Nalkowskalink

Aktualności

Zapraszamy 29 czerwca na spotkanie z Mirosławem Wawrzyńskim.


 

Zapraszamy Wszystkich na koncert piosenek Zbigniewa Łapińskiego do Teatru Komedia w Warszawie (15 czerwca 2015 r., g.19.30) w ramach wspomnień benefisowych.

Nakładem wydawnictwa Bellona ukazała się płyta "Zbigniewa Łapińskiego. Utwory instrumentalne i piosenki".Na płycie znalazły się utwory instrumentalne i piosenki w oryginalnym wykonaniu kompozytora. Utwory te, wydobyte z archiwów i prezentowane na płycie w jednym zachowanym kształcie, z różnych przyczyn nie zostały wcześniej wydane.

 


 

 

 

21 maja zapraszamy na spotkanie z ambasadorem Jerzym M. Nowakiem! 

 

 

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki!

  

 

Marquez. Listy i wspomnienia autorstwa Plinio Apuleyo Mendozy w księgarniach.

Plinio Apuleyo Mendoza mawia, że jego przyjaciel Gabriel Garcia Marquez, zmarły niedawno powieściopisarz, uwielbiany przez miliony czytelników na całym świecie, czasami uwalniał się od ciężaru swojego własnego mitu i tak po prostu ponownie stawał się zwykłym, prostolinijnym Gabo. Książka ta opowiada właśnie o tych momentach. O prawdziwym Gabo, jakiego znał jedynie krąg jego najbliższych przyjaciół. To wzruszający, a czasem zaskakujący portret kolumbijskiego pisarza, od jego początków jako ambitnego dziennikarza, po wyniesienie go na ołtarze literatury, kiedy przyznano mu Literacką Nagrodę Nobla.

Zapraszamy do lektury fragmentu książki

 

 


 

 

W najbliższą sobotę o godz. 18.30, w Programie 2 Polskiego Radia, w audycji Michała Nowaka "Sens ofiary" gościem będzie między innymi Jarosław Molenda!

 


 

Na ziemi obiecanej Ericha Marii Remarque`a w nowej odsłonie!

Ostatnia, nigdy niepublikowana powieść wybitnego pisarza. Erich Maria Remarque, klasyk literatury niemieckiej i światowej, autor głośnej i wielokrotnie wznawianej w Polsce powieści Na Zachodzie bez zmian. Na ziemi obiecanej rozpoczął pisać na rok przed śmiercią. Opowiada ona o losach uchodźców niemieckich, głównie Żydów.


 

 

Bestsellerowy Bernard Cornwell powrócił!

Od stu lat szaleje wojna. cala Francja jest w niebezpieczeństwie. Thomas Hookton, angielski łucznik, znany jako Le Batard, dostał rozkaz poszukiwania zaginionego miecza świętego Piotra, broni, która zapewni pewne zwycięstwo temu, kto ja posiada. Ponieważ jego armia zostaje uwięziona e pobliżu miasta Poitier, Thomas i jego ludzie walczą z wrogiem w bitwie, która okaże się jedną z największych bitew w historii.


 

 

Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Kienzler!

 


 

Zdrady, kochanki, romanse i wszechobecne intrygi to wszystko spotykano codziennie na dworach królewskich. W Polsce kwestia metres polskich królów jest skrzętnie ukrywana i jawnie pomijana. Rąbka tajemnicy uchyla Iwona Kienzler – autorka powieści non-fiction, słowników, leksykonów, szczególnie zainteresowana rolą kobiet.

Zapraszamy do lektury wywiadu z Iwoną Kienzler


 

 


 

 

Jarosław Molenda pisarz, podróżnik, współodkrywca prekolumbijskiego stanowiska w Peru, badacz mumii i… roślin, a ostatnio nawet tajemnic historii Polski. W napisaniu niezwykłych książek, jak choćby „Rośliny, które zmieniły świat”, nie przeszkodził mu fakt, że skończył studia humanistyczne, a nie botanikę.

Zapraszamy do lektury wywiadu z Jarosławem Molendą 

 

"Polki przeklęte" i Jarosław Molenda w TVP Historia oraz w TVP Polonia. Omówienie książki i refleksje autora w magazynie o książkach EX LIBRIS (odcinek 202).

Progam będzie mogli zobaczyć Państwo w TVP Historia, czwartek, 12 luty, godz. 15.00; w TVP Polonia, czwartek, 19 luty, godz. 10.45; piątek, 20 luty, godz. 16.00.


 

Opowieść o niezwykłej kobiecie - lotniczce, mistrzyni Europy w skokach spadochronowych. Ale nie ze względu na osiągnięcia sportowe przeszła do historii. Gościem Radia Szczecin był Jarosław Molenda, świnoujski pisarz, publicysta i podróżnik. Autor m.in. książki "Polki przeklęte? Wielkie kobiety - dramatyczne biografie".

Zachęcamy do odsłuchania audycji online


 

 

Już 15 lutego do sprzedaży trafi audiobook Mari Jungstedt - Niebezpieczna gra.

Na Gotlandii już dawno skończyło się lato. Opustoszały hotele, pensjonaty, domki letniskowe, campingi. Na wyspie zostali tylko jej stali mieszkańcy, którzy szykowali się do nadchodzącej zimy. Listopad powitał wszystkich mgłą, chłodem, deszczem i porywami silnego wiatru. Dni stawały się coraz krótsze, przez większą część dnia nad wyspą zalegały ciemności W jednym ze szpitali leży Agnes. Kilka lat wcześniej straciła w wypadku samochodowym matkę i brata. Odbiło się to silnie na jej psychice. Dziewczyna popadła w anoreksje i trafiła do szpitala na leczenie. Bierze udział w terapii, codziennie ma przyjmować określoną ilość pokarmów i napojów, aleza każdym razem stara się oszukać swojego opiekuna, który ją bacznie obserwuje.

