Podroż

Aktualności

Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego serdecznie zaprasza na spotkanie z Ambasadorem Jerzym M. Nowakiem – autorem książki "Dyplomata. Na salonach i w politycznej kuchni". Wydarzenie odbędzie się 22 października br. w siedzibie Fundacji (ul. Oleandrów 6, II piętro) o godz. 17:00.

Spotkanie poprowadzi p. Beata Górka-Winter (PISM).
 
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie swojej obecności do 21 października br. pod adresem mpogorzelska@pulaski.pl

 

 


Jan Nowicki w programie Świat się kreci! Zapraszamy do oglądania (wystarczy kliknąć w zdjęcie)

 

 


 

24 października zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Walentynowicz.


 

Gazeta.pl o książce Andrzeja Nowaka-Arczewskiego „My z pałacu”. Całość po kliknięciu na obrazek.


 

Zapraszamy na spotkanie "Kobiety Polskiego Państwa Podziemnego. Wokół wspomnień Ireny Komorowskiej", które będzie miało miejsce w środę, 15 października o godz. 17.00 w BUW-ie , sala 316.


 

 

8 października zapraszamy na spotkanie z Tadeuszem Jurgą!


 

W najbliższą niedzielę o godz. 19.05 na antenie Polskiego Radia Szczecin w godzinnej audycji "Machina Czasu" Agata Rokicka w rozmowie z Jarosławem Molendą przybliżą postać Krystyny Skarbek.

Jarosław Molende jest autorem książki "Krystyna Skarbek. Królowa antyniemieckiego podziemia czy zdrajczyni?" która ukazała się nakładem naszego wydawnictwa. 

 

15 października, w środę, o godzinie 16.30 podczas spotkania Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego odbędzie się prezentacja książki Andrzeja Nowaka-Arczewskiego „My z pałacu”.

To reportaż o ludziach, których losy zetknęły się z jedną z największych rezydencji w Polsce południowo-wschodniej, pałacem Karskich we Włostowie koło Sandomierza.

Dyskusję o książce poprowadzi prezes Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego Juliusz Karski.

Spotkanie odbędzie się w sali Instytutu Pamięci Narodowej przy ulicy Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.


 

 

26 października w trakcie 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie zapraszamy na spotkanie z Remigiuszem Mrozem - autorem książki Turkusowe szale.


 

 

1 października (środa) o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie z Robertem Kilenem - autorem książki Krew Illapa i dziennikarzem Radia Wawa. Spotkanie odbędzie się w Księgarni Świat Książki przy Al. Solidarności 119/125 (I piętro), a wieczór poprowadzi Tomasz Urbański (Radio Wawa).


 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu oraz Wydawnictwo Bellona zapraszają na spotkanie z Jerzym M. Nowakiem i prezentację książki Dyplomata. Na salonach i w politycznej kuchni.

Prowadzenie: dr hab. prof. UO Mikołaj Iwanow
25 września 2014 / godz. 17:00Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

wstęp wolny


 

 

Zapraszamy do lektury wywiadu z Jarosławem Molendą!


 

Bellona na Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży "Czytajmy"! Zapraszamy!


 

 

Dziennik Bałtycki w rozmowie z Iwoną Kienzler! 

Wideorecenzja najnowszej książki Remigiusza Mroza do obejrzenia, wystarczy klinąć w obrazek.


 

 

Bellona na XXII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego MSPO

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego od pierwszej edycji, która odbyła się w 1993 roku pracował na zdobycie pozycji imprezy o globalnym zasięgu. Wśród wystawców MSPO od lat znajdują się najważniejsze na świecie  firmy zbrojeniowe, jak:  BAE Systems, Boeing, MBDA, Raytheon, Thales czy Saab.

