niemieckiezycie

DR ROMUALD ROMAŃSKI

Dr Romuald Romański, prawnik i historyk, studia prawnicze ukończył we Wrocławiu natomiast pracę doktorską z historii obronił w Warszawie. Aktualnie wykłada prawo w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie i publikuje książki i artykuły zarówno z prawa jak i z historii. Uprawia wiec równocześnie obie dyscypliny starając się sprawiedliwie dzielić między nie czas poświęcony na pracę, z tym jednak, że jak twierdzi prawo jest zawodem a historia miłością, której jest wierny od małego dziecka. Znajomość warsztatu prawnika i historyka przydaje się zresztą w pracy, zwłaszcza, gdy chodzi o tropienie zagadek historycznych. 

Do chwili obecnej jest autorem 12 książek o tematyce historycznej. Głównie interesują go dzieje Kozaczyzny zaporoskiej i siedemnastowieczne wojny kozackie, którym poświęcił książki Beresteczko 1651 i Cudnów 1660 wydane w cenionej serii wydawnictwa Bellona Bitwy Historyczne oraz monografię Kozaczyzna i Bitwy kozackie. Spotkały się one z życzliwym zainteresowaniem czytelników i doczekały się wznowień. Natomiast zainteresowanie historią starożytną zaowocowało wydaną również w serii Bitwy Historyczne książką Farsalos 48 p.n.e. oraz dwoma powieściami o charakterze historyczno przygodowym pt. Klęska Amona i Zemsta Amona, których akcja rozgrywa się w starożytnych Tebach i Jerozolimie. Duży sukces odniosły zbiory esejów historycznych, a zwłaszcza kilkakrotnie wznawiane i wciąż obecne na rynku księgarskim Niewyjaśnione zagadki historii Polski, Niewyjaśnione zagadki historii świata oraz Błędy, które zmieniły bieg historii. Nieliczne wolne chwile wykorzystuje na spacery w plenerze oraz na kontakt z najbliższym współpracownikiem, superinteligentnym kotem Filipkiem.   

Błędy, które zmieniły bieg historii, Niewyjaśnione zagadki historii Polski, Generał Bolesław Wieniawa Długoszowski, Wojny kozackie, Najsłynniejsze bękarty w dziejach Polski, Beresteczko 1651, Wojny kozackie. Od Zbaraża do ugody perejasławskiej, Raszyn 1809, Błędy wojenne polskich dowódców, Cudnów 1660. Polskie zwycięstwo u schyłku potęgi, Królewskie dzieci z nieprawego łoża. Dzieje polskich bękartów, Niewyjaśnione zagadki historii świata

Adres do korespondencji:
Wydawnictwo BELLONA
ul. Bema 87
01-233 Warszawa
Adres spółki:
Dressler Dublin Sp. z o.o.
ul. Poznańska 91
05-850 Ożarów Mazowiecki
fb