niemieckiezycie

Archiwum

Serdecznie zapraszamy na spotkania z naszymy autorami na Warszawskich Targach Książki!

 


 

Wydawnictwo Bellona poszukuje kandydata na stanowisko

REDAKTOR NACZELNY

 

Bellona jest wydawnictwem z długą tradycją, w tym roku świętujemy 100-lecie naszej działalności. Jesteśmy wydawnictwem uniwersalnym, nasza produkcja rocznie przekracza 300 tytułów, współpracujemy ze znanymi i cenionymi autorami. Obok literatury historycznej i militarnej  rosnące znaczenie w naszej ofercie zdobywa beletrystyka polska i obca, kryminały, powieść historyczna oraz poradniki i kalendarze. Co roku współorganizujemy Targi Książki Historycznej, podczas których wręczane są Nagrody KLIO za najlepszą książkę historyczną.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: inicjowanie i prowadzenie projektów wydawniczych, nadzór nad merytoryczną zawartością wydawanych pozycji, zarządzanie zespołem redakcyjnym, sprawy finansowe redakcji. Szczegóły dotyczące współpracy zostaną przedstawione podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

NASZE OCZEKIWANIA:

* umiejętność realizowania zadań w zakresie polityki wydawniczej, atrakcyjności oferty wydawniczej, doboru autorów i współpracowników oraz troska o całokształt spraw związanych z umowami autorskimi, procesem redakcyjnym, techniczno-produkcyjnym oraz przygotowywanie stosownych planów wydawniczych, przedstawianie ich do akceptacji Zarządowi i przestrzeganie ich realizacji,

* umiejętność stawiania zadań indywidualnych podległym pracownikom i ich rozliczanie;

* współpraca przy technicznym opracowaniu książek, okładek, oprawy, rodzaju druku, formatu, papieru i innych elementów strony edytorskiej,

* umiejętność przygotowywania  kalkulacji kosztów planowanych tytułów,

* współudział w planowaniu działań promocyjno-reklamowych, analizowanie ich skuteczności i efektywności,

* umiejętność wykonywania umów wydawniczych, umów zleconych, zatwierdzania prac wykonywanych przez autorów,

* znajomość właściwego stosowania zasad prawa autorskiego i innych przepisów w tym zakresie oraz nadzór na prawidłowością zawierania, ewidencji i rozliczeń umów autorskich krajowych i zagranicznych (zarówno dotyczących zakupu jak i sprzedaży praw i licencji);

* reprezentowanie Wydawnictwa na zewnątrz w sprawach wymagających udziału lub decyzji redaktora naczelnego.

 

NIEZBĘDNE KWALIFIKACJE:

* doświadczenie w branży wydawniczej,

* wykształcenie wyższe, 

* znajomość języków obcych,

* bardzo dobra znajomość języka polskiego, w tym zasad ortografii i gramatyki,

* inicjatywa, samodzielność działania, rzetelność i odpowiedzialność za powierzoną pracę,

* kreatywność, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

 

OFERUJEMY:

* stabilne zatrudnienie – umowę o pracę;

* przyjazną atmosferę;

* możliwość rozwoju zawodowego.

 

CV prosimy przesyłać na adres zbigniew.czerwinski@bellona.pl w treść wiadomości wpisując REDAKTOR NACZELNY 

 


 

Wydawnictwo Bellona poszukuje kandydata na stanowisko:

 

SPECJALISTA DS. MARKETINGU

Bellona jest wydawnictwem z długą tradycją, w tym roku świętujemy 100-lecie naszej działalności. Jesteśmy wydawnictwem uniwersalnym, nasza produkcja rocznie przekracza 300 tytułów, współpracujemy ze znanymi i cenionymi autorami. Obok literatury historycznej i militarnej  rosnące znaczenie w naszej ofercie zdobywa beletrystyka polska i obca, kryminały, powieść historyczna oraz poradniki i kalendarze. Co roku współorganizujemy Targi Książki Historycznej, podczas których wręczane są Nagrody KLIO za najlepszą książkę historyczną.

By zrealizować cele rozwojowe, Bellona poszukuje zmotywowanych i zaangażowanych pracowników, chcących dołączyć do naszego zespołu.

