niemieckiezycie

O wydawnictwie

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Wierni myśli Umberto Eco od lat staramy się docierać z naszymi książkami do jak największego grona czytelników. Naszą cechą jest rzetelność, solidność i sprawność edytorska.

Jesteśmy wydawnictwem uniwersalnym, nasza produkcja corocznie przekracza 300 tytułów. Obok literatury historycznej, militarnej i technicznej rosnące znaczenie w naszej ofercie zdobywa beletrystyka polska
i obca, kryminały, powieść historyczna i fantastyczna oraz albumy, kalendarze, bajki i inna literatura dziecięca i wszelkiego rodzaju poradniki pomocne w życiu codziennym.

Z wydawnictem Bellona współpracują wybitni autorzy: historycy, pisarze, artyści, dziennikarze, m.in.: prof. Henryk Samsonowicz, dr Leszek Moczulski, prof. Lech Wyszczelski, prof. Tadeusz Panecki, Krzysztof Daukszewicz, Grzegorz Miecugow, Sławomir Koper, Magdalena Kozak, Jakub Ćwiek. Wydajemy również klasyków literatury polskiej, takich jak: Konstanty Ildefons Gałczyński czy ks. Jan Twardowski.

Wydawnictwo Bellona utworzyło Klub Książki Militaria i Klub Miłośników Książki Historycznej, w ramach których oferuje najciekawsze publikacje
o tematyce militarnej, wojskowej, historycznej i survivalowej.

Co roku Bellona współorganizuje Targi Książki Historycznej, podczas których wręczane są Nagrody KLIO za najlepszą książkę historyczną.

Bellona prezentuje swoją ofertę na wszystkich największych imprezach targowych w kraju i zagranicą. Od lat jest traktowane jako jeden z największych wydawców na rynku książki w Polsce.


Działalność społeczna

Szanowni Państwo,

Bellona S A. jest obecnie jednym z najdłużej, bo blisko sto lat, działającym na polskim rynku wydawnictwem. Od samego początku jego założycielom przyświecały idee społeczne, chodziło o popularyzowanie wiedzy historycznej wśród Polaków, a przez to szerzenie idei patriotycznych w odbudowującym się na początku dwudziestego wieku narodzie. Do dzisiaj książki o tematyce historycznej są jednymi z najczęściej wydawanych przez nas publikacji, chociaż corocznie staramy się wzbogacać ofertę w pozycje z innych gatunków np. literatury młodzieżowej, beletrystyki. W obliczu trudnych ale i bogatych polskich dziejów Bellonie udało się odbudować po II wojnie światowej i zachować ciągłość pomimo zmian ustrojowych i organizacyjnych w drugiej połowie dwudziestego wieku.

Wszystko to sprawia, że Wydawnictwo i jego pracownicy podchodzą w szczególny sposób do swojej pracy wciąż poświęcając dużo uwagi na działania społeczne. Na co dzień współpracujemy z Fundacją Historia i Kultura, jesteśmy członkiem Porozumienia Wydawców Książki Historycznej, a także przy okazji różnych uroczystości współdziałamy z muzeami (m.in. Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego w Dąbrowie k. Zielonej Góry) i innymi instytucjami (Fundacja Warszawa Walczy, Związek Powstańców Warszawskich, Centralna Biblioteka Wojskowa, Centrum Edukacyjne Wojska Polskiego). Do naszych największych osiągnięć należy zaliczyć wieloletnią współpracę przy Targach Książki Historycznej oraz pomoc przy nowym przedsięwzięciu Fundacji Historia i Kultura – Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”. 

 

Zarząd Bellony SA


Adres do korespondencji:
Wydawnictwo BELLONA
ul. Hankiewicza 2
02-103 Warszawa
Adres spółki:
Dressler Dublin Sp. z o.o.
ul. Poznańska 91
05-850 Ożarów Mazowiecki
fb