niemieckiezycie

Aktualności

 

Wydawnictwo Bellona poszukuje kandydata na stanowisko

REDAKTOR NACZELNY

 

Bellona jest wydawnictwem z długą tradycją, w ostatnim roku obchodziliśmy 100-lecie naszej działalności. Jesteśmy wydawnictwem uniwersalnym, nasza produkcja rocznie przekracza 200 tytułów, współpracujemy ze znanymi i cenionymi autorami. Obok literatury historycznej i militarnej  rosnące znaczenie w naszej ofercie zdobywa beletrystyka polska i obca, kryminały, powieść historyczna oraz poradniki i kalendarze. Jesteśmy otwarci na nowe trendy i nowatorskie pomysły edytorskie. Co roku współorganizujemy Targi Książki Historycznej, podczas których wręczane są Nagrody KLIO za najlepszą książkę historyczną.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: inicjowanie i prowadzenie projektów wydawniczych, nadzór nad merytoryczną zawartością wydawanych pozycji, zarządzanie zespołem redakcyjnym, sprawy finansowe redakcji. Szczegóły dotyczące współpracy zostaną przedstawione podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

NASZE OCZEKIWANIA:

* umiejętność realizowania zadań w zakresie polityki wydawniczej, atrakcyjności oferty wydawniczej, doboru autorów i współpracowników oraz troska o całokształt spraw związanych z umowami autorskimi, procesem redakcyjnym, techniczno-produkcyjnym oraz przygotowywanie stosownych planów wydawniczych, przedstawianie ich do akceptacji Zarządowi i przestrzeganie ich realizacji,

* umiejętność stawiania zadań indywidualnych podległym pracownikom i ich rozliczanie;

* współpraca przy technicznym opracowaniu książek, okładek, oprawy, rodzaju druku, formatu, papieru i innych elementów strony edytorskiej,

* umiejętność przygotowywania  kalkulacji kosztów planowanych tytułów,

* współudział w planowaniu działań promocyjno-reklamowych, analizowanie ich skuteczności i efektywności,

* znajomość właściwego stosowania zasad prawa autorskiego i innych przepisów w tym zakresie oraz nadzór na prawidłowością zawierania, ewidencji i rozliczeń umów autorskich krajowych i zagranicznych (zarówno dotyczących zakupu jak i sprzedaży praw i licencji);

* reprezentowanie Wydawnictwa na zewnątrz w sprawach wymagających udziału lub decyzji redaktora naczelnego.

 

NIEZBĘDNE KWALIFIKACJE:

* doświadczenie w branży wydawniczej,

* wykształcenie wyższe, 

* znajomość języków obcych,

* bardzo dobra znajomość języka polskiego, w tym zasad ortografii i gramatyki,

* inicjatywa, samodzielność działania, rzetelność i odpowiedzialność za powierzoną pracę,

* kreatywność, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

 

OFERUJEMY:

* stabilne zatrudnienie – umowę o pracę;

* przyjazną atmosferę;

* możliwość rozwoju zawodowego.

 

CV prosimy przesyłać do 31.01.2019 na adres zbigniew.czerwinski@bellona.pl w treść wiadomości wpisując REDAKTOR NACZELNY 

Do CV prosimy dołączyć klauzulę:„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb rekrutacji na stanowisko Redaktora Naczelnego przez Wydawnictwo Bellona zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)”.Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

 


 

Bellona na XXVII Targach Książki Historycznej!

 


 

100 lat Niepodległej Polski, 100 lat Bellony!

 


 

„Po prostu wślizgnęliśmy się w to” – mówi 106-letnia sekretarka Józefa Goebbelsa.

Czy historia się powtarza? Brunhilde Pomsel, była sekretarka ministra propagandy Rzeszy Józefa Goebbelsa, opowiada o swym braku zainteresowania sukcesem narodowych socjalistów, o dążeniu do kariery w czasach społecznego i moralnego rozkładu, zwłaszcza o pracy w jednym z ośrodków dowodzenia nazistowskiej władzy.