MSPO to impreza o wyjątkowym znaczeniu dla polskiego sektora zbrojeniowego, bezpośrednio przyczyniająca się do nawiązywania przez polskie firmy współpracy ze europejskimi oraz światowymi koncernami.  Najnowszym  przykładem takich kontraktów są Wojskowe Zakłady Mechaniczne z Siemianowic Śląskich, które  uzyskały od włoskiej firmy OTO Melara licencję na montaż, obsługę, modernizację i eksport wież Hitfist-30P dla KTO Rosomak

Honorowym Patronatem  XXII  MSPO jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

W drugim dniu targów rektor-komendant zainaugurował promocję publikacji Bellony, przywitał zebranych gości, w tym liczną delegację z naszej uczelni oraz wielu innych znamienitych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas bowiem: szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Mieczysław Gocuł, dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Marek Tomaszycki, a także szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych gen. broni Zbigniew Gruszka, dowódca Centrum Operacji Morskich wiceadm. Stanisław Zarychta – którzy nie szczędzili słów uznania. Następnie rektor-komendant zaprosił wszystkich do stoiska AON. Długie kolejki chętnych ustawiały się po dedykacje i autografy. Gośćmi targów podpisującymi swoje najnowsze publikacje byli: płk prof. dr hab. inż. Jarosław Wołejszo, prof. dr hab. Michał Huzarski oraz gen. dyw. rez. prof. dr hab. Bogusław Pacek. 

Zdjęcia z targów po kliknięciu na logo:

 

 


 

Zapraszamy na spotkanie!


 

 

Dziennik Gazeta Prawna o książce Jana Nowickiego "Białe walce"!


 

 

Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w prezentacji książki Leszka Moczulskiego "Przerwane powstanie polskie 1914". Promocja odbyła się w dzisiaj w Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie wcześniej prezydent otworzył wystawę poświęconą Legionom.

Relacja ze spotkania - link

O książce Leszka Moczulskiego:

Książka przedstawia wydarzenia kilku tygodni, szczególnie ważnych w dziejach polskich, a z wielu powodów do dzisiaj słabo znanych, skąpo opisanych w historiografii. To wznowienie walki zbrojnej o niepodległość po 50-letniej przerwie - wyprawa kielecka Piłsudskiego, początek bojów legionowych. 
Ten wyjątkowy epizod naszych dziejów przedstawiony jest na szerokim tle wydarzeń europejskich i polskich od ostatnich dni lipca do początków września 1914 roku: manewrów dyplomatycznych, wchodzenia poszczególnych państw do wojny, mobilizacji i koncentracji armii, pierwszych wielkich bitew, zachowania mocarstw zaborczych i zachodnich wobec sprawy polskiej - ożywającej nagle w następstwie akcji strzeleckiej. 
Główny tok książki skupia się na tej akcji, opisywanej często z godziny na godzinę: decyzje mobilizacyjne, przygotowanie oddziałów, rozpoznanie sił rosyjskich, proklamacja powstańcza i wkroczenie do Królestwa, marsz na Kielce i zajęcie miasta, walki z Rosjanami w Kielcach i o Kielce, organizacja zrębów niepodległego państwa polskiego, tworzenie Komisariatów Rządu Narodowego.

Do kupienia na stronie księgarni Bellony

 


 

 

Drodzy Czytelnicy,

wydawało nam się, że to już koniec naszej opowieści o niepowtarzalnych czasach Drugiej Rzeczypospolitej. W 39 dwóch wydanych do tej pory  tomach staraliśmy się pokazać Państwu piękno i unikalność tamtych lat i chociaż w części oddać ducha czasów, ludzi, chwil, które bezpowrotnie minęły i zaginęły w odmętach II wojny światowej i 40 lat komunizmu…
Jednak nasza opowieść jeszcze nie dobiegnie końca. Przygotowując kolejne tomy XX-lecia Międzywojennego zdaliśmy sobie sprawę, że jest jeszcze sporo materiału o życiu w latach 20-tych i 30-tych minionego wieku. Również nasi niezawodni Czytelnicy zasugerowali nam propozycje niezaplanowanych wcześniej tematów.