 

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

* kreowanie, wdrażanie i monitorowanie projektów marketingowych, działań promocyjnych i PR, social media, przygotowywanie kampanii marketingowych książek,

* planowanie i zakup mediów, kontakty z dziennikarzami, blogerami; pozyskiwanie patronów medialnych, 

* przygotowywanie prezentacji handlowych i marketingowych ( comiesięcznych zapowiedzi wydawniczych, ofert okresowych dla dystrybutorów i mediów),

* organizacja i promocja wszelkich imprez targowych i eventów w tym premiery książek, spotkania autorskie,

* współpraca z grafikami, przygotowywanie materiałów reklamowych do książek (plakatów, ulotek, bannerów, spotów reklamowych, radiowych, internetowych etc.),

* organizacja i wszelkie działania marketingowe i PR-owe związane z targami książki.

 

NASZE OCZEKIWANIA:

* doświadczenie w branży wydawniczej,

* wykształcenie wyższe kierunkowe,

* bardzo dobra znajomość języka polskiego, w tym zasad ortografii i gramatyki,

* inicjatywa, samodzielność działania, rzetelność i odpowiedzialność za powierzoną pracę,

* kreatywność, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach,

* dodatkowym atutem będzie znajomość języka angielskiego.

 

OFERUJEMY:

* stabilne zatrudnienie – umowę o pracę;

* przyjazną atmosferę;

* możliwość rozwoju zawodowego.

CV prosimy przesyłać na adres ewa.cieslak@bellona.pl w treść wiadomości wpisując specjalista ds. marketingu.

 Życie i czasy Ernesta Hemingwaya - serwis Niestatystyczny o Erneście Hemingwayu

Ernest Hemingway bezdyskusyjnie jest jednym z najważniejszych pisarzy XX wieku, człowiekiem, którego dokonania znacząco odcisnęły piętno na kształcie współczesnej literatury. Sam też był postacią nietuzinkową. Wiódł życie pełne przygód i awantur: walczył podczas I wojny światowej, podróżował po świecie, był korespondentem wojennym w czasie największych konfliktów swoich czasów, podczas II wojny światowej patrolował wybrzeże amerykańskie, niejednokrotnie był ranny. Samo jego życie mogło stanowić (i wielokrotnie stanowiło) kanwę dla powieści i filmów. 


 

 

Najnowsza książka Mari Jungstedt już dostępna!

Pewnego dnia z salonu fryzjerskiego w Visby znika bez śladu trzyletnia dziewczynka, córka pracującej tam Evy Eliasson. Rozpoczyna się śledztwo policyjne, na którego czele stoi Karin Jacobsson. W trakcie śledztwa mała Vilma pojawia się niespodziewanie przed salonem cała i zdrowa.

Policja niestety nie może uzyskać od dziewczynki, która zdaje się być w szoku, żadnych informacji.
W niedługim czasie z targu w Hemse znika kolejna dziewczynka, Heidi Forss. Pomiędzy jej rodzicami stosunki od jakiegoś czasu źle się układają, co spowodowane jest tajemnicą, którą skrywała Anna Forss przed swoim mężem.

Rozpoczyna się kolejne śledztwo.

 


 

Już w księgarniach!

Dlaczego kontrwywiad II RP uznał swojego najlepszego agenta za zdrajcę? Kogo naprawdę kochała Krystyna Skarbek? Czy pułkownik Kukliński brał pieniądze od CIA za swoją działalność? Kto korzystał ze szpiegowskich zdobyczy Mariana Zacharskiego? Jak wyglądała nauka w Szkole Szpiegów w Starych Kiejkutach? 

 


 

 

ZAPOWIEDŹ!

WOJNA TO NIE TYLKO MĘSKA RZECZ. NAVAL

To opowieść o wojnie, ambicji i skomplikowanych ludzkich losach. Niebezpieczne patrole, wybuchające ajdiki, bezwzględni terroryści to codzienność żołnierzy z Polskiego Kontyngentu Wojskowegow Afganistanie.

Problemy, z którymi przyjdzie się zmierzyć tak zdawałoby się zaprawionym w boju i twardym żołnierzom, znacznie przekroczą to, na co przygotowywały ich szkolenia w Polsce. Afganistan okaże się piekłem, a cena zachowania człowieczeństwa niekiedy bardzo wysoka.

