnia z salonu fryzjerskiego w Visby znika bez śladu trzyletnia dziewczynka, córka pracującej tam Evy Eliasson. Rozpoczyna się śledztwo policyjne, na którego czele stoi Karin Jacobsson. W trakcie śledztwa mała Vilma pojawia się niespodziewanie przed salonem cała i zdrowa.

Policja niestety nie może uzyskać od dziewczynki, która zdaje się być w szoku, żadnych informacji.
W niedługim czasie z targu w Hemse znika kolejna dziewczynka, Heidi Forss. Pomiędzy jej rodzicami stosunki od jakiegoś czasu źle się układają, co spowodowane jest tajemnicą, którą skrywała Anna Forss przed swoim mężem.

Rozpoczyna się kolejne śledztwo.

 


 

Już w księgarniach!

Dlaczego kontrwywiad II RP uznał swojego najlepszego agenta za zdrajcę? Kogo naprawdę kochała Krystyna Skarbek? Czy pułkownik Kukliński brał pieniądze od CIA za swoją działalność? Kto korzystał ze szpiegowskich zdobyczy Mariana Zacharskiego? Jak wyglądała nauka w Szkole Szpiegów w Starych Kiejkutach? 

 


 

 

ZAPOWIEDŹ!

WOJNA TO NIE TYLKO MĘSKA RZECZ. NAVAL

To opowieść o wojnie, ambicji i skomplikowanych ludzkich losach. Niebezpieczne patrole, wybuchające ajdiki, bezwzględni terroryści to codzienność żołnierzy z Polskiego Kontyngentu Wojskowegow Afganistanie.

Problemy, z którymi przyjdzie się zmierzyć tak zdawałoby się zaprawionym w boju i twardym żołnierzom, znacznie przekroczą to, na co przygotowywały ich szkolenia w Polsce. Afganistan okaże się piekłem, a cena zachowania człowieczeństwa niekiedy bardzo wysoka.

Śliczna, inteligentna i ambitna – tak o niej mówią koledzy. Krzyśka jest dowódcą sekcji w PKW Afganistan. Czy uda jej się przetrwać w tym typowo męskim świecie? Czy odbuduje swoją pozycję wśród załogi po bezmyślnym narażeniu ich na śmierć? Czy kobieta może pokonać terrorystów? 


Książka dostępna już w przedsprzedaży!

 

 


 

Nicholas Reynolds demaskuje sekretny rozdział życia jednego z najznamienitszych amerykańskich pisarzy w biografii „Towarzysz Hemingway. Pisarz. Żeglarz. Żołnierz. Szpieg.”

Olga z Wielkiego Buka opowiada o postaci Ernesta Hemingwaya.

 


Narzekanie to nasz sport narodowy i jak się spotka kilku rodaków, znajomych czy też nie, to byłoby grubym nietaktem nie zacząć od tego, że wszystko jest do bani.

Marcin Meller o książce "21 polskich grzechów głównych" Piotra Stankiewicza. Całość tutaj.


 

Plan połączenia poprzez przejęcie Wydawnictwa Magnum z.o.o. przez wydawnictwo Bellona S.A.

 

 

 Plan połączenia dostępny jest też TUTAJ.

 

 

 

 

 

 

SPECJALISTA DS. MARKETINGU

Bellona jest wydawnictwem z długą tradycją, w tym roku świętujemy 100-lecie naszej działalności. Jesteśmy wydawnictwem uniwersalnym, nasza produkcja rocznie przekracza 300 tytułów, współpracujemy ze znanymi i cenionymi autorami. Obok literatury historycznej i militarnej rosnące znaczenie w naszej ofercie zdobywa beletrystyka polska i obca, kryminały, powieść historyczna oraz poradniki i kalendarze. Co roku współorganizujemy Targi Książki Historycznej, podczas których wręczane są Nagrody KLIO za najlepszą książkę historyczną.

By zrealizować cele rozwojowe, Bellona poszukuje zmotywowanych i zaangażowanych pracowników, chcących dołączyć do naszego zespołu.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

 • kreowanie, wdrażanie i monitorowanie projektów marketingowych, działań promocyjnych i PR, social media, przygotowywanie kampanii marketingowych książek,

 • planowanie i zakup mediów, kontakty z dziennikarzami, blogerami; pozyskiwanie patronów medialnych,

 • przygotowywanie prezentacji handlowych i marketingowych ( comiesięcznych zapowiedzi wydawniczych, ofert okresowych dla dystrybutorów i mediów),

 • organizacja i promocja wszelkich imprez targowych i eventów w tym premiery książek, spotkania autorskie,

 • współpraca z grafikami, przygotowywanie materiałów reklamowych do książek (plakatów, ulotek, bannerów, spotów reklamowych, radiowych, internetowych etc.),

 • organizacja i wszelkie działania marketingowe i PR-owe związane z targami książki.

NASZE OCZEKIWANIA:

 • doświadczenie w branży wydawniczej,

 • wykształcenie wyższe kierunkowe,

 • bardzo dobra znajomość języka polskiego, w tym zasad ortografii i gramatyki,

 • inicjatywa, samodzielność działania, rzetelność i odpowiedzialność za powierzoną pracę,

 • kreatywność, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach,

 • dodatkowym atutem będzie znajomość języka angielskiego.

OFERUJEMY:

 • stabilne zatrudnienie – umowę o pracę;

 • przyjazną atmosferę;

 • możliwość rozwoju zawodowego.

 CV prosimy przesyłać na adres ewa.cieslak@bellona.pl w treść wiadomości wpisując specjalista ds. marketingu.

 

Get Adobe Flash player

Bellona Spółka Akcyjna
ul. Bema 87
01-233 Warszawa
tel. 22 457 04 02
fax: 22 652 26 95
http://www.bellona.pl
email: biuro@bellona.pl