W związku z powyższym, po konsultacjach z naszymi autorami, zdecydowaliśmy się wzbogacić naszą serię o kolejne nowe tomy które powstaną w ramach kolekcji XX-lecie Międzywojenne.

Poniżej prezentujemy Państwu pełną listę 9 zupełnie nowych tomów. Gwarantujemy, że jak dotychczas, każdą nową część serii zamierzamy ilustrować kilkudziesięcioma, w większości nigdy dotąd nie publikowanymi, zdjęciami.
Lista kolejnych tomów wygląda następująco (wraz z datą wydawniczą):

TOM 40 Katastrofy i klęski żywiołowe - czwartek, 14 sierpnia 2014
TOM 41 Podróże, wędrówki i rekordy - czwartek, 28 sierpnia 2014
TOM 42 Organizacje, kluby, stowarzyszenia - czwartek, 11 września 2014
TOM 43 Nie masz pana nad ułana - czwartek, 25 września 2014
TOM 44 Na dwóch i czterech kołach - czwartek, 9 października 2014
TOM 45 Czworonożni przyjaciele - czwartek, 23 października 2014
TOM 46 Savoir vivre - czwartek, 6 listopada 2014
TOM 47 Komunikacja i transport - czwartek, 20 listopada 2014
TOM 48 Trudne sąsiedztwo - czwartek, 4 grudnia 2014

Tomy XX-lecia Międzywojennego sa do kupienia w kioskach, salonikach prasowych, w sieci Empik oraz w księgarni Bellony. Całą kolekcję można zamówić na stronie hitsalonik.pl 


 

 

Wywiad z Janem Nowickim w gazecie Wyborczej.


 

 

Zapraszamy na spotkanie z Jerzym Mireckim, autorem książki Dzieci 44!

 

 


 

W Dzienniku Bałtyckim ukazał się wywiad z Zenonem Gołaszewskim, autorem powieści "Aleksander i piękna Helena".


 

Gazeta Pomorska w rozmowie z Katarzyną Walentynowicz


 

 

W programie "Zapraszamy na kawę" gościła Katarzyna Walentynowicz – autorka książki „Mimochodem, rozmowy o Jacku Kaczmarskim” i Zbigniew Łapiński – jeden z rozmówców autorki.

Po kliknięciu na baner będą mogli Państwo obejrzeć cały program.


 

 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadów z Janem Nowickim.


Rozumny człowiek myśli o śmierci. "Białe Walce" Jana Nowickiego


 

 

 

Warszawskie Targi Książki w obiektywie (klik tutaj)

 


 

 

Zapraszamy na serię spotkań z Janem Nowickim!


 

Kobiety, które zmieniły losy świata – to dla nich podbijano kraje, wszczynano wojny i zawierano rozejmy, a wszystko przez to, co działo się w alkowie. O tym właśnie jest nasz cykl. 

Pierwszy tom już w sprzedaży! 

W prenumeracie taniej! Więcej po kliknięciu na grafikę!


 

 

 

Zapraszamy na stoisko 70/D9!


 

Relacja fotograficzna ze spotkania z Anną Marią Anders!


 

Zapraszamy na spotkanie z profesorem Tomaszem Szarotą


 

Relacja fotograficzna ze spotkania z Iwoną Kienzler w Rzeszowie (należy kliknąć w plakat)


 

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler w Gdyni!

 

Zapraszamy 12 maja na spotkanie z Anną Marią Anders promujące książkę autorstwa gen. Władysława Andersa.


 

 

Obszerny wywiad z Iwoną Kienzler z Dziennika Bałtyckiego


 

 

Włodzimierz Jurasz o książce Byłam sekretarką hitlera.

 


Polska Zbrojna o książce Struktury militarne NATO 1949-2013

 


 

Życzymy spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych


 

Relacja fotograficzna ze spotkania z Katarzyną Walentynowicz w Księgarni Świat Książki (należy kliknąć w zdjęcie poniżej)


 

Zapraszamy 9 kwietnia na spotkanie z Katarzyną Walentynowicz, spotkanie będzie miało miejsce w Księgarni Świat Książki przy Al. Solidarności 119/125 w Warszawie.