Śliczna, inteligentna i ambitna – tak o niej mówią koledzy. Krzyśka jest dowódcą sekcji w PKW Afganistan. Czy uda jej się przetrwać w tym typowo męskim świecie? Czy odbuduje swoją pozycję wśród załogi po bezmyślnym narażeniu ich na śmierć? Czy kobieta może pokonać terrorystów? 


Książka dostępna już w przedsprzedaży!

 

 


 

Nicholas Reynolds demaskuje sekretny rozdział życia jednego z najznamienitszych amerykańskich pisarzy w biografii „Towarzysz Hemingway. Pisarz. Żeglarz. Żołnierz. Szpieg.”

Olga z Wielkiego Buka opowiada o postaci Ernesta Hemingwaya.

 


Narzekanie to nasz sport narodowy i jak się spotka kilku rodaków, znajomych czy też nie, to byłoby grubym nietaktem nie zacząć od tego, że wszystko jest do bani.

Marcin Meller o książce "21 polskich grzechów głównych" Piotra Stankiewicza. Całość tutaj.


 

Plan połączenia poprzez przejęcie Wydawnictwa Magnum z.o.o. przez wydawnictwo Bellona S.A.

 

 

 Plan połączenia dostępny jest też TUTAJ.

 


 

W sprzedaży kalendarz Siła i Honor!

Na unikatowych zdjęciach prezentowany jest sprzęt, który był używany przez NAVALA w trakcie działań wojennych. Możemy też zapoznać się z nowinkami technologicznymi, które dopiero wchodzą do uzbrojenia wojska.

Do kupienia TUTAJ.

 

 


 

Już jest! Nowy numer magazynu LOGO, a w nim obszerny wywiad z NAVALEM!

 


 

Gdy świat wstrzymał oddech...

 
Transmisje na żywo we wszystkich krajach świata, miliardy telewidzów, szok i niedowierzanie komentatorów. Kiedy dwa samoloty uderzały w nowojorskie wieże World Trade Centre, chyba wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że nasz świat nieodwracalnie się zmienił. Najszybciej do nieuchronnej wojny na Bliskim Wschodzie przygotowani byli polscy operatorzy z jednostki GROM.

 Ich domem na długie miesiące stanie się wielki hangar w amerykańskiej bazie Doha, codziennością kanonady na spalonej słońcem pustyni i niebezpieczne operacje na wodach Zatoki.

 Dzięki ich poświęceniu, profesjonalizmowi i ciężkiej pracy zasłużyli na przyjaźń i braterstwo broni żołnierzy z legendarnej jednostki NAVY SEAL.Ta misja to dowód na to, jak ciężko operatorzy GROM-u musieli walczyć o swoje miejsce w historii.

W księgarniach!

 

 

 


 

OPOWIEŚĆ O KONSPIRACYJNYCH AKCJACH, OFIARACH I ŚMIERCI, ALE TEŻ O MIŁOŚCI, PRZYJAŹNI I RADOŚCI Z KAŻDEJ PRZEŻYTEJ CHWILI 

 
Większość z nich ma już ponad dziewięćdziesiąt lat. Potrafią cieszyć się każdą przeżytą chwilą. Coraz częściej i chętniej opowiadają o najtrudniejszych latach swojego życia. Z błyskiem w oku mówią o konspiracyjnej działalności i akcjach, w których brali udział, a które na trwałe zapisały się w naszej historii. O przyjaźniach na śmierć i życie, pieczętowanych czynami i ofiarą, a nie deklaracjami. O miłościach rodzących się nie przy śpiewie ptaków, ale w huku rozrywających się pocisków. Ukochanej, zamiast pęku kwiatów, przynosiło się wtedy tak trudny do zdobycia kubek wody.

To już trzecia książka, w której świadkowie i bohaterowie wydarzeń z lat 1939–1945 dzielą się z autorką i czytelnikami swoimi przeżyciami, czasem bardzo osobistymi. Z każdym dniem ich coraz mniej. Misją autorki jest ocalenie od zapomnienia ich wspomnień i relacji. 

W księgarniach!

 

 


 

Latem 1920 roku, gdy kontrofensywa Armii Czerwonej zagroziła niepodległości Polski, po stronie polskiej podęto przygotowania, aby zatrzymać wroga na linii Wisły.

 Nadwiślańskie miasta szykowały się do obrony. Wśród nich mazowiecki Płock. 