Czyta Jerzy Zielnik.

 

 

 


 

Tematem książki jest przemierzenie Dalekiej Pólnocy.
Pieszo, w kanoe, na nartach, skuterem, psim zaprzęgiem, kajakiem. Od północnych rubieży Norwegii po Półwysep Kolski, Góry Mackenzie w Kanadzie, skutą lodem rzekę Kołymę w północno-wschodniej Syberii oraz największą i najdłuższą rzekę Syberii Lenę.
Od brzegów Bajkału po Ocean Arktyczny! 

Jest to wieloetapowa podroż przez miejsca, gdzie oprócz strzelających od mrozu świerków nie słychać nic. Czasami można tylko usłyszeć własne bijące serce.

 

 


 

Polka przeklęta – Janina Lewandowska w „Machinie czasu”

W najbliższą niedzielę bohaterką cyklicznej audycji Agaty Rokickiej „Machina czasu” będzie Janina Lewandowska, córka generała Józefa Dowbor-Muśnickiego, jedna z „Polek przeklętych”, o których opowiada książka Jarosława Molendy pod tym samym tytułem. Janina była pierwszą Europejką, która oddała skok ze spadochronem z wysokości 5000 m. Po wybuchu II wojny światowej trafiła do Katynia, gdzie ślad po niej zaginął. Dopiero po kilku dekadach udało się wyjaśnić losy dzielnej lotniczki. Więcej o tej niesamowitej kobiecie będzie można dowiedzieć się 18 stycznia o godz. 19 na falach Polskiego Radia Szczecin.

Zachęcamy oczywiście również do przeczytania książki „Polki przeklęte?”, która ukazała się kilka miesięcy temu nakładem wydawnictwa BELLONA.

 

 


 

 

„Historia roślin jadalnych” na WOŚP!

Podobnie jak w latach poprzednich także tym razem Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia zorganizowało imprezę KRAM RZECZY DZIWNYCH, który odbył się w gościnnych progach hotelu Hampton by Hilton w ramach XXIII Finału WOŚP.

Podczas licytacji książka „Historia roślin jadalnych" autorstwa Jarosława Molendy wydana przez dom wydawniczy BELLONA osiągnęła zawrotną cenę 200 zł!

Więcej o akcji po kliknięciu w zdjęcie.


 

 

"Historia Lwowskich Puchaczy to kolejna świetna powieść w dorobku Remigiusza Mroza, któremu wielu wróży już długą i bardzo owocną karierę pisarską. Trudno się z tym nie zgodzić - tyle udanych tytułów w tak krótkim czasie mówi samo za siebie. Sam także się pod tym podpisuję i z przyjemnością polecam lekturę „Turkusowych szali”."

Więcej o książce Turkusowe szale autorstwa Remigiusza Mroza po kliknięciu w grafikę.

 


 

Katarzyna Walentynowicz – polonistka i autorka oraz Zbigniew Łapiński muzyk i kompozytor w „Strefie kultury” opowiadali o książce „Mimochodem. Rozmowy o Jacku Kaczmarskim” w Radiu Dla Ciebie!

(audycja do odsłuchania po kliknięciu w grafikę)


 

 

Jan Nowicki – wybitny krakowski aktor – tym razem występuje w roli pisarza i podobnie jak w książce „Białe walce”, opowiada o pięknej starości. Sprowokowany przez Magdalenę Mądrzak – mówi o idiotach plotkujących o życiu erotycznym, o różnicach między Krakowem a Warszawą, i wreszcie wyjaśnia, czemu tak długo się nie żenił.

Zapraszamy do lektury obszernego wywiadu w magazynie Gentleman!


 

 

Piotr Zychowicz o Swietłanie Alliłujewej, córce Stalina. Cały artykuł w najnowszym Do Rzeczy.
O książce"Córka Stalina":

Córka wszechpotężnego Wodza Wszystkich Narodów, jedna z najbardziej kontrowersyjnych kobiet w historii Rosji. Jej poszukiwania własnej tożsamości, miłości i prawdy - nieuchronnie doprowadzą ją do buntu i przeciwstawienia się ojcu. Swietłana Alliłujewa w ostatnim wywiadzie i pierwszej - najgłośniejszej książce z pełną, często bolesną otwartością opowiada o swojej rodzinie, kamaryli otaczającej dyktatora i czasie, w którym upływało jej skomplikowane i fascynujące życie.

 


 

 

Andrzej Nowak-Arczewski będzie gościł w TVP Historia!

W TVP Historia Andrzej Nowak-Arczewski odpowie na pytanie, dlaczego zajął się losami ludzi, którzy mieszkali we wspaniałej rezydencji Karskich we Włostowie i co spowodowało, że teraz budynek znajduje się w ruinie. Powie także o tym, o czym właściwie jest ta książka, a mianowicie o marzeniach każdego z nas, o pałacu wyśnionym i pałacu utraconym.

Zapraszamy na emisję programu w niedzielę, 21 grudnia, o godzinie 18.30.

 


banernowickinowynowy

Get Adobe Flash player

Bellona Spółka Akcyjna
ul. Bema 87
01-233 Warszawa
tel. 22 457 04 02
fax: 22 652 26 95
http://www.bellona.pl
email: biuro@bellona.pl