 

Zapraszamy 14 kwietnia na spotkanie!

 


Zapraszamy 14 kwietnia na spotkanie!

 

 

 


 

 

Zapraszamy 8 kwietnia na spotkanie z Teresą Dąbrowską, które odbędzie się w księgarni Świat Książki przy Al. Solidarności 119/125 w Warszawie.

 

 


 

Zapraszamy 28 marca na spotkanie z Iwoną Kienzler!  

Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Gienieczko, które odbędzie się w niedzielę 6 kwietnia na Targach Wiatr i Woda (Stadion Narodowy w Warszawie,  godzina 12.00, sala C). W trakcie spotkania podróżnik przedstawi swój najnowszy projekt – Solo Amazon Expedition oraz opowie o dotychczasowych osiągnięciach: samotnym spływie największą rzeką Północy – Leną oraz przepłynięciu non-stop,  Morza Bałtyckiego otwartym canoe z Portu Nexo na Bornholmie (Dania) do Darłowa (108 km w 28 godzin). Podczas spotkania będzie można zakupić książkę Kierunek Północ.


Marcin Gienieczko zapowiada przedstawienie najnowszego projektu, który rusza 1 sierpnia 2014 roku nie tylko teoretycznie: w trakcie tego spotkania słuchacze będą mogli zobaczyć moje najnowsze canoe wraz z całym sprzętem oraz rower który będzie służył do trawersowania  o własnych silach pasma górskiego Andy – podsumowuje podróżnik.


 

27 marca zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler! 

Spotkanie poprowadzi Teresa Drozda.

Autorka będzie opowiadać o najnowszej książce "Europa jest kobietą. Romanse i miłości sławnych Europejek"

 

 


 

Gorąca dyskusja podczas spotkania o książce „Szpieg CIA w polskim sztabie generalnym”


13 marca 2014 roku z okazji premiery książki „Szpieg CIA w polskim sztabie generalnym” odbyło się spotkanie z autorem, gen. dyw. Franciszkiem Puchałą. Wzięło w nim udział ponad 400 osób. Promocję prowadził gen. Marek Dukaczewski. Jak można się było spodziewać rozgorzała gorąca dyskusja na temat postawy płk. Ryszarda Kuklińskiego. 
Książka „Szpieg CIA w polskim sztabie generalnym”, która miała swoją premierę tydzień wcześniej − 6 marca 2014 roku, wywołała spore zainteresowanie i kontrowersje. Od lat nie milkną spory na temat decyzji jaką podjął Ryszard Kukliński udostępniając tajne dokumenty CIA. Publikacja autorstwa gen. Puchały odkryła szczegóły, które nie są powszechnie znane i których nie ukazuje film Jack Strong. Ujawnia ona również skomplikowane mechanizmy świata szpiegowskiego i przypomina, o tym że służby specjalne każdego państwa chronią do końca swoje najważniejsze tajemnice, więc całej historii o Pułkowniku chyba nie poznamy nigdy.

O tym, jak ważny jest to temat w życiu społeczeństwa polskiego, można było się przekonać podczas spotkania, które odbyło się w budynku księgarni Wydawnictwa Bellona przy ulicy Grzybowskiej 77 w Warszawie. Tuż po zakończeniu wystąpienia gen. Puchały na sali zawiązała się dyskusja. Tak jak w społeczeństwie, były opinie oceniające Pułkownika Kuklińskiego jako dezertera i ewidentnego zdrajcę oraz inne, niemal gloryfikujące jego postawę.
Waldemar Michalski, Dyrektor Marketingu Wydawnictwa Bellona twierdzi, że takiego sukcesu nie odniosła żadna promocja w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Po książki ustawiła się kolejka na kilkadziesiąt metrów i przez niecałą godzinę sprzedano kilkaset egzemplarzy. Wszyscy biorący udział w spotkaniu zostali do samego końca, później zaś prowadzili jeszcze długo rozmowy w mniejszych gronach.