17-18 sierpnia załoga miasta na rozkaz dowódcy 5. Armii gen. Sikorskiego wykonała wypad na siły bolszewickie znajdujące się w pobliżu. Wtedy została niespodziewanie zaatakowana przez oddziały III Korpusu Konnego Gaja Bżyszkiana. Bolszewicy rozbili siły polskie na przedpolach Płocka i wdarli się do miasta, wywołując straszny popłoch i zamieszanie wśród wojska i mieszkańców.

 


 

W "To się czyta latem" aktorka Lidia Sadowa przedstawia fragmenty książki "Piękna i odważna. Ulubiona agentka Churchilla" o agentce brytyjskiego wywiadu, która w 1944 roku dwukrotnie skakała ze spadochronem nad Francją.

Zapraszamy do odsłuchania TUTAJ.

 

 


 

OPOWIEŚĆ O KONSPIRACYJNYCH AKCJACH, OFIARACH I ŚMIERCI, ALE TEŻ O MIŁOŚCI, PRZYJAŹNI I RADOŚCI Z KAŻDEJ PRZEŻYTEJ CHWILI

Zapraszamy na spotkanie promujące książkę "Nasza powstańcza młodość"

 


 

 

W księgarniach Mistrz i Małgorzata w nowym tlumaczeniu!

 

 


 

Zapraszamy na spotkanie z NAVALEM!

 


 

Zapraszamy podczas Warszawskich Targów Książki na spacer literacki!

 


 

Zapraszamy na spotkania autorskie na Warszawskich Targach Książki!

 

 


 

Najodważniejszy człowiek XX wieku i jego bezgraniczna miłość do Polski.

W Chinach był doradcą Czang Kaj-szeka, z fińskim marszałkiem Mannerheimem sekundował w pojedynku, a za przyjaciela uznawali go Winston Churchill, Charles de Gaulle i Józef Piłsudski.

 


 

 

Z żalem i smutkiem informujemy wszystkich naszych współpracowników i czytelników książek Bellony, że 24 marca zmarł pisarz, historyk i wykładowca Romuald Romański.

Przez wiele lat związany z Belloną, był autorem m. in. wydanych przez nas książek "Niewyjaśnione zagadki historii Polski, "Niewyjaśnione zagadki historii świata", "Wojny kozackie", "Książę Jeremi Wiśniowiecki", a także kilku tytułów z serii "Historyczne bitwy", w tym "Beresteczko 1651"

Będzie nam Go bardzo brakowało.

 

 
Dla Kuriera Szczecińskiego Jarosław Molenda opowiadał o słynnych ucieczkach z PRLu.

Nie prosimy o azyl, chcemy tylko uzupełnić zapasy, płyniemy dookoła świata – tłumaczyli bracia Ejsmont zdumionym Duńczykom. Siedem lat później uciekną naprawdę, aby spełnić swoje marzenia o nieskrępowanej żegludze.

W księgarniach książka "Zwiać za wszelką cenę. Słynni uciekinierzy i emigranci z PRL"

 

 


 

Prawda o najstarszej mafii świata: hierarchia, powiązania, pieniądze, kobiety.

Bohaterami książki są zarówno czarne charaktery, a wśród nich trzynasty premier Silvio Berlusconi, jak też ludzie, którzy potrafili przeciwstawić się złu. Trudno uwierzyć, ale w szanującej wolność słowa ojczyźnie autorki jej publikację ocenzurowano.

Petra Reski opisuje mechanizm funkcjonowania włoskiej mafii – obszary przestępczej działalności, hierarchię, sposoby prania brudnych pieniędzy. Opowiada również o statusie członków mafii we włoskim społeczeństwie – zarówno bossów, jak i zwykłych „żołnierzy” – a także demaskuje powiązania mafiosów z duchownymi. Sporo miejsca poświęca też kobietom mafii.

Już w sprzedaży: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=8941

 

 


 

Zapraszamy na spotkanie z Navalem którę odbędzie się 15 marca w Poznaniu!

 


 

Życie towarzyskie w XIX wieku . Wspaniałe czasy belle epoque już w księgarniach!

Pokazy iluzjonistów, osiągnięcia XIX-wiecznej magii, seanse spirytystyczne, relacje damsko-męskie, rola kobiety, moda, bale i kulinaria –najwspanialsza podróż w czasie. Fascynująca Belle epoque!

