Nalkowskalink

Aktualności

Polska Times o książce Seks w III Rzeszy


 

Polska Cafe o książce Ostatnia tajemnica marszałka PiłsudskiegoRadio Chilli Zet w rozmowie z Piotrem Owcarzem o książce Kochanek Carycy (klik tutaj)
 

Tajemnice królów autorstwa Victorii Gishe już w sprzedaży!


 

 

Zapraszamy do lektury fragmentu książki Muzyka z profilu i en face. Rozmowy o jazzie autorstwa Jolanty Fajkowskiej.

(klik w okładkę)


 

 

Zapraszamy 23 czerwca na spotkanie promujące książkę Małgorzaty Czerwińskiej-Buczek w Muzeum Powstania Warszawskiego.


Zapraszamy w sobotę 20 czerwca na spotkania z naszymi autorami!

 


 

Gazeta Wyborcza o Piotrze Skrzyneckim, z którym Jan Nowicki wymienia listy w swojej najnowszej książce "Dwaj Panowie". Cały tekst TUTAJ. 


 

 

Zapraszamy 29 czerwca na spotkanie z Mirosławem Wawrzyńskim.


 

 

Zapraszamy Wszystkich na koncert piosenek Zbigniewa Łapińskiego do Teatru Komedia w Warszawie (15 czerwca 2015 r., g.19.30) w ramach wspomnień benefisowych.

Nakładem wydawnictwa Bellona ukazała się płyta "Zbigniewa Łapińskiego. Utwory instrumentalne i piosenki".Na płycie znalazły się utwory instrumentalne i piosenki w oryginalnym wykonaniu kompozytora. Utwory te, wydobyte z archiwów i prezentowane na płycie w jednym zachowanym kształcie, z różnych przyczyn nie zostały wcześniej wydane.

 


W najbliższą niedzielę Stanisław Kaliński, przy okazji VI Międzynarodowego Zlotu Historycznego Bilimów 1915 będzie podpisywał najnowszą książkę z serii historyczne bitwy - Bolimów 1915.

31 maja 2015 w godzinach 12.00-13.00 i 14.00-15.00


 

 

21 maja zapraszamy na spotkanie z ambasadorem Jerzym M. Nowakiem! 

 

 

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki!

  

 

Marquez. Listy i wspomnienia autorstwa Plinio Apuleyo Mendozy w księgarniach.

Plinio Apuleyo Mendoza mawia, że jego przyjaciel Gabriel Garcia Marquez, zmarły niedawno powieściopisarz, uwielbiany przez miliony czytelników na całym świecie, czasami uwalniał się od ciężaru swojego własnego mitu i tak po prostu ponownie stawał się zwykłym, prostolinijnym Gabo. Książka ta opowiada właśnie o tych momentach. O prawdziwym Gabo, jakiego znał jedynie krąg jego najbliższych przyjaciół. To wzruszający, a czasem zaskakujący portret kolumbijskiego pisarza, od jego początków jako ambitnego dziennikarza, po wyniesienie go na ołtarze literatury, kiedy przyznano mu Literacką Nagrodę Nobla.

Zapraszamy do lektury fragmentu książki

 

 


 

 

W najbliższą sobotę o godz. 18.30, w Programie 2 Polskiego Radia, w audycji Michała Nowaka "Sens ofiary" gościem będzie między innymi Jarosław Molenda!

 


 

Na ziemi obiecanej Ericha Marii Remarque`a w nowej odsłonie!

Ostatnia, nigdy niepublikowana powieść wybitnego pisarza. Erich Maria Remarque, klasyk literatury niemieckiej i światowej, autor głośnej i wielokrotnie wznawianej w Polsce powieści Na Zachodzie bez zmian. Na ziemi obiecanej rozpoczął pisać na rok przed śmiercią. Opowiada ona o losach uchodźców niemieckich, głównie Żydów.


 

 

Bestsellerowy Bernard Cornwell powrócił!

Od stu lat szaleje wojna. cala Francja jest w niebezpieczeństwie. Thomas Hookton, angielski łucznik, znany jako Le Batard, dostał rozkaz poszukiwania zaginionego miecza świętego Piotra, broni, która zapewni pewne zwycięstwo temu, kto ja posiada. Ponieważ jego armia zostaje uwięziona e pobliżu miasta Poitier, Thomas i jego ludzie walczą z wrogiem w bitwie, która okaże się jedną z największych bitew w historii.


 

 

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler!

 


 

Zdrady, kochanki, romanse i wszechobecne intrygi to wszystko spotykano codziennie na dworach królewskich. W Polsce kwestia metres polskich królów jest skrzętnie ukrywana i jawnie pomijana. Rąbka tajemnicy uchyla Iwona Kienzler – autorka powieści non-fiction, słowników, leksykonów, szczególnie zainteresowana rolą kobiet.

Zapraszamy do lektury wywiadu z Iwoną Kienzler


banernowickinowynowy

Get Adobe Flash player

Bellona Spółka Akcyjna
ul. Bema 87
01-233 Warszawa
tel. 22 457 04 02
fax: 22 652 26 95
http://www.bellona.pl
email: biuro@bellona.pl