Gen. dyw. Franciszek Puchała jest doktorem nauk o bezpieczeństwie. W Sztabie Generalnym Wojska Polskiego kierował kolejno: Oddziałem Gotowości Bojowej i Dowodzenia, Oddziałem Planowania Strategiczno-obronnego i Zarządem Operacyjnym. Był zastępcą ds. operacyjnych i pierwszym zastępcą szefa SG WP. Brał udział w pracach dotyczących udziału SZ RP w Partnerstwie dla Pokoju oraz procesem akcesyjnym Polski do NATO. Jest autorem monografii: Sekrety Sztabu  Generalnego pojałtańskiej Polski, Sztab Generalny Wojska Polskiego 1945-1990, Budowa potencjału bojowego Wojska Polskiego w latach 1945-1990 oraz współautorem opracowania Sztab Generalny (Główny) Wojska Polskiego 1918-2003.
Wydawnictwo Bellona przeprasza Panią Joannę Gałecką za zapożyczenie przez Agatę Romaniuk w publikacji pt. "Yakuza. Bliźniacza krew" wątków i treści z bloga przez Panią prowadzonego.

 

 


 

Zapraszamy 11 marca o godz. 17.30 na spotkanie z Jackiem "Dżej Dżej" Jędrzejakiem" w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66 w Kaliszu.  Spotkanie poprowadzi Piotr Łuszczykiewicz.

Wstęp wolny.

 


 

AUTOR KSIĄŻKI KIERUNEK PÓŁNOC RZUCA SOBIE I ŚWIATU NOWE WYZWANIE!

„The New York Times” przepłyniecie samotnie Amazonki o własnych siłach wciąż porównuje do zdobycia bieguna północnego, Mount Everestu czy postawienia stopy na księżycu. Chodź więcej osób było na księżycu – pisze Marcin Gienieczko, który spróbuje przepłynąć Amazonkę samotnie w canoe.
Tutaj wszystko jest niewiadomą ze znakiem zapytania. Spełnia się powiedzenie Reinholda Messnera: Prawdziwa przygoda to efekt nawet złego planowania, bo nie da się przewidzieć wszystkiego.

12 osób było na księżycu – 6 przepłynęło Amazonkę. Tylko jedna solo – MIKE HORN (RPA). Ponad 3000 osób stanęło na Mount Evereście, a wciąż największa rzeka jest większym wyzwaniem. Pierwszym zdobywcą Amazonki, ale w zespole, był Polak Piotr Chmieliński na stałe mieszkający w USA. W odróżnieniu od Arktyki, Everestu, czy też innych miejsc, które są synonimem przygody, na Amazonce nie można zbytnio planować, bo wszystko w meandrach rzeki jest ze znakiem zapytania. Nie wiadomo czy cię ustrzelą, czy zrobisz cross rzeki małej łódeczce.Przepłynięcie całej Amazonki – ten pomysł tlił się głowach legendarnych odkrywców takich jak Francisco de Orellana. Czy za zakrętem da się radę zrobić cross rzeki? Czy tam partyzanci są? Kartele? Czy Indianie pozwolą nocować w wiosce?

Więcej tutaj o wyprawie tutaj! 

Gazeta.pl o książce Franciszka Puchały - Szpieg CIA w Polskim sztabie generalnym

 


 

Smaczna informacja, w sierpniu do kin trafi ekranizacja książki Richarda C. Moraisa - Podróż na sto stóp!

W filmie zobaczymy m.in. Manisha Dayala oraz Helen Mirren!
Producentami są Oprah Winfrey, Steven Spielberg oraz Juliet Blake.