Niby tak dużo już wiemy o życiu towarzyskim w XIX wieku, ale Agnieszka Lisak znów udowadnia, że pozory mylą. Zdziera puder z pięknych twarzyczek i zagląda pod spódnicę. Dokładnie tak, ale przy okazji zabiera czytelnika na pokazy iluzjonistów, by obejrzeli najnowsze osiągnięcia dziewiętnastowiecznej magii, na seanse spirytystyczne, na pokaz cudu natury w postaci braci syjamskich i baby z wąsami. Jest i strasznie, i śmiesznie. Bo taka już autorki natura, że lubi pośmiać się z przodków, a nieobecni jak zawsze nie mają racji. Jeszcze lepiej jednak, gdy można pośmiać się z nich razem z czytelnikiem.


 

Ta kronika miała na zawsze zaginąć w pomroce dziejów. Janusz Bieszk, autor bestsellerów Bellony Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna oraz Chrześcijańscy królowie Lechii. Polska średniowieczna, nazywa ją „perłą wśród lechickich kronik”.

Jej twórca Prokosz (Prochorus, Procosius) miał być pierwszym arcybiskupem Krakowa, żyjącym w X wieku. Według kroniki Polacy mieli prehistoryczny rodowód: pierwsza nazwa Polski brzmiała „Sarmacja”, a jej władca nosił imię Sarmata i jako król panował w II połowie XVIII wieku p.n.e. Prokosz doprowadza opowieść do początków panowania Mieczysława (Mieszka) I – późniejsze fragmenty przepadły. Przez jej karty przewijają się kolejni władcy, a także cenne informacje o obyczajach, wierzeniach, życiu politycznym, społecznym i gospodarczym Sarmacji ‒ Lechii ‒ Polanii.
Wstęp przygotowany przez Janusza Bieszka jest ciekawym wprowadzeniem do lektury.

Do kupienia: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=8920

 


Jadąc na patrol, nigdy się nie wie, co może się wydarzyć. Raporty są do siebie podobne, a zagrożenie stałe, z czasem więc człowiek do niego przywyka. Rutyna bywa zabójcza...

Najnowsze wydanie "Polski" The Times o Gromie, Navalu i książce Ostatnich gryzą psy.

 


Kulisy najgłośniejszych milicyjnych śledztw! Paramonow, Marchwicki, Kot, Tuchlin – mordercy, którzy terroryzowali strachem całą Polskę!

 


Dostaje się jeden na dziesięciu. Były operator GROM-​u Naval zdradza kulisy selekcji do elitarnej jednostki.

Selekcja to bardzo ciężka fizycznie i wyczerpująca psychicznie próba. Jeżeli ze stu wysportowanych, zdrowych chłopaków zostaje dziesięciu, to chyba nie trzeba więcej komentarza - mówi były operator GROM-u Naval, który w swojej najnowszej książce "Ostatnich gryzą psy" (wyd. Bellona) zdradza kulisy rekrutacji do najbardziej elitarnej jednostki w polskich siłach zbrojnych. W rozmowie z Wirtualną Polską opowiada też o wojskowych absurdach, "komandosach z nadania" i o tym, dlaczego z GROM-u odchodzi się przed czterdziestką. Cały wywiad znajdziecie TUTAJ.

 


 

Zapraszamy na spotkanie z Navalem!


Wesołych Świat Bożego Narodzenia oraz wielu radosnych chwil w nadchodzącym 2017 roku życzy Wydawnictwo Bellona.


CSI Rzeczypospolita szlachecka!

Morderstwa polskich królów i książąt - śledztwa po latach! Wracając do niewyjaśnionych przestępstw, śledczy z policyjnego Archiwum X opierają się przede wszystkim na powtórnej analizie zeznań i dowodów, zebranych wiele lat wcześniej.

 Dzięki fascynującym, doskonale udokumentowanym źródłowo, barwnie opisanym śledztwom Jerzego Besali sprawcy najbardziej szokujących zbrodni w historii I Rzeczypospolitej stają wreszcie przed Trybunałem Historii! Prawdziwe kryminalne historie, które wciągają równie mocno jak dochodzenia Sherlocka Holmesa!

"Zagadki kryminalne Rzeczypospolitej szlacheckiej" już w księgarniach!

 

 

 


Niesamowita historia Adriana Cartona de Wiarta książką miesiąca DO RZECZY!