Politolog Thore D. Hansen przygląda się jej ocenom swoich wspomnień i stwierdza frapujące paralele między wtedy a dziś. W ten sposób Niemieckie życie staje się sygnałem alarmowym dla współczesnego pokolenia. Bo na przykładzie Brunhilde Pomsel widać, dokąd mogą zaprowadzić obojętność, ignorancja i brak zainteresowania polityką.

 

 


 

 

Grom w Iraku. Spotkanie z Navalem

 

 


 

MAMY ZWYCIĘŻAĆ. A NIE GINĄĆ. 

Głosi hasło widniejące na okładce książki. Jak zatem trenują komandosi z Gromu i Navy SEALs? Jak wyglądają akcje jednostki specjalnej GROM i jak się do nich przygotowują żołnierze? Na te i jeszcze wiele innych pytań odpowie Naval podczas wspólnego treningu, który poprowadzi Mateusz Jasiński - mateuszjasinski.pl.

Camp Pozzi. Grom w Iraku

Zdobycie terminalu przeładunkowego w pobliżu portu Umm Kasr, udaremnienie próby wysadzenia jednej z największych tam rzecznych w Iraku, dziesiątki pojmanych bojowników i współpracowników z dawnej partii Saddama Husajna.

Po raz pierwszy Naval odsłania nam kulisy wspólnych operacji komandosów z GROM-u i Navy SEALs, dotąd okrytych klauzulą tajności.

Działając w wyjątkowo ciężkich warunkach, tym bardziej kluczowe stało się w Iraku braterstwo broni, sojusznicza współpraca i profesjonalizm naszych GROM-owców, który zadziwił Amerykanów.

NAVAL – służył w GROM-ie przez czternaście lat jako operator w zespole bojowym. Sporą część tego czasu spędził na misjach zagranicznych w Zatoce Perskiej, Iraku i Afganistanie. Za swoją służbę był wielokrotnie odznaczany, w tym najwyższymi odznaczeniami wojskowymi, jakie można otrzymać w Polsce za czyny bojowe poza granicami kraju, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego, Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego i Złotą Odznaką GROM-u. Był pierwowzorem postaci GROM-owca do gry komputerowej Medal of Honor. Warfi ghter. Prowadził program survivalowy Ekspedycja – odkrywcy drugiej natury (emitowany na antenie Discovery Channel Polska). Jest autorem książek: Zatoka, Przetrwać Belize, Ostatnich gryzą psy.

 

 


 

 Plan połączenia poprzez przejęcie Wydawnictwa Bellona Sp. z.o.o. przez Dressler Dublin Sp. z o.o.:

Zarząd spółki Bellona Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Bema 87, 01-233 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000709875, NIP: 5272018100, REGON: 012732768  ogłasza poprzez udostępnienie do publicznej wiadomości, zgodnie z art. 500 § 21 Kodeksu spółek handlowych, że w dniu 10 sierpnia 2018 r. został uzgodniony, przyjęty i podpisany Plan Połączenia Dressler Dublin Sp. z o.o. z siedzibą w Ożarowie Mazowieckim jako Spółki Przejmującej z Wydawnictwem Oświatowym Delta W-Z Sp. z o.o. z siedzibą w Ożarowie Mazowieckim oraz Bellona Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jako Spółkami Przejmowanymi o treści jak w załączniku.

Plan połączenia dostępny jest TUTAJ.

 

 


 

 

W dniu 8 lipca 2018 roku o godz. 12.30 – po uroczystościach na Cmentarzu Parafialnym 74 rocznicy Tragedii Oddziału Armii Krajowej "Tarzana" w Domu Kultury w Ćmielowie odbędzie się prezentacja książki Andrzeja Nowaka-Arczewskiego "Stań do apelu".

 

Książka podejmuje problem ludzi, których biografie wraz z pojawieniem się nowej sytuacji politycznej i społecznej są niejednoznaczne, tragiczne. Jest poświęcona Tomaszowi Wójcikowi „Tarzanowi”, żołnierzowi ziemi świętokrzyskiej, który ma tylu zwolenników, co przeciwników. Mieszkańcy tych terenów spierają się w ocenie jego czynów, uczestnicy forów internetowych w kraju i na świecie nie ustają w dyskusjach o tej postaci.

Był wybitnym żołnierzem, zabił generała Kurta Rennera, najwyższego rangą oficera niemieckiego, jaki zginął podczas okupacji na ziemiach polskich, ale też doprowadził do zagłady całego blisko 40-osobowego oddziału, bo nie wykonał rozkazu swego dowódcy „Nurta”. Nie liczył się z miejscową ludnością, strzelał do Niemców, a potem okupanci rozstrzeliwali dziesiątki Polaków, napadał na pociągi niemieckie na trasie od Ostrowca Świętokrzyskiego do Sandomierza jak na Dzikim Zachodzie, wykonywał wyroki śmierci na szpiclach, kolaborantach, znany był z walk bratobójczych z partyzantami Armii Ludowej, Gwardii Ludowej, których uważał za zdrajców ojczyzny.

Ścigany był przez największe służby i wywiady XX wieku: gestapo, NKWD, UB, Mossad. Po 1945 r. musiał uciekać z Polski, znalazł się w amerykańskiej strefie wojskowej w Niemczech, skąd też musiał uciekać. Wyjechał do USA, gdzie zginął w tragicznych okolicznościach.

 


 

 

SPECJALISTA DS. MARKETINGU

Bellona jest wydawnictwem z długą tradycją, w tym roku świętujemy 100-lecie naszej działalności. Jesteśmy wydawnictwem uniwersalnym, nasza produkcja rocznie przekracza 300 tytułów, współpracujemy ze znanymi i cenionymi autorami. Obok literatury historycznej i militarnej rosnące znaczenie w naszej ofercie zdobywa beletrystyka polska i obca, kryminały, powieść historyczna oraz poradniki i kalendarze. Co roku współorganizujemy Targi Książki Historycznej, podczas których wręczane są Nagrody KLIO za najlepszą książkę historyczną.

By zrealizować cele rozwojowe, Bellona poszukuje zmotywowanych i zaangażowanych pracowników, chcących dołączyć do naszego zespołu.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

 • kreowanie, wdrażanie i monitorowanie projektów marketingowych, działań promocyjnych i PR, social media, przygotowywanie kampanii marketingowych książek,

 • planowanie i zakup mediów, kontakty z dziennikarzami, blogerami; pozyskiwanie patronów medialnych,

 • przygotowywanie prezentacji handlowych i marketingowych ( comiesięcznych zapowiedzi wydawniczych, ofert okresowych dla dystrybutorów i mediów),

 • organizacja i promocja wszelkich imprez targowych i eventów w tym premiery książek, spotkania autorskie,

 • współpraca z grafikami, przygotowywanie materiałów reklamowych do książek (plakatów, ulotek, bannerów, spotów reklamowych, radiowych, internetowych etc.),

 • organizacja i wszelkie działania marketingowe i PR-owe związane z targami książki.

NASZE OCZEKIWANIA:

 • doświadczenie w branży wydawniczej,

 • wykształcenie wyższe kierunkowe,

 • bardzo dobra znajomość języka polskiego, w tym zasad ortografii i gramatyki,

 • inicjatywa, samodzielność działania, rzetelność i odpowiedzialność za powierzoną pracę,

 • kreatywność, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach,

 • dodatkowym atutem będzie znajomość języka angielskiego.

OFERUJEMY:

 • stabilne zatrudnienie – umowę o pracę;

 • przyjazną atmosferę;

 • możliwość rozwoju zawodowego.

 CV prosimy przesyłać na adres ewa.cieslak@bellona.pl w treść wiadomości wpisując specjalista ds. marketingu.

 

Adres do korespondencji:
Wydawnictwo BELLONA
ul. Bema 87
01-233 Warszawa
Adres spółki:
Dressler Dublin Sp. z o.o.
ul. Poznańska 91
05-850 Ożarów Mazowiecki
fb