Podróż na sto stóp jest to wibrująca kolorami, zapachami i smakami kuchni powieść, kipiąca nimi aż po brzegi kart, serwuje rubaszną biesiadę ze słów o rodzinie, narodowościach i tajnikach dobrego smaku.
Hassana Haji to zdumiewający smakosz, który w tej uroczej książce opowiada dzieje swojego życia. Bohater prowadził w Bombaju skromną restaurację. Zmuszony do emigracji, osiedla się we francuskiej wsi Lumiere, naprzeciwko znanego francuskiego kucharza i zakłada tam maleńką restaurację. Jej wielki sukces wywołuje międzykulturową wojnę.

 


 

Zapraszamy 13 marca o godzinie 17 na spotkanie z gen.dyw.dr. Franciszkiem Puchałą, autorem książki "Szpieg CIA w polskim Sztabie Generalnym. O Ryszardzie Kuklińskim bliżej prawdy".


 

Zapraszamy 5 marca na spotkanie z Marzeną Baumann-Bosek.


 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania z Iwoną Kienzler w Kaliszu, wystarczy kliknąć w obrazek poniżej.

 


 

Zapraszamy do lektury wywiadu z generałem FRANCISZKIEM PUCHAŁĄ autorem książki
"Szpieg CIA w polskim Sztabie Generalnym. O Ryszardzie Kuklińskim bliżej prawdy".
(należy kliknąć w okładkę). 

 

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler w Gdyni.


 

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy z Iwoną Kienzler w Tok Fm (wystarczy kliknąć w okładkę)

 

 


 

 


 

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler w Kaliszu.

 

 


 

Wydawnictwo Edipresse – Kolekcje oraz Wydawnictwo Bellona przedstawiają nową kolekcję „Zwycięskie Bitwy Polaków” .

Jest to wyjątkowa seria poświęcona chwale polskiego oręża. W złożonej z 40 tomów kolekcji postaramy się przedstawić Czytelnikom te wydarzenia, z których jesteśmy szczególnie dumni – nasze zwycięskie boje. Opiszemy bitwy znane, ale także te zapomniane, warte przypomnienia, w których kunszt naszej sztuki militarnej jest szczególnie widoczny. Przypomnimy czasy kiedy przed naszymi wojskami drżała zarówno Europa jak i Azja, kiedy sława polskiego żołnierza wykraczała daleko poza granice naszego rozległego państwa. Nasza kolekcja to opowieść w której główną rolę odgrywa Rzeczpospolita Zwycięska!

Partnerem kolekcji jest Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie

Tom 1 „Bitwa Warszawska 1920” od 30 stycznia w kioskach!
Cena tylko 9,99 zł

 


 

Pozostał Gniew autorstwa Dominika Rutkowskiego oraz Teatry Warszawy 1944-1945 autorstwa Tomasza Mościckiego książkami miesiąca magazynu literackiego "Książki"

 


 

Zapraszamy na spotkania ze Sławomirem Koprem

30 stycznia o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie w bibliotece w Przygodzicach.


Tego samego dnia o godz. 18:30 będzie miało miejsce spotkanie w bibliotece w Ostrowie Wielkopolskim w Bibliotece Publicznej (ul. Wolności 2, wejście od ulicy Raszkowskiej - przy Kościele św. Antoniego)


Zapraszamy też 31 stycznia na spotkanie w bibliotece w Pleszewie, start godzina 17:00 (czytelnia naukowa BPMIG przy ulicy Słowackiego 19a)

 

 


 

Przedpremierowy fragment najnowszej książki Iwony Kienzler! wystarczy kliknąć w okładkę :)

 

Prezentujemy cześć tytułów jakie ukażą się w tym roku nakładem naszego wydawnictwa.

Pozostałe zapowiedzi w postaci pliku pdf po kliknięciu TUTAJ.

banernowickinowynowy

Get Adobe Flash player

Bellona Spółka Akcyjna
ul. Bema 87
01-233 Warszawa
tel. 22 457 04 02
fax: 22 652 26 95
http://www.bellona.pl
email: biuro@bellona.pl