 

 

 

Polecamy lekturze fragment książki "Krwawa Luna i inni" który ukazał się w dodatku Ekstra Historia.


 


 

 

 

Zapraszamy na spotkania z autorami wydawnictwa Bellony na Targach Książki Historycznej!

 

 


 

 

 

Zapraszamy do lektury fragmentu autiobiografii Adriana Cartona de Wiarta!

 


 

 

Pełne fascynujących tajemnic z przeszłości, niezwykłych zabytków i gorących źródeł. Andrzej Hildebrandt w książce "Węgry. Polskie ślady. Przewodnik historyczny" odkrywa sekrety tego kraju.

Autor książki nie koncentruje się jednak tylko na historii. W humorystyczny sposób przedstawia legendy, wydarzenia, miejsca, osoby i symbole Węgier.

Zapraszamy do odsłuchania audycji TUTAJ.

 

 

 

 


 

Żegnamy wybitnego dziennikarza, pisarza marynistę, honorowego obywatela Piotrkowa Trybunalskiego, autora wielu książek wydanych w Bellonie.

 

1

 

 

Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Ceglarskim!

 Klub Publicystyki Kulturalnej SDP zaprasza na swoje pierwsze powakacyjne spotkanie – jak zwykle w pierwszą środę miesiąca, 7 września 2016 r., o godz. 16.00, w Klubie „Cudzysłów" w Domu Dziennikarza, przy Foksal 3/5 w Warszawie.  Gościem będzie prawnik Andrzej Ceglarski i jego książka „Sprawa generała Zagórskiego. Zabójstwo prawie doskonałe”.


*** Główny bohater książki generał Włodzimierz Ostoja-Zagórski to postać niezwykła. Erudyta, poliglota, bohater licznych pojedynków, miłośnik i propagator rozwoju techniki wojskowej (w tym lotnictwa), ale zarazem człowiek porywczy i wielkiej, niepohamowanej ambicji. Odegrał w latach Wielkiej Wojny i pierwszych latach kształtowania Polski niepodległej ogromną rolę. W książce przybliżona zostaje postać generała, choć nie jest to biografia. Istotą publikacji jest zmierzenie się z fascynującą historyczną zagadką. Autor przedstawił w niej - po raz pierwszy po upływie 88 lat od zdarzenia w tak wyczerpujący sposób - historię zaginięcia generała Zagórskiego w 1927 r.

***Andrzej Ceglarski (rocznik 1975) – prawnik (absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego), adwokat (prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką, członek Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie), wykładowca, a także ekspert prawny instytucji i organizacji pozarządowych. Pasjonat historii wojskowości okresu międzywojennego. Swoją zainteresowania, wiedzę, jak również doświadczenie prawnicze wykorzystał przy pisaniu książki „Sprawa generała Zagórskiego. Zabójstwo prawie doskonałe”, próbując rozsupłać nieznane tajemnice śledztwa prowadzonego w 1927 roku w sprawie zaginięcia gen. Włodzimierza Zagórskiego. Jest to jego debiut na rynku książki historycznej. Mieszka i pracuje w Warszawie.

 


 

 

Kurier Morski w rozmowie z Jarosławem Molendą o książce "Zakazana historia odkrycia Ameryki".

 

 


 

Zapraszamy 15 sierpnia do Warszawskiego Parku Agrykola na spotkania z autorami naszego wydawnictwa podczas FESTYNU ŻOŁNIERSKIEGO z okazji Święta Wojska Polskiego


13:00-14:00 AGNIESZKA CUBAŁA autorka książek Skazani na zagładę? 15 sierpnia 1944;, Sten pod pachą bimber w szklance, dziewczyna i Warszawa będzie podpisywała swoje książki na stoisku Bellony.

14:00-15:00 PROF. LECH WYSZCZELSKI autor książek m.in. Obrona Warszawy 1939; Wojna polsko-rosyjska 1919-1920. Mity, legendy i fakty będzie podpisywał swoje książki na stoisku Bellony.

15:00-16:00 TERESA KACZOROWSKA autorka książek Obława augustowska; Dzieci Katynia będzie podpisywała swoje książki na stoisku Bellony.

16:00-17:00 ADMIRAŁ STANISŁAW ZARYCHTA autor książek: Doktryny i strategie NATO 1949-2013; Broń jądrowa w kształtowaniu bezpieczeństwa 1945-2015; Struktury militarne NATO 1949-2013 będzie podpisywał swoje książki na stoisku Bellony.

 

 


 

 

Gdy nie podróżuje, pisze. Gdy nie pisze, podróżuje. Zwiedził niemal cały świat, ale to tutaj jest jego baza, miejsce, do którego wraca. Typ gaduły, trudnego do okiełznania, ale chyba się udało.

Jarosław Molenda w wywiadzie dla miesięcznika Wyspy!

 


 

 

W Kurierze Szczecińskim ukazał się wywiad z Jarosławem Molendą!

 


 

Zapraszamy na spotkanie z autorką i bohaterami książki Pod okupacją i w Powstaniu. Wspomnienia konspiracyjne.

Środa, 29 czerwca, godz. 19.00. Muzeum Powstania Warszawskiego, Sala pod Liberatorem. Wstęp wolny.

 


 

 

Jarosław Molenda autor książki "Mity polskie" będzie gościem pleneru literackiego ODKRYJ KSIĄŻKĘ NA NOWO.

W imieniu wydawnictwa Bellona zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 26 czerwca 2016 roku o godzinie 11.30 na scenie "Odkryj książkę na nowo" na Jasnych Błoniach.

 

 


 

Zapraszamy na spotkanie z dr Franciszkiem Puchałą

 

 

Uważam Rze o książce "Kochanka carycy"

 

 

 


 

Dziennik Zachodni o Kochanku Carycy


 

Dziennik Bałtycki w rozmowie z Iwoną Kienzler! Wideorecenzja najnowszej książki Remigiusza Mroza do obejrzenia, wystarczy klinąć w obrazek.


 

Zapraszamy do lektury wywiadu z Jarosławem Molendą!


 

 

W Dzienniku Bałtyckim ukazał się wywiad z Zenonem Gołaszewskim, autorem powieści "Aleksander i piękna Helena".


 

Gazeta Pomorska w rozmowie z Katarzyną Walentynowicz

 

 


 

 

Wywiad z Janem Nowickim w gazecie Wyborczej.


 

Dziennik Łódzki o książce Iwony Kienzler Maria Konopnicka. Rozwydrzona bezbożnica


 


 

 

Dziennik Łódzki o książce Złoto Mefista


 

Dziennik Łódzki o książce Jerzego Besali Polskie królowe. Zawiedzione miłości


 

Gazeta Polska o książkach Iwony Kienzler

 


 

Obszerny wywiad z Iwoną Kienzler z Dziennika Bałtyckiego


 

 

Włodzimierz Jurasz o książce Byłam sekretarką hitlera.

 


Polska Zbrojna o książce Struktury militarne NATO 1949-2013

 


 

 

Super Express o Wojnie Polsko Ukraińskiej


 

O książce Przy sterach i pod żaglami autorstwa Henryka Mąki.


 

 

 

Czas na Kulturę o książce książce Szpieg CIA w polskim Sztabie Generalnym. O Ryszardzie Kuklińskim bliżej prawdy

 

 

Express Bydgoski o książce Szpieg CIA w polskim Sztabie Generalnym. O Ryszardzie Kuklińskim bliżej prawdy


 

Zwierciadło o najnowszej książce Gordona Ramsaya - Sekrety szefa!

https://zwierciadlo.pl/kuchnia/2014/03/gordon-ramsay-sekrety-szefa/

 


 

 

7 dni Kalisza o książce "Kontrabas i bumerang autorstwa Jacka Jędrzejaka oraz spotkaniu autorskim.

W książce Kontrabas i bumerang, kolorowy i interesujący i jakże inny świat Antypodów mamy na wyciągnięcie ręki, możemy go dotknąć, smakować i zachwycać się nim. To się po prostu dobrze czyta!

 

 

 


 

Gazeta współczesna o książce "W objęciach Casanowy"

 


 


Magazyn Żagle o najnowszej książce Henryka Mąki "Przy sterach i pod żaglami"

 

 


 

Gazeta Współczesna o książce Iwony Kienzler - "Maria Konopnicka. Rozwydrzona bezbożnica"

 

 


 

 

Gazeta Wyborcza o książce Henryka Mąki -"Przy sterach i pod żaglami".

 


 

Gazeta.pl o książce Franciszka Puchały